خاکی که برجام بر پیکرصنایع هسته ای ایران ریخت / «برجام 2» خیالی واهی در دولت تدبیر
+ پ -
خاکی که برجام بر پیکرصنایع هسته ای ایران ریخت / «برجام ۲» خیالی واهی در دولت تدبیر

تبدیل شدن ایران از یک کشور مصرف گرا به تولید‌گر یکی از دغدغه هایی است که در سال های گذشته مورده توجه بوده است تا فناوری و سرمایه انسانی کارآمد در صنایع مختلف از جمله صنایع هسته ای برای پیشرفت همه جانبه آماده شود و ایران روی پاهای خو بایستد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از قشم آزاد ، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ، تدابیر برجامی در ایران شکل گرفت و تیم مذاکره کنندگان برای به نتیجه رساندن برجام شبانه روز در خارج از خاک کشور پای میز مذاکره با اینکه از خیلی چیزا نظیر صنایع هسته ایران گذشتند باز هم نتوانستند برجام را به نتیجه برسانند .

 

تیم مذاکره کننده دولت تدبیر و امید که برای دست خالی برنگشتن از مذاکرات خود را به آب و آتیش میزد پا روی صنایع هسته ای ایران گذاشت تا یکی از شرط های ۵ کشور طرف مقابل را اجرا کند تا شاید برجام به نتیجه برسد ، کشورهای آن طرف مذاکره برجام را به رسمیت شناختند و صنایع هسته ای ایران که با تلاش شبانه روزی دانشمندان هسته ای برای اولین بار در کشور جان گرفته بود را از پای درآوردند ولی خبر از رفع تحریم ها و تحول در زندگی مردم نیست و طرفین به وعده ایشان عمل نمی کنند .

 

 

با وجودی که کشورهای مذاکره کننده به سرکردگی آمریکا به تعهدات خود در برجام پایبند نبوده و نخواهد بود، دولت در سال گذشته چشم خود را به روی واقعیات برجام بست و تنها به ذکر آنچه که مد نظر خود بود اکتفا نمود و همچنان در شادی و سرور به دست آوردن توافق در برجام است !

 

سوال اینجاست ، آیا برجامی که هیچ نتیجه ای نداشته است نیاز به جشن و شادی دارد ؟ جالب اینجاست دولت هنوز برجام ۱ را بی نتیجه گذاشته است و به دنبال برجام ۲ می رود .

 

 

آنچه ما شاهد هستیم در روزهایی که ایران تعهداتش را کامل در حوزه ی برجام به سرانجام رسانده است اما آمریکایی ها به تعهداتشان عمل نمی کنند و هر روز بهانه ای می تراشند و متأسفانه هنوز از طرف مقابل این تعهدات به طور کامل اجرایی نشده است و اعتماد به آمریکا کاری اشتباه بوده چرا که آمریکا با کلیت جمهوری اسلامی مخالف است و دولت تدبیر و امید را به بازی برجامی گرفته است .

۱

قضیه«برجام» به جای حل مشکلات اقتصادی کشور، تنها به عنوان دستاویزی در عرصه سیاسی تبدیل شده است و «برجام ۱» برای مردم هنوزآب و نان نشده است و تحولی در زندگی روزمره ملت به بار نیاورده است که رئیس جمهور بارها از لزوم اجرای  برجام ۲ در مورد مسائل سیاسی بارها این اصطلاح  را به کار برده است و از آن سخن می گوید .

۱

دولت تدبیر و امید برجام را به مثال یک بازی مرحله ای تبدیل کرده است و با این روش می خواهد مردم را سرگرم کند تا خلاهای مدیریتی در دولت یازدهم پوشیده شود و اینگونه که مشاهده می شود خبری از تغییر و تحول در زندگی مردم نیست .

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff