خداوند در ماه رمضان کارهای نیک را دو چندان می کند
+ پ -
خداوند در ماه رمضان کارهای نیک را دو چندان می کند

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک گفت : ماه رمضان ماهی است که خداوند کارهاو بدی ها را در آن محو می سازد، ماه برکت و بازگشت، ماه توبه و آمرزش، ماه آزادى از آتش دوزخ و کامیاب شدن به بهشت است.

به گزارش شبکه اطلاع هرمز ،کاظم قاسم زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده هرمزگان با بیان اینکه در این ماه از هر حرامى خوددارى کنید اظهار کرد : تلاوت قرآن را زیاد کنید و حاجات خود را بخواهید، و به یاد پروردگارتان سرگرم باشید.
قاسم زاده افزود: ماه رمضان نزد شما نباید همانند ماههاى دیگر باشد، چرا که براى این ماه در پیشگاه خداوند حرمت و برترى بر دیگر ماهها است ، و نباید در ماه رمضان روز روزه شما مانند روز غیر روزه شما باشد.
وی به آثار و برکات تلاوت قرآن اشاره کرد و تصریح کرد:از جمله آن اطمینان قلب در اثر خواندن قرآن با تدبر و تفکر، رشد معنوی انسان و حرکت به سوی تکامل و روا شدن حاجات مادی و معنوی می باشد به خصوص قرائت قرآن در ماه رمضان که به ماه قرآن معروف است و ختم گروهی آن باعث ایجاد انگیزه و شور همگانی برای ادامه دادن قرائت قرآن می شود.
کاظم قاسم زاده عنوان کرد : این اداره به مناسبت فرا رسیدن این ماه برنامه هایی را در راستای ترویج فرهنگ قرآنی تدارک دیده است که از جمله آن می توان به روخوانی و ختم گروهی قرآن در محل کانون های فرهنگی هنری مساجد، برگزاری ۲محفل انس با قرآن به مرکزیت بستک و یکی از روستاهای توابع، حلقه های قرآن، مسابقات قرآنی و تهیه بروشور با عنوان «فضیلت قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان» در محل مجتمع فرهنگی هنری سهروردی کمشک، برگزاری نمایشگاه کتاب و قرآن، تجلیل از چند فعال قرآنی و اهداء ۲۰۰جلد قرآن به مراکز تحت پوشش اشاره کرد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک همچنین برگزاری مراسم مناجات خوانی را از جمله برنامه های پیش رو در این ماه پر برکت اعلام کرد و هدف از برگزاری محافل و نشست های قرآنی را توسعه فرهنگ قرآنی و آشنایی جامعه هدف با آموزه ها، مفاهیم و پیام های قرآنی برشمرد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff