خريداری 7هزار تن ذرت از کشاورزان هرمزگانی/ خرید تضمینی تا30بهمن ادامه دارد
+ پ -
خریداری ۷هزار تن ذرت از کشاورزان هرمزگانی/ خرید تضمینی تا۳۰بهمن ادامه دارد

مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: خرید ذرت تضمینی توسط مراکز خرید وابسته به شبکه تعاون روستایی از اواخر آذرماه آغاز و تا ۳۰ بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم ، سیروس اسدپور، مدیر تعاون روستایی هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درحال حاضر خرید ذرت در استان در۶ مرکز طرف قرارداد شبکه تعاون روستایی هرمزگان در حال انجام است و این محصول را با نرخ تضمینی هر کیلوگرم ۹۶۰ تومان خریداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه کلیه مراکز خرید محصول درشهرستان‌ حاجی آباد مستقر هستند، بیان کرد: ۶ مرکز خرید  تعاون روستایی هرمزگان طبق معمول در مناطق فارغان، درودی و شمیل راه‌اندازی شده و در حال خرید ذرت از کشاورزان هستند.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با اشاره به این مطلب که برنامه‌ریزی دقیق و خوبی برای خرید و حمل و نقل ذرت در سطح استان انجام شده است، افزود: تا کنون بیش از ۷ هزار تن ذرت از کشاورزان هرمزگانی خریداری کرده‌ایم.

اسدپور رطوبت دانه های ذرت خریداری شده از کشاورزان خوزستانی را ۱۴ درصد بیان کرد و یادآور شد: شبکه تعاون روستایی هرمزگان تا ۳۰ بهمن ماه آمادگی دارد تا این محصول را از ذرت کاران استان به صورت تضمینی خریداری کند.

وی افزود: از دانه ذرت در مصارف خوراکی و گرفتن روغن، تولید چسب، صابون و از نشاسته آن در صنایع رنگرزی، داروسازی، مرکب‌سازی و پلاستیک‌سازی و از ساقه ذرت نیز در صنایع کاغذ و مقواسازی و همچنین تولید کاغذدیواری استفاده می‌شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff