خاموشی ۸۰ دکل نفتی آمریکا در ۷ هفته گذشته/ کمترین تعداد دکل‌های فعال در ۵ سال گذشته
+ پ -
خاموشی ۸۰ دکل نفتی آمریکا در ۷ هفته گذشته/ کمترین تعداد دکل‌های فعال در ۵ سال گذشته

رویترز اعلام کرد تعداد دکل‌های نفتی آمریکا برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافت و با خاموشی ۸۰ دکل به ۵۹۵ عدد رسید که کمترین تعداد از جولای ۲۰۱۰ به شمار می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تعداد دکل‌های نفتی آمریکا هفته گذشته برای هفتمین هفته متوالی کاهش و از گردونه فعالیت خارج شد که طولانی‌ترین بازه زمانی کاهشی از ماه ژوئن به شمار می‌رود. این امر، نشانه می‌دهد که قیمت‌ پایین نفت همچنان مانعی بر سر راه حفاران آمریکایی است.

بیکر هیوز بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی جهان اعلام کرد: حفاران آمریکایی ۱۰ دکل نفتی را در هفته منتهی به ۱۶ اکتبر خاموش کردند، درنتیجه تعداد دکل‌های نفتی فعال آمریکا به ۵۹۵ دکل رسید که کمترین تعداد از جولای ۲۰۱۰ به شمار می‌رود. در ۶ هفته پیش از آن، حفاران ۷۰ دکل نفتی را از فعالیت خارج کردند.

این تعداد از نیمی از تعداد دکل‌های نفتی فعال آمریکا در سال گذشته برابر با ۱۵۹۰ دکل کمتر است. تعداد دکل‌های فعال آمریکا در ماه اکتبر سال گذشته به بالاترین تعداد در تاریخ این کشور برابر با ۱۶۰۹ دکل رسید. از اینرو، به طور متوسط، هفته‌ای حدود ۲۰ دکل از فعالیت خارج شده‌اند.

در عین حال، تعداد دکل‌های نفت و گازی آمریکا نیز به کمترین رقم در ۱۳ سال گذشته رسیده است. تعداد دکل‌های فعال گازی با افزایش ۳ عددی به ۱۹۲ دکل رسیده است که از کمترین تعداد ۲۸ سال گذشته اندکی بیشتر است.

حفاران آمریکایی هفته گذشته تعداد چاه‌های نفت را در ۳ حوضه از ۴ حوضه بزرگ تولید نفت شیل آمریکا کاهش دادند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff