خدمت در سنگر دانش مجاهدت دانشجویان در راه خدمت به کشور می باشد/ قطار توسعه جامعه در دستان دانشجو و دانشگاه است
+ پ -
خدمت در سنگر دانش مجاهدت دانشجویان در راه خدمت به کشور می باشد/  قطار توسعه جامعه در دستان دانشجو و دانشگاه است

فرماندار شهرستان سیریک گفت: نقش دانشجو و دانشگاه در جامعه ما نقشی بی بدیل و والاست و خدمت در سنگر علم و دانش مهمترین مجاهدت دانشجویان در راه خدمت به جامعه و مردم کشورشان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک در مراسم تجلیل از دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی و پیام نور شهرستان سیریک اظهار کرد: دانشجو و دانشگاه با دارای روحیه مطالبه گری، نقادی، منصفانه و یک پایگاه اجتماعی باشد که می تواند منشاء کارهای بزرگی  در جامعه باشد و دفاع از میهن وظیفه  امروز دانشجو در دانشگاهاست و امروز خدمت در سنگر علم و دانش مهمترین مجاهدت دانشجویان در راه خدمت به جامعه و مردم کشورشان است.

 

وی افزود: دانشجو باید دارای امید و نشاط، خلاقیت ، تفکر ، ابداع،اندیشه نو، فکر نو، ایده ، تعهد است و همانطور که در قبل و بعد از انقلاب منشا و پدید آورده بسیاری از حرکت های انقلابی و اسلامی بوده و هست و امروز قطار توسعه جامعه در دستان دانشجو و دانشگاههاست.

 

فرماندار شهرستان سیریک اضافه کرد: مشارکت و همراهی دانشجویان در عرصه های مختلف جامعه رشد و بالندگی فراهم می آورد و اگر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکید بر اجرای کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها دارد نشان از جایگاه و میزان تاثیرگذاری  این قشر بر جامعه است.

 

ایزدی پور تصریح کرد: نقد بسیار خوب است ولی بنا بر فرمایشات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای نقد باید همراه با راهکار و پیشنهاد سازنده باشد زیرا اگر نقد همراه با راهکار باشد بسیار خوب و تاثیر گذار است در غیر این صورت معنای آن تخریب است.

 

وی خاطرنشان کرد: وظیفه دانشجو بسیار سنگین و خطیر است و رسالتی که امروز دانشجو باید برای کشورش دنبال کند بسیار ارجح تر و مهمتر است  در واقع پیشرفت همه کشورها به نوعی مرهون دانشجویان ، دانشمندان، نخبگان و روشنفکران آن است.

 

فرماندار شهرستان سیریک اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در اولین گام خدمت خود برای جامعه و اقشار جوان و دانشجو  امید و نشاط را در سطح جامعه احیا کرده و با کنترل تورم و برقراری دپیلماسی و روابط  بین المللی در مقابله با تحریم ها و اجرای سیاست های طرح های اقتصاد مقاومتی علی رغم همه بحران های اقتصادی  که به واسطه تحریم های ظالمانه دشمنان بر ملت سرافراز ایران تحمیل شده نشاط ، پویایی و امید را در سطح اقشار مختلف جامعه احیا کرده است.

 

ایزدی پور  اذعان کرد: بدعهدی های امریکا و جهان غرب برای همه ملت ها و دولت های آزاد اندیش به خوبی آشکار شده و برجام به عنوان یک توافق بین المللی و یک سند جهانی هیچ چیزی را از ارزش های دولت و ملت ایران کم نکرده و برجام تنگه همه دشمنان نظام  بویژه اسرائیل را به لرزه در آورد و امروز نقض برجام نشان دهند خیانت امریکا و متحدان و پیروزی ملت ایران در صداقت و عمل به گفتار و کردارشان است.

 

فرماندار سیریک عنوان کرد: از حسن توجه دکتر جادری استاندار محترم و سخت کوش و پرتلاش هرمزگان در  توجه به زیر ساخت ها و توسعه و پیشرفت شرق استان بویژه  شهرستان سیریک که امروز شاهد اجرا و برنامه ریزی طرح ها و پروژهای بزرگ اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان هستیم به نمایندگی از مردم و جوانان شهرستان خالصانه تشکر و قدر دانی می کنم.

 

در این همایش که با حضور فرماندار سیریک و جمعی از مسئولان ، اساتید و دانشجویان برگزار شد  از  ۳۰ نفر از دانشجویان نخبه، مخترع و برتر و نمونه رشته ها ی مختلف دانشگاههای پیام نور و آزاد شهزستان سیریک در محل سالن غدیر شهر بندر سیریک تجلیل بعمل آمد.

 

شهرستان سیریک با جمعیت ۴۳ هزار نفری دارای دو دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور  دارای ۱۵۰۰ نفر دانشجو در ۴ رشته پیام نور و ۱۵ رشته دانشگاه آزاد اسلامی است.

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff