خرید 10هزارتن گندم از گندم کاران هرمزگانی/ فعالیت 10مرکز خرید تضمینی گندم در سراسر استان
+ پ -
خرید ۱۰هزارتن گندم از گندم کاران هرمزگانی/ فعالیت ۱۰مرکز خرید تضمینی گندم در سراسر استان

مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان از خرید تضمینی ۱۰ هزار تن گندم مازاد کشاورزان در استان هرمزگان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سیروس اسدپور،مدیر تعاون روستایی هرمزگان در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم با اشاره به اینکه برداشت گندم در بیشتر مناطق هرمزگان آغاز شده است اظهار کرد: خرید تضمینی گندم توسط شبکه تعاون روستایی در هرمزگان آغاز و مراکز خرید در ۶ شهرستان این استان فعال شده است.
اسدپور با بیان اینکه نرخ خرید گندم در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است، گفت: نرخ خرید تضمینی گندم معمولی ۱۲ هزار و ۷۰۵ رالش و گندم دوروم نیز ۱۳ هزار و ۶۸ رالک تعیین شده است.

 
وی افزود: هم اکنون ۱۰ مرکز برای خرید تضمینی گندم توسط شبکه تعاون روستایی در استان هرمزگان فعال است و از ابتدای خرید تاکنون ۱۰ هزار تن گندم مازاد از کشاورزان هرمزگانی خریداری شده است.

 
مدیر تعاون روستایی هرمزگان تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده در شهرستان حاجی آباد ۶ مرکز خرید و در شهرستان های رودان، میناب، بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه و بستک نیز  ۴ مرکز فعال است.

 
وی با اشاره وضعیت مناسب بارندگی و افزایش سطح زیرکشت این محصول استراتژیک در شهرستان های استان پیش بینی کرد امسال میزان خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده و به حدود ۵۴ هزار تن افزایش یابد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff