خسارت ۳ میلیاردی شهرستان رودان در پی بارندگی اخیر
+ پ -
خسارت ۳ میلیاردی شهرستان رودان در پی بارندگی اخیر

بارندگی اخیر در شهرستان رودان، ۳ میلیارد تومان به بخش جاده ها و پل های ارتباطی این شهرستان خسارت وارد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،  امیرزاده رئیس اداره راه و شهرسازی رودان در مصاحبه با رودان نیوز با اشاره به اینکه بارندگی اخیر در شهرستان رودان ۳ میلیارد تومان به بخش جاده ها و پل های ارتباطی شهرستان رودان خسارت وارد کرد، گفت: بخش وسیعی از راههای ارتباطی شهرستان در پی بارندگی اخیر و طغیان رودخانه، دچار آسیب جدی شد و بیشترین خسارت در تخریب شانه های جاده ها صورت گرفته است.

 

وی اظهار کرد: اغلب پل های کوچک بدلیل حجم بالا و عبور آب، دچار رسوب گرفتگی شدند، و تعداد زیادی از راههای روستایی در شهرستان بدلیل تخریب همچنان مسدود است که با تلاش همکاران در حال بازگشایی است.

 

امیرزاده افزود: حد فاصل کیلومتر ۳ محور رودان- کهنوج که در شرف تخریب بود، با تلاش همکاران توانستیم تحت کنترل بگیریم ودر اولین اقدام شانه های راه را بازسازی کردیم و مسیر در حال تردد وسایل نقلیه است.

 

وی با اشاره به اینکه مسیر ارتباطی ۷۵ روستای بخش روخانه بدلیل بسته شدن مسیر با مرکز بخش قطع شده بود با تلاش همکاران بازگشایی شد، افزود: مسیر ارتباطی روستای بیدان، ماشنگی و ۱۸ روستای بادافشان با مرکز بخش رودخانه بازگشایی شد و امیدواریم تا دوشنبه هفته آینده، کلیه مسیرهای مسدود شده، بازگشایی شود.

 

امیرزاده همچنین در خصوص اینکه پل زیارتعلی بخش رودخانه بدلیل تامین نشدن اعتبار کافی و ۶ میلیاردی که قرار بود به این پل اختصاص داده شود هنوز محقق نشده است و با این کندی کار، بعید است در دهه فجر امسال که مسئولین قول داده بودند افتتاح شود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: تعمیر و بازسازی زیرساخت های آسیب دیده، نیازمند تامین اعتبار کافی از سوی مسئولین می باشد و اگر اعتبار به موقع تامین شود کار به سرعت انجام می شود.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff