خرداد در تاریخ معاصر ماه قیام مبارزه و پیروزی است
+ پ -
خرداد در تاریخ معاصر ماه قیام مبارزه و پیروزی است
امام جمعه گهردو سیریک عنوان کرد:

خرداد در تاریخ معاصر ماه قیام مبارزه و پیروزی است

امام جمعه گهردو سیریک گفت : در آستانه سالگرد ۱۵ خرداد ۴۲ و حوادث دیگر این ماه از جمله ارتحال حضرت امام ره و انتخاب مقام معظم رهبری به مقام ولایت فقیه و هم چنین حماسه سوم خرداد و آزادی خرمشهر، ماه خرداد را ماهی توام با شور قیام ، مبارزه و پیروزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،علی ماهیگیر مؤلف و پژوهشگر هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ، با توصیف سرآغاز قیام ملت ایران را برای دست یابی به استقلال و آزادی، خرداد ۱۳۴۲ گفت: رهبری پیامبرگونه امام راحل قدس سره شریف باعث شد که حرکت اخیر ملت ایران به سرنوشت حرکت های قبلی از جمله نهضت مشروطه و ملی شدن نفت دچار نشود.

ماهیگیر افزود : امام خمینی با تدوین دکترین ولایت فقیه در نجف این بار زمینه تشکیل حکومت اسلامی را بر اساس نظر و خواست مردم فراهم ساخت تا رمز شکست ناپذیری آن را فراهم سازد.

این مؤلف و پژوهشگر هرمزگانی تصریح کرد:  امام خمینی( ره ) با اصلاح برخی موانع مانند تقیه، سکوت در برابر دستگاه فاسد را جایز ندانست و پیکان حملات خویش را به درستی به سمت دستگاه سلطنت متوجه ساخت.

وی بیان داشت : امام خمینی( ره ) اسلام را محور مبارزات خویش قرار داد و مبارزه را از حوزه و مدارس دینی و اسلامی شروع کرد .

وی با اشاره به نفوذ بیگانگان،سیاست نه شرقی نه غربی را که از شعارهای انقلاب بود تایید نمود و قاعده نفی سبیل را به ملت مبارز ایران یادآور شد و اضافه کرد: ایشان با آغاز رسمی مبارزات از خرداد، در همین ماه نیز به لقای پروردگار خویش نایل آمد .

ماهیگیر با بیان اینکه ملت ایران و آزادگان دنیا در سالگرد ارتحال این بزرگ مرد تاریخ معاصر جهان ، یاد و خاطر او را گرامی می دارند خاطرنشان کرد : مردی که نشان داد اسلام دینی پویا و تمدن ساز است و نباید ان را با قرائت و نسخه آمریکای اش مقایسه کرد.
مؤلف و پژوهشگر هرمزگانی بیان کرد :  امروز به خوبی نمایان است که جهان کفر تمام سعی و تلاش خود را برای مهار این حرکت رهایی بخش به طرق و وسایل گوناگون به کار بسته است و با تشکیل گروه ها و فرقه های گمراه در درون پیکره اسلام ، مبارزه را به درون صفوف امت اسلامی بکشاند تا اسلام و امت اسلامی را از درون از هم بپاشد.

وی در پایان ولایت فقیه را رمز پیروزی و شکست ناپذیری کشور قلمداد کرد و افزود: رهنمودهای عالمانه جانشین شایسته امام راحل نیز در این سنگر بزرگ، کشتی انقلاب اسلامی را از گزند طوفان حوادث مصون داشته و آن را به سوی ساحل آرامش و پیروزی رهنمون ساخته است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff