خرمای پیارم یکی از معروف ترین سوغات حاجی آباد است
+ پ -
خرمای پیارم یکی از معروف ترین سوغات حاجی آباد است

خرمای پیارم حاجی آباد یکی از سوغاتی های شهرستان حاجی آباد که ارزش جهانی دارد و سالانه به خارج از کشور صادرمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، شهرستان حاجی آباد با جاذبه های گردشگری زیادی است، که هر سال، پذیرای تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی می باشد.

آنچه از دیرباز با سفر ادغام شده آوردن ره آورد یا همان سوغاتی برای آشنایان است. خوشبختانه سوغاتی های شهر حاجی آباد ، تنوع زیادی دارد که میتوان صنایع دستی ، خوراکی و شیرینی های حاجی آباد در سبد خرید مسافران متناسب با سلیقه شان یافت که مسافران بعنوان سوغاتی شهر حاجی آباد برای نزدیکانشان تهیه می کنند و هیچ کدام دست خالی به شهر خود بر نمی گردند و سوغات معروف حاجی آباد، خرمای پیارم، ،گلیم، قالی، لبنیات و پنیر است.

از دیگر سوغاتی های حاجی آباد، موارد زیر را میتوان نام برد:یکی از خوشمزه ترین تنقلات حاجی آباد، خرمای پیارم حاجی آباد است که مرغوبیت و شهرت جهانی دارد و از گذشته محموله هایی از خرمای پیارم حاجی آباد، به خارج از ایران صادر می شد و هنوز هم این صادرات رواج دارد.

سنتی که از دیرباز پابرجاست، در هر عید یا جشنی، پای خرمای پیارم به خانه ی حاجی آبادی ها باز می شود و حتی در مراسمات مذهبی هم استفاده می کنند و یکی دیگر از سنت های قدیمی در شهر حاجی آباد، آراستن آجیل و خشکبار است که به همراه دیگر هدایا به خانه تازه عروس در شب چهارشنبه ی آخر سال، می برند.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff