خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد

+ پ -
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت بندر لنگه اظهار کرد: راه دست یابی به کمال والای انسانیت در دوره ای که دلبستگی به صفات دنیوی رو به فزونی است توحید و خداشناسی می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛شیخ محمد علی امینی، مدیر مدرسه علمیه اهل سنت بندر لنگه با بیان اینکه امام سجاد امامی است که زندگی گهربار و سراسر پربرکت ایشان دارای پیام های عمیق و ژرفی است،گفت:امام سجاد پیشوای شایسته زندگی برای همه انسان ها و شیفتگان حق و حقیقت بود که در دوران حیات خویش شجاعت،عبادت و اخلاق را به معنای واقعی عینیت داد و توانست بعنوان یک الگوی شایسته در عرصه زندگی درخشش فوق العاده ای داشته باشند.

وی اظهار کرد: صحیفیه سجادیه کتابی در قالب دعا و نیایش است که به همه جوانب حیات و زندگی اشاره داردو به ساحتی که یک انسان نیاز دارد از اصول اعتقادی، توحیدی و خداپرستی و بحث رسالت و نبوت همچنین به فرشتگان و وظایفشان اشاره دارد .
امینی افزود:امام سجاد(ع) از سخنان نقض و پرمحتوای پدر و جد خود معارف الهی را کسب و با یک سرمایه ارزشمند توانست در عرصه های مختلف زندگی که لازمه فهمیدن، عمل کردن و ترویج رشد با شایستگی تمام و برازندگی کامل افاقه نماید.
وی  با بیان اینکه مهمترین مبحث که یک مسلمان درباره آن اندیشه صحیح و تفکر سالم و عقیده پاک داشته باشند بحث توحید و خداشناسی است، ادامه داد: هرچه شناخت و معرفت ما نسبت به خدا بیشتر باشد میزان تعبد، محبت و خوف ما بیشتر می شود چنانچه اگر در کتابها از زبان مورخان میخوانیم که شخصیت برجسته امام در مقام تعبد چه احساسی و در برابر دعوت به خداوند چه عقیده داشتند به دیدگاه صحیح، عقیده پاک و تفکر سالم که نشات گرفته از الهام و پیام خداوند، پیامبر و جد بزرگوارشان است.

مدیر مدرسه علمیه بندر لنگه تصریح کرد: امام سجاد(ع) اصل نبوت را با توصیف ها ، تعبیرها و جملات زیبایش بیان کنند که مقام شامخ و بیانگر رسالت پیامبر باشد همچنین در بحث فرشتگان و اوصاف آنها و رسالتشان از جبراییل و مکاییل و اسرافیل و عزراییل تعبیرات زیبایی بکار می برند و نیز در خصوص اتباع پیامبران از آدم تا خاتم نیز می پردازد چون یکی از معجزات پیامبر تربیت نسل ها و شخصیت هایی الگویی بود که درباره اتباع سخن می گوید.

وی با بیان اینکه جامعه ما امروز با غرق شدن در مادیات و گستردگی مطالبات مادی انسانها ودلبستگی عمیقی که همه طبقات جامعه به دنیا  رو به فزونی است،گفت: راه دست یابی به کمال والای انسانیت بیشتر از هرزمان نیاز به زایل کردن صفات دنیوی است تا بتوانیم انسان موفق، شایسته و جایگاه خود را بدست بیاوریم.
شیخ امینی اظهار کرد: در جوامع بین المللی که حقوق بشر از جمله حقوق زن، مستضعفین،کارگرو مظلومان هم قطره ای از آن دریای عمیق است نسبت به حقوق است
امام با استنباط صحیح و درستش توانست رساله جامع در زمینه حقوق از خود برجای بگذارد و بعنوان اثر ماندگار و سرمایه جاودان با همه محدودیت هاوفشارهای زمان داشته باشد برای جامعه تهیه و تحویل دهند که برازنده و ارتباط منبع اصیل وحی و رسالت است.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff