خرید توافقی بادمجان توسط تعاونی روستایی هرمزگان آغازشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سیروس اسدپور مدیر تعاون روستایی هرمزگان در حاشیه بازدید از مزارع بادمجان اراضی میناب، از فراهم شدن ساز و کارها برای خرید توافقی بادمجان خبر داد و اظهار کرد: مشکلات بادمجان کاران سبب شد به اتفاق همکاران به مراکز برداشت محصول بادمجان در شهرستان‌های میناب، بندرعباس و رودان سفر کنیم و از نزدیک نظاره‌گر وضعیت برداشت این محصول باشیم.

وی به توافق بین کشاورز و تشکل برای خرید بادمجان اشاره و تصریح کرد: در قالب این طرح، توافقی بین طرفین باید انجام شود، قیمت تمام شده و سپس هزینه انجام شده برآورد می‌شود و درصدی هم سود برای کشاورز در نظر گرفته شده است.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با اشاره به اینکه درحال حاضر بادمجان دلمه ای 500 و بادمجان قلمی 800 تومان در مزرعه از کشاورزان خریداری می‌شود، بیان کرد: در همین راستا باید منابع و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تعاون روستایی قرار گیرد تا تشکل‌ها بتوانند کار خرید توافقی بادمجان را از کشاورزان ادامه دهند.

اسدپور خاطرنشان کرد: کشاورزان به مراکز تعاون روستایی در شهرستان محل زندگی خود مراجعه و سپس میزان بادمجان موجود خود و رقم فروش را اعلام کنند تا در گام بعدی کارشناسان تعاون‌روستایی جهت خرید اقدام کنند.

در ۹ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی هرمزگان بادمجان کشت شده و برداشت این محصول نیز از اواخر آبان ماه آغاز شده و تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/