تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 473898
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

حکایت افزایش فرزند خوانده های ناخوانده در جامعه/وقتی تهاجم فرهنگی از سگ همدم می سازد

ابزارهای رسانه ای دشمن و ترویج فرهنگ های غربی در بین جوانان باعث شده تا امروزه شاهد جایگزینی سگ به عنوان فرزنددر بین برخی از خانواده ها باشیم، و متاسفانه این موضوع به حدی در حال گسترش است که برخی از جوانان سگ را به عنوان همدم دائمی خود انتخاب می کنند و تمایلی به تشکیل خانواده ندارند.

حکایت افزایش فرزند خوانده های ناخوانده در جامعه/وقتی تهاجم فرهنگی از سگ همدم می سازد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ تهاجم فرهنگی توسط دشمنان غربی باعث شده تا به ریشه های اصلی کشور ضربه هایی وارد شود و این موضوعی است که نهاد خانواده  و بنیان جامعه را با خطر روبرو کرده است، از آنجایی که ایران کشوری با تمدن و فرهنگ اسلامی رعایت اصولی اصلی دین اسلام در این کشور ضرورت دارد.

فرزند آوری یکی از مهم ترین چالش هایی است که متاسفانه خانواده ها با آن روبرو هستند و این چالش به حدی گسترده شده که راه های ورود فرهنگ غربی را در بنیان خانواده های باز کرده و زندگی جوانان متاثر از اصولی شده که مختص کشور های غربی است.

ورود سگ در خانواده های ایرانی یکی از بارزترین نمونه های فرهنگ غربی است که این روز ها دغدغه های زیادی را برای مردم ایجادکرده است، زندگی شبانه روزی با سگ بدون در نظر گرفتن نجس بودن آن و بیماری هایی که می تواند ایجادکند، مسئله ای است که نیاز به اقدامات اساسی توسط مردم و متولیان فرهنگی دارد.

 

زنگ خطر جایگزینی سگ به جای فرزند در جامعه

اما مسئله ای که به عنوان زنگ خطر برای جامعه تلقی می شود زندگی سگ درخانه نیست بلکه جایگزینی سگ به جای فرزند و روی آوردن به تک فرزندی در خانواده هاست که این مسئله حتی در کشورهای غربی که از سگ ها مراقبت می کنند نیز وجود ندارد، تعبیر اشتباه جوانان ما از نگهداری سگ و در واقع تلاش مصرانه دشمن برای از بین بردن خانواده علت استقبال جوانان کشور از عدم فرزند آوری شده است.

با وجود اینکه در گذشته خانوادهای پولدار اقدام به خرید سگ و نگهداری آن می کردند اما امروزه در مناطق حاشیه نشین نیز افرادی را می بینیم که با مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوانی روبرو هستند اما در بغل های آن ها سگ های چند میلیونی خودنمایی می کند.

اثرات روانی همبازی شدن حیوانات با فرزندان

شبکه های اجتماعی و استفاده بیش از حد از فضای مجازی علت اصلی ترغیب خانواده ها به جایگزینی سگ در خانواده به عنوان فرزند است چرا که این افراد که بیشتر وقت خود را در دالان های فضای مجازی دشمنان می گذرانند، از انسان ها دوری کرده و همدم هایی همچون سگ و گربه را برای خود انتخاب می کنند.

طبق گفته روانشناسان هم بازی شدن سگ ها با کودکان می تواند آثار زیان باری را بر روی ابعاد مختلف روانی و حتی جسمی برساند، که از جمله این عوامل می توان به انزوا و گوشه گیری کودکان اشاره کرد. همچنین پرخاشگری، لج بازی، جاه طلبی و نداشتن توان ذهنی و عملی برای حل مشکلات نیز از آثار تک فرزندی در خانواده هایی است که سگ و گربه را همبازی کودکان خود قرار می دهند.

وقتی تهاجم فرهنگی ازسگ، همدم می سازد

اوج رسوخ تهاجم فرهنگ غربی زمانی است که غربی ها در رسانه ها و شبکه های اجتماعی از آسیب های فرزندآوری و مزایای نگهداری از حیوانات سخن می گویند اما در عمل در حال انجام اقداماتی برای تغییر فرهنگ گذشته خود یعنی جایگزینی فرزند به جای حیوانات خانگی هستند.

هدف اصلی رسانه های غربی که هر روز فعال ترمی شوند علاوه بر درآمدزایی و رخنه در فرهنگ کشور، می تواند بر پیکره اعتقادات مذهبی مردم نیز آسیب های را وارد کند، که به واسطه آن ها آرامش روانی خانواده و جامعه از بین می رود.

مواظبت از سگ و جلوگیری از اذیت و آزار سگ حقیقتی است که باید به آن عمل شود، اما متاسفانه تعبیر امروزه ی بسیاری از جوانان از مواظبت از حیوانات شکل جدیدی به خود گرفته به طوری که برخی از سگ به عنوان خواهر یا برادر فرزندشان یاد می کنند.

هم زیستی دائمی مجردها با سگ ها

با وجود اینکه در چند سال گذشته نگهداری از سگ ها در خانواده های پولداری که به خارج از کشور رفت و آمد داشتند عادی بود اما امروزه در اغلب مهمانی های خانوادگی موجوداتی که صاحبان آن ها پول های زیادی را صرف مراقبت از آن ها می کنند وجود دارند، و حتی آن ها را در کنار میز شام و در رختخواب خود می خوابانند.

موضوع دیگری که اکنون در جامعه در حال گسترش است هم زیستی مجردان با حیوانات در خانه است، این افراد که به دنبال مدگرایی و زندگی مدرن به سبک غربی هستند، حتی از تشکیل خانواده نیز سر باز می زنند و سگ را به عنوان همدم دائمی خود انتخاب می کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=473898
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,443 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی