خاموشی غیرت در جوانان، چراغ سبز به اراذل و اوباش است

تختی‌نژاد، فداکاری شهید الداغی را نمود احساس تکلیف و ایفای بهنگام آن شهید ذکر کرد و گفت: خاموشی غیرت در جوانان، چراغ سبز به اراذل و اوباش است.

محمد تختی‌نژاد پدر شهید خلیل تختی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با اشاره به عوامل دخیل در بروز جنایت سبزوار اظهار کرد: از بین رفتن غیرت در مردان و حیا در زنان و همچنین بی‌حجابی دختران در کوچه و خیابان، خود عامل چراغ سبز دادن به این اراذل و اوباش است‌.

وی در ادامه با اشاره به نقش خانواده در پرورش عناصری همچون عوامل جنایت سبزوار، مهم‌ترین نقش در تربیت فرزند را بر عهده خانواده به عنوان نخستین کانون تربیت دانست و افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف دینی و اجتماعی والدین، تربیت دینی فرزند است و والدین نقش بسیار مهمی در شکل دهی به شخصیت فرزند ایفا می‌کنند، که دوران کودکی مهم‌ترین مرحله رشد است و عواطف عمیق والدین در شکل‌گیری شخصیت کودک در این دوران نقش بزرگی دارد.

پدر شهید تختی‌نژاد، فداکاری شهید الداغی را نمود احساس تکلیف و ایفای بهنگام آن شهید ذکر کرد و گفت: واکنش شهید الداغی، اقدامی شجاعانه، به‌موقع و قابل تحسین بود.

تختی‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا جامعه در شکل دادن یک انسان به عامل تبهکاری و جنایت، مدخلیت دارد؟ تاکید کرد: صد در صد تأثیر دارد. اگر چاقو به راحتی در دسترس جوانان نباشد و مجازات اسلامی واقعا اعمال شود و دختران حجاب خود را در جامعه حفظ کنند کمتر شاهد این اتفاقات بد و ناگوار می‌شویم.

وی همچنین درخصوص حمایت قوانین موجود از آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز اذعان‌داشت: به صورت تئوری این قانون وجود دارد ولی متأسفانه مجریان این قانون، ضعیف عمل می‌کنند.

پدر شهید تختی‌نژاد بیان‌کرد: عمدتاً سلبریتی‌هایی که در برخی مسائلی که به آنان ربطی ندارد دخالت می‌کنند اما در چنین وقایعی سکوت پیشه می‌سازند چراکه سلبریتی‌ها یک مشت آدم بی‌سواد و بی‌بندوبار هستند که با حرف‌های پوچ خود، جوانان مردم را تحریک کرده و به خیابان‌ها می‌کشانند و خودشان با پول بیت‌المال، بهترین زندگی دارند و حاضر نیستند نه برای خودشان و نه خانواده‌شان، کوچک‌ترین اتفاقی بیافتد. بیچاره جوانانی که حرف این آدم‌های به ظاهر متشخص و از داخل کرم‌خورده و پوسیده را گوش می‌دهند.

تختی‌نژاد تاکیدکرد: باید جانیان چاقو به‌دست سبزوار زودتر به اشد مجازات برسند تا گرگ‌های آدم‌نمای دیگر که متأسفانه در جامعه هستند حساب کار دستشان بیاید که کشور قانون دارد و بدانند هر کس، خونی را به هر دلیل واهی به ناحق بریزد تقاص‌ کارش را می‌بیند.

وی سپس به نقش وقایع و اغتشاشات سال گذشته در بروز جنایت سبزوار اشاره و تصریح‌کرد: اغتشاشات، جو کشور را ناآرام کرد و تا الان پس لرزه‌هایش مخصوصا با کارشکنی‌های دشمن وجود دارد، ولی دشمنان بدانند که سنگ به کوه می‌زنند ممکن است سنگ‌ریزه‌ای سست از کوه جدا شود ولی کوه ثابت و پا بر جا است.

انتهای پیام/