خاستگاه اصلی توسعه کشور آموزش و پرورش است
+ پ -
خاستگاه اصلی توسعه کشور آموزش و پرورش است

مراسم گرامی داشت روز معلم و روز ملی خلیج فارس با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در کیش برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، مراسم گرامی داشت روز ملی خلیج فارس و بزرگداشت روز معلم با حضور مسئولان، اولیاء مدارس و خانواده های دانش آموزان در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

بنابراین گزارش، در این مراسم که با قرائت کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد؛ گروه موسیقی سنتی کیش مهر و گروه دانش آموزان دبیرستان ۲۲ بهمن و دبیرستان نمونه دولتی فاطمیه برنامه های ویژه ای اجرا کردند.

علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در پیامی که توسط ابراهیم رضوانی، معاونت اجتماعی سازمان قرائت شد با تبریک هفته معلم اظهار کرد: دوازدهم اردیبهشت روز پاسداشت زحمات جهادگران عرصه بینش و دانش و معلمان تلاشگر و بی ادعایی است که با دستانی مهربان و انگیزه ای والا درهای علم و معرفت را بر نسل های آینده می گشایند.

در ادامه این پیام آمده است: بی شک جایگاه شایسته ایران اسلامی در عرصه بین المللی و درخشش دانش آموزان و دانشجویان کشورمان در عرصه های مختلف، مرهون اهتمام خستگی ناپذیر آموزگارانی است که با اخلاص و از خودگذشتگی در جهت حفظ، تقویت و انتقال علوم؛ زمینه آموزش و پرورش نونهالان، نوجوانان و جوانان ایران عزیز را فراهم آوردند. به لطف خداوند جزیره کیش نیز از موهبت آموزگارانی دلسوز برخوردار است که همواره برای ارتقاء سطح آموزشی و تعلیم شایسته آینده سازان این دیار از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند.

با گرامیداشت یاد و خاطره اندیشمند مبارز و استاد بزرگ شهید آیت الله مرتضی مطهری، روز معلم را به تمامی آموزگاران و فعالان عرصه آموزش و پرورش تبریک گفته و از زحمات بزرگوارانی که با تعهد اخلاقی و وجدان کاری برای توسعه نظام آموزشی جزیره کیش تلاش می کنند سپاسگزارم.

با آرزوی سلامت و سعادت برای معلمان عزیز ایران اسلامی، توفیق همه تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت را، از حضرت دوست مسئلت دارم.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش نیز هفته معلم را به تمامی سخت کوشان عرصه علم و دانش تبریک گفته و آرزوی موفقیت کرد.

 

هاین معلمی رئیس اموزش و پرورش کیش نیز در راستای تشریح فعالیت های انجام شده آموزش و پرورش در کیش، رشد و توسعه مراکز آموزشی و ارتقاء سطح آموزش، کسب موفقیت های تحصیلی، شرکت در المپیادها و رقابت های کشوری و جهانی به ارائه گزارش عملکرد پرداخت.
وی با گرامی داشت یاد و خاطره ۴۰ هزار شهید دانش آموز تاکید کرد: همه اندیشمندان و صاحبنظران بر این باورند که خاستگاه اصلی توسعه کشورها آموزش و پرورش است و آموزش و پرورش در یک کلمه یعنی «معلم».
معلمی با تاکید بر اینکه بنایی ماندگار است که ریشه آن را به درستی نشانده و بر بالندگی آن نظارت کافی شده باشد اظهار کرد: نهال را باید در جای درست کاشت و به درستی به آن رسیدگی کرد تا میوه ها و حاصلی شیرین و سایه ای بلند و ماندگار تحویل دهد و امروز ما در قلب خیلج فارس شاهد این برجستگی و بالندگی در نظام آموزش و پرورش جزیره کیش هستیم.
حضور علی فیضی، نابغه نوجوان قرآنی، قرائت شعر به مناسبت روز معلم توسط یکی از دانش آموزان، اجرای نمایش ایستادن، مانده، پرکشیدن کاری از گروه نمایشی جزیره کیش، و تقدیر از مدیران، معلمان و دانش آموزان نمونه از دیگر بخش های این مراسم بود.
مراسم گرامی داشت روز ملی خلیج فارس و روز معلم با حضور علی کرم پور مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت، ابراهیم رضوانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، سرهنگ حسین دهکی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش، جمعی از مسئولان نهادها و ادارات مستقر در کیش، فرهنگیان و خانواده های آنان در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.
انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff