1

حکایتی تلخ از مردمی که هم اجاره می دهند هم قسط منزل ! / سرگردانی هزار و ۷۶۰ متقاضی مسکن مهر در قشم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از قشم آزاد ، هزارو ۷۶۰ واحد پروژه مسکن مهر شهرستان قشم این روزها با عدم تعهد مسولان روبرو شده است تا متقاضیان برای دریافت منازل خود پس از سالها دوندگی همچنان حیران و نا امید باشند .

طبق آمارهای موجود افزون بر دو هزار و ۵۹۲ واحد در شش شرکت تعاونی مسکن مهر شهرستان قشم وجود دارند که تاکنون در مجموع تنها ۳۵۲ واحد مسکن مهر خانه طلایی و حدود ۴۰۰ واحد مسکن مهر نگار درگهان تحویلمردم داده شده و هزارو ۷۶۰ واحد پروژه مسکن مهر در این شهرستان زیر نم و شرجی در حال نابودی است .

مردم شهرستان قشم با هزار امید فکر می کردند با پایه گذاری مسکن مهر صاحب منزل می شوند اما نمی دانستند این سایه سر اینقدر برای آنها دردسر می آورد .

این در حالی است که چندی پیش حجت السلام رضاجوکار، امام جمعه شهرستان قشم با انتقاد شدید از وضعیت مسکن مهر در این شهرستان ، بیان نواقص و نداشته ها به هنگام حضور مسئولین کشوری در شهرستان را خواستار شد و به استاندار هرمزگان تاکید کرد : حل مشکلات مسکن مهر بعنوان مطالبه مردم تنها ۴ سال است که توسط بنده مطرح می شود؛ استاندار محترم اگر واقعا در پی حل مشکلات قشموندان و عملی سازی وعده های دولتمردان است، برای حل مسئله مسکن مهر شهرستان قشم شخصا ورود نماید.

همه اجاره می دهیم هم قسط خانه مسکن مهر !!!

یکی از متفاضیان مسکن مهر تعاونی بدیع مهر در گفتگو با خبرنگار قشم آزاد ، گفت : افرادی که مسکن مهر ثبت نام کرده‌اند با فروش تمام دارایی خود به امید گرفتن مسکن نو تمام هزینه‌های خود را پرداخت کرده‌اند اما منازل امکانات اولیه زندگی همچون آب و برق را ندارند .

وی افزود: قشرهای محروم و جوانان به امید صاحب خانه شدن، اندک دارایی خود را با اعتماد به وعده مسوولان وقت در این پروژه سرمایه گذاری کردند که قرار بود تا سال ۹۲ تحویل متقاضیان شود اما چنین نشد.

این جوان قشمی اظهار کرد : بی توجهی مسئولان به تعهدات باعث شده است که ما در منازل اجاره ای زندگی کنیم و از طرفی ماهی ۶۰۰ تومان پول اجاره  منزل را بدهیم و از طرفی ماهی ۴۰۰ تومان پول قسط منازلی را بدهیم که هنوز قابل استفاده نیست .

وی این کار مسئولان را ظلم آشکار عنوان کرد و افزود : کسانی که در پست و مقام بالا نشسته اند هیچ گاه قشر ضعیف جامعه را درک نکرده و نخواهند کرد .

 اسکلت مسکن مهر جزیره هرمز درحال پوسیدن

با گذشت قریب به شش سال از پروژه ۲۰۰ واحدی مسکن مهر این واحدها راکد مانده و بافت های آهنی این پرژه در حال پوسیدن می باشد .

پروژه مسکن صد واحدی مسکن مهر هرمز که قرار بود جایگزین منازل مردم محله صحرای هرمز شود به علت مشکلات ناشی از نشست زمین و فعالیت گنبد نمکی جزیره هرمز دچار ترکها و شکافهای عمیق شده و امکان تخریب کامل آنها با کمترین زلزله وجود دارد .

کم کاری ، عمل نکردن به تعهدات و روستایی بودن این پروژه یکی دیگر از دلایل مسکوت ماندن مسکن مهر هرمز بود تا جوانان هرمزی طعم شیرین خانه دار شد را نچشند .

شرکت های تعاونی مسکن مهر رحمت گستر، خانه طلایی، پیک مهر و بدیع مهر در محدوده شهر قشم و نگارین مهر در شهر درگهان و مهر اسکان در شهر سوزا، شش تعاونی مسکن مهر شهرستان قشم را تشکیل می دهند که از این تعاونی ها، تنها تعاونی نگارین مهر درگهان و خانه طلایی قشم توانسته واحد خود را به متقاضیان تحویل دهد..