خسارت۱۳ میلیاردی ناشی از بارش تگرگ در مزارع میناب
+ پ -
خسارت۱۳ میلیاردی ناشی از بارش تگرگ در مزارع میناب

مدیر جهاد کشاورزی میناب گفت: بارش شدید تگرگ در میناب یک هزار و ۳۶۰ هکتار از اراضی کشاورزان مینابی را از بین برده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب ،محمد سالاری در حاشیه دهمین جلسه برگزاری شورای اداری در فرمانداری میناب با اشاره به خسارات ناشی از بارش تگرگ در مزارع میناب گفت: بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به محصولات کشاورزی و ۳۷۵ میلیون تومان به سیستم آبیاری تحت فشار خسارت وارد کرده است.

وی اظهار کرد:  کشاورزان روستا های زرتوچی، راونگ، توکهور و چاه غربال از عمده کشاورزانی بوده اند که محصولاتشان از بین رفته است.

سالاری افزود: محصولاتی از جمله هندوانه، گوجه فرنگی، خیار سبز و پیاز را از مهمترین محصولاتی دانست که ناشی از تگرگ شدید خسارت دیدند.

 

مدیر جهاد کشاورزی میناب با اشاره به کافی نبودن اعتبارات صندوق بیمه کشاورزان و عدم  پرداخت خسارت بهره برداران در سال قبل گفت: کشاورزان به دلیل نپرداختن خسارات سالهای گذشته توسط صندوق بیمه امسال محصولات آنها بیمه نشده است.

محمد سالاری تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مناسب و حمایت به موقع صندوق بیمه از کشاورزان، انگیزه بیمه کردن محصولات کشاورزی را در آنها ایجاد کرد.

بیمه محصولات کشاورزی، اطلاع رسانی هواشناسی و هشدار به کشاورزان در روزهای بارانی، لایروبی رودخانه ها و باز کردن مسیر رودهای پر آب از مهمترین برنامه های جهاد کشاورزی میناب است که مورد توجه مسئولین قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff