خرید 6 فروند هواپیمای کوچک توسط کیش ایر/ 60 هزار قطعه مرجان در هندورابی جابجا شد
+ پ -
خرید ۶ فروند هواپیمای کوچک توسط  کیش ایر/ ۶۰ هزار قطعه مرجان در هندورابی جابجا شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از خرید ۶ فروند هواپیمای کوچک برای ارتباط بیشتر کیش با مراکز استان ها در سال آینده و برقراری پروازهای خارجی با ایرباس های خریداری شده توسط کیش ایر در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان شامگاه سه شنبه در حاشیه برگزاری نخستین نشست ستاد نوروزی ۹۶ در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار کیش پرس در خصوص برقرار پروازهای خارجی گفت: قبلا به دلیل اینکه هواپیماها برای پروازهای خارجی مناسب نبودند امکان پرواز های خارجی وجود نداشت اما اکنون با اضافه شدن ایرباس های جدید به ناوگان هواپیمایی کیش این امکان فراهم شده و بزودی با مذاکراتی که در حال انجام است پروازهای خارجی نیز صورت خواهد گرفت.

وی افزود: مسافران خارجی مد نظر به معنای واقعی گردشگر بوده و قرار است در کیش اقامت کرده و هزینه کنند

رضایتمندی گردشگران از سفر به کیش

مونسان با اشاره به اینکه امسال، با وجود شرایط اقتصادی کشور سال خوبی را پشت سر گذاشته ایم اظهار کرد: با وجود کم شدن مسافران تغییر روادید(چنج ویزا) از آمار گردشگران باز هم شاهد رشد  بیش از ۱۴ درصدی گردشگر در سال جاری بودیم و کاهش گردشگران تغییر روادید جبران شد و امیدواریم تا پایان سال با ادامه این روند همچنان شاهد افزایش مسافران باشیم و با وجود اظهار رضایت نمایندگان جامعه بازاریان هتلداران پیش بینی می شود نوروز امسال نسبت به سال گذشته رشد خوبی در افزایشش گردشگر داشته باشیم.

وی ادامه داد: با بازخوردهایی که از نوروز سال ۹۵ در طول سال در کیش و داخل کشور داشتیم دیگر از جزیره کیش به عنوان یک مقصد گردشگری گران نسبت به کشورهای دیگر یاد نمی شود و با کنترل قیمت ها در بلیط، هتل ها و بازارها، همچنین افزایش کیفیت در مراکز اقامتی و پذیرایی و بازسازی جدید و پایه ای در بسیاری از هتل ها امیدواریم سال خوبی را در پیش داشته باشیم.

توسعه فضای تفریحی، کنترل قیمت در ارائه خدمات، افزایش کیفیت، زیباسازی فضای شهری به خصوص در غرب جزیره از مواردی است که به گفته مونسان موجب شده تا علی رغم کاهش مسافر در بسیاری از شهرهای گردشگری کیش همچنان شاهد رشد درصد گردشگر باشد.

جابجایی ۶۰ هزار قطعه مرجان در هندورابی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ورود جزیره هندورابی به چرخه گردشگری کیش در نوروز ۹۶ خبرداد و افزود: سالن باند، روشنایی و برج مراقبت فرودگاه هندورابی، بندرگاه این جزیره با بیش از ۲ هزار متر موج شکن و جابجایی بیش از ۶۰ هزار قطعه مرجان که هزینه سنگینی را به عنوان یک کار زیست محیطی بزرگ در برداشته آماده است تا امسال وارد چرخه گردشگری کیش و کشور شود.

وی ادامه داد: کاشت درختان نخل، مهیا سازی آب و برق به میزان نیاز و آماده سازی هتل هندورابی از مواردی است که انجام شده و هم اکنون تورهای گردشگری به صورت مستمر در جزیره کیش حضور دارند و به زودی فعالیت های گردشگری جزیره هندورابی رسما توسط رئیس جمهور گشایش خواهد یافت.

مونسان با اشاره به برقراری پروازهای آخر هفته به جزیره هندورابی گفت: در صورت افزایش گردشگر در ایام نوروز میزان پروازها نیز افزوده خواهد شد و امید است تا در سال ۹۶ سرمایه گذاری بخش خصوصی در ویلاسازی و هتل سازی هندورابی نیز آغاز شود.

خرید ۶ فروند هواپیمای کوچک

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش به خرید ایرباس های جدید توسط هواپیمایی کیش اشاره کرد و گفت: کیش ایر تنها شرکت هواپیمایی است که توانسته است ۴ فروند هواپیما به ناوگان خود اضافه کند که ۲ فروند از این هواپیماها از جوانترین هواپیماهای کشور محسوب می شوند.

وی همچنین از خرید ۶ فروند هواپیمای کوچک برای برقرار ارتباط میان کیش و شهرستان ها خبرداد و افزود: با خرید این هواپیماها شهرستان ها و مراکز استان ها می توانند به صورت مستقیم با کیش ارتباط داشته باشند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر بسیاری از گردشگران ساکن در شهرستان ها برای سفر به کیش باید به مراکز استان یا پایتخت مراجعه کنند که هزینه بر و زمان بر است و برقراری ارتباط میان کیش و این مراکز می تواند در افزایش تعداد گردشگران کیش موثر باشد.

مونسان ادامه داد: با توجه به اینکه خرید هواپیما کار بسیار سختی است تا پایان سال ۹۵ تلاش می شود تا ۲ فروند از ۶ فروند هواپیمای کوچک مورد نظر خریداری شود.

تمدید دوسالانه پایان کار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با بیان اینکه تمدید سالانه پایان کار برای دریافت پروانه فعالیت اقتصادی مشکلاتی را برای سرمایه گذاران به وجود آورده بود اظهار کرد: با نشستی که در شورای شهرسازی برگزار شد تصمیم بر این شد که تمدید پایان کار به صورت دو سالانه انجام شود.

نخستین نشست هماهنگی ستاد نورزی سال ی۹۶ جزیره کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان، مدیران و روسای سازمان ها و نهادهای مستقر در جزیره کیش شامگاه سه شنبه در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff