تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 409395
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۴۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
اعتراض علمای اهل سنت به حکم اعدام شیخ عیسی قاسم:

حکم اعدام شیخ عیسی قاسم دور از شان بشریت است/ علمای اسلام نسبت به ماهیت شوم استکبار روشنگری کنند

علمای اهل سنت استان هرمزگان در اعتراض به صدور حکم اعدام شیخ عیسی قاسم اظهار کردند:حکم اعدام شیخ عیسی قاسم دور از شان بشریت است لذا علمای اسلام نسبت به ماهیت شوم استکبار روشنگری کنند.

حکم اعدام شیخ عیسی قاسم دور از شان بشریت است/ علمای اسلام نسبت به ماهیت شوم استکبار روشنگری کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علمای اهل سنت استان هرمزگان در اعتراض به صدور حکم اعدام شیخ عیسی قاسم اظهار کردند:حکم اعدام شیخ عیسی قاسم دور از شان بشریت است لذا علمای اسلام نسبت به ماهیت شوم استکبار روشنگری کنند.

حکم اعدام شیخ عیسی قاسم دور از شان بشریت است

شیخ علی ماهیگیر،عالم اهل سنت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار  هرمز با محکومیت حکم اعدام شیخ عیسی قاسم گفت: علمای دین در طول تاریخ همراه، مراقب و نگهبان مسلمانان اسلام بودند و با رهنمودها و روشنگرهایشان باعث جلوگیری از انحراف دولت ها وعمارت ها می شوند.
وی افزود:تاریخ شاهد نمونه های بارزی از بزرگانی است که در دوران استعمار مقابل انحراف تمدن اسلامی قیام و روشنگری کردند تا جان و مال خویش را در راه سبد اخلاص برای صیانت از اصول و اسلام بکار ببندند.
عالم اهل سنت با اشاره به وجود دو انحراف بزرگ استعمار و استبداد در برخی بلاد اسلامی،اظهار کرد: بحرین نمونه ای از مجاهدین و عالمای فرزانه است که در راستای مبارزه با خواص همراه مردم مسلمانان این کشور شدند و دیدگاه های خود را مطرح نموده که متاسفانه مورد بی مهری و تعدی قرار گرفته اند.

  اقدامات شیخ عیسی قاسم جهاد برای اصلاح امور است

ماهیگیر تصریح کرد:شیخ عیسی قاسم مجاهد و فقیهی است که تالیفات فراوانی دارد و نظریاتش می تواند برای برون رفتن جهان امروز از انحرافات مورد نظر استعمار بکارگرفته شود .
وی افزود: شیخ عیسی قاسم خودکامگی و استبداد حکومت موروثی را گوشزده و روشنگری نمود و دستگاه حاکم به جای شنیدن سخن حق ، بکار بستن اندیشه اسلامی و اصلاح امور با بند کشیدن و صدور حکم اعدام درصدد ضربه به دنیای اسلام است چنانچه اگر بار دیگر چنین فاجعه غیر قابل جبران در پیکر امت اسلامی و به ویژه خاورمیانه ایجاد شود،پیامده های جبران ناپذیری بدنبال خواهد داشت.
امام جمعه اهل سنت سیریک تاکید کرد: شرط عقل آن است که با شنیدن سخن حق، اصلاح امور را برای مودت و الفت بین جماعت اسلامی بکار بست لذا خشونت هیچ گاه روشی برای ائمه بزرگوار ما نبوده و در طرف مقابل عمل اجتهاد شیخ عیسی قاسم نوعی جهاد برای اصلاح امور است.
ماهیگیر عاملین این حرکات مزدورانه را تمامی حاکمان و برخی از سران کشور های به ظاهر اسلامی تحت نظام سلطه دانست و خاطرنشان کرد: رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا جهان خوار تمامی جنایات دنیای اسلام قرار دارند و متاسفانه  در کنار آنها قرائت های غلط غیراسلامی موجب شدت این جنایات در دنیای اسلام است.

علمای اهل سنت به حکم اعدام شیخ عیسی قاسم معترض هستند

شیخ عبدالعزیز افراز عالم اهل سنت هرمزگان با اشاره به حکم اعدام شیخ عیسی قاسم گفت: صدور حکم اعدام این شخصیت بزرگوار برای هیچ مسلمان و غیر مسلمانان خوشایند نیست.

افراز اظهار کرد:دراین برهه از زمان که جهان به وحدت نیاز دارند، مشکلاتی دور از شان بشریت برای عالمان ایجاد شود.
وی افزود: اجرا حکم اعدام جز دستورات بزرگان خیرخواه و دین مسلمان چه شیعه و سنی نیست و این مسئله غیر از بحران در جهان و منطقه هیچ پیامد دیگری نخواهد داشت .
عالم اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه  انگلیس و آمریکا در راس این جنایات قرار دارد، اظهار کرد: علمای اهل سنت به حکم اعدام شیخ عیسی قاسم معترض هستند و این حکم را محکوم می کنند.

علمای اسلام نسبت به ماهیت استکبار روشنگری کنند

شیخ مسعود راهبر، امام جمعه اهل سنت بندر چارک با اشاره به محکومیت شیخ عیسی قاسم در بحرین بیان کرد: در جهان عده ای درصدد ضربه زدن به پیکره نظام اسلامی هستند لذا علمای دنیای اسلام وظیفه دارند برای روشنگری امت اسلامی قدم بردارند.

وی افزود: صدور حکم اعدام شیخ عیسی قاسم به دست حکمرانان غربی که دشمنان واقعی اسلامی هستند، غیر قابل قبول است.

راهبر تصریح کرد: مردم جامعه اسلامی با وحدت روز افزون و تدابیر خاص باید مانع از تحقق خواسته های جهان استکبار در جامعه اسلامی شوند.
امام اهل سنت بندرچارک با تاکیدبر محکومیت این حکم از سوی علمای اهل سنت اظهار کرد:اکنون در برهه ای از زمان قرار داریم که حفظ وحدت و انسجام اسلامی بیش از پیش لازم است و باید در راه رهبری قدم برداریم.

 

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=409395
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,526 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی