“خبرآنلاین” حتی شهامت عذرخواهی نداشت/ قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم به طور جدی ورود کند/ وزارت ارشاد از محاکمه خبرآنلاین کوتاهی نکند/ طبق قانون مطبوعات کار خبرآنلاین جرم بوده است

حجت الاسلام سلیمی با بیان اینکه رسانه خبرآنلاین در انتشار خبر کذب قصور کرده و حتی یک عذرخواهی هم از مردم نکرده است بیان داشت: قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم به این مسئله ورود و به آن رسیدگی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزحجت الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا درباره انتشار خبر دروغ دختر آبی توسط رسانه خبرآنلاین که باعث ایجاد تنش در فضای مجازی شد، گفت: به نظرم با این بی در و پیکر بودن درج اخبار دورغ باید به هر کیفیت برخورد شود. این خبر هزینه های سیگینی روی دوش کشور گذاشت.

وی افزود: همانطور که قوه قضائیه فساد اقتصادی را بررسی می کند بایستی فساد سیاسی رسانه ای را نیز پیگیری کند.

این نماینده مجلس با اشاره به دروغ هایی که برخی از رسانه ها و سیاسیون در فضای سیاسی مطرح می کنند، گفت: دروغ های عجیب و غریبی که برخی از افراد و رسانه ها منتشر می کنند، بسیار هزینه ساز است و باعث انحراف افکارعمومی می شود و به نظرم نباید از کنار این موارد به راحتی عبور کرد.

قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم به طور جدی به ماجرا ورود کند

سلیمی با بیان اینکه قوه قضائیه باید درباره خبررسانی کذب رسانه خبرانلاین به عنوان مدعی العموم جدی تر ورود کند، گفت: قوه قضائیه نباید اجازه بدهد که یک عده ای اینطور با کیان کشور بازی کنند. البته وزارت ارشاد نیز بایستی به سهم خود دراین حوزه ورود پیدا کند اما در این حوزه جرمی اتفاق افتاده است و این موضوع بایستی به طور قانونی بررسی شود.

این نماینده مجلس افزود: اینکه چه اتفاقی در این حوزه رخ داده باید رسیدگی شود. باید بررسی شود که آیا یک نفر به طور خودسرانه این کار را انجام داده است اما از آن طرف می بینم که خبرآنلاین حتی این شهامت را نداشت که از مردم عذرخواهی کند. فقط این خبر را برداشتند. چرا این رسانه در مقابل هزینه ای که برای کشور ایجاد کرده است حتی یک عذرخواهی هم از مردم نکرده است.

وی در پایان بیان داشت: طبق قانون مطبوعات کار خبرآنلاین جرم بوده است و وزارت ارشاد هم باید به تکلیف خود عمل کند و یعنی مجرم را محاکمه کند و از این موضوع هم کوتاه نیاید.

انتهای پیام/