حکام سعودی با فرافکنی نمی تواند فاجعه منا را مخفی نگهدارد
+ پ -
حکام سعودی با فرافکنی نمی تواند فاجعه منا را مخفی نگهدارد

عضو شورای اسلامی بشاگرد گفت: آل سعود توانایی مدیریت اداره حرمین شریفین را ندارد و این مسئولیت باید به دست مجموعه‌ای از کشورهای اسلامی قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، خلیل نوری پور عضو شورای اسلامی شهرستان بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: فاجعه غم انگیز و جانگداز حجاج در عربستان در مسیر رمی جمرات نشان می دهد که رژیم جاهل آل سعود در اجرای مراسم حج بسیار ضعیف و بی لیاقت است.

 

 

نوری پور بابیان اینکه بی کفایتی محض آل سعود سبب شد تا مسلمانان زیادی از حجاج بیت‌ الله الحرام کشته شود، افزود: متأسفانه رژیم خبیث آل سعود که خود را خادم حرمین شریفین می داند نسبت به جان باختن هزاران حاجی مسلمان بی تفاوت است.

 

 

وی با بیان اینکه مدیریت ناکارآمد حکام سعودی عربستان در این فاجعه کاملا آشکار بود، گفت: این فاجعه بسیار دردناک موجب جریحه دار شدن قلب مسلمانان جهان شد و فرصت مناسبی برای بیداری دوباره جهان اسلام، تجدیدنظر و تعیین تکلیف با رژیم سعودی است.

 

 

عضو شورای اسلامی بشاگرد بروز این فاجعه بزرگ از سوی دولت سعودی را عمدی دانست و اظهار داشت: امسال حوادث زیادی در حج اتفاق افتاد از جمله سقوط جرثقیل، پنکه سقفی، آتش گرفتن چادر و فاجعه منا نمی تواند طبیعی باشد بلکه این اتفاقات کاملاً عمدی است که حکام سعودی با فرافکنی نمی توانند این فاجعه را توجیه کنند.

 

 

خلیل نوری پور گفت: این فاجعه بیت الله که سرزمین امن الهی است را برای مسلمانان نا امن جلوه می دهد و سبب جریحه‌دار و داغدار شدن خانواده‌های مسلمان شده است بنابراین دولت جاهل آل سعود توانایی مدیریت اداره حرمین شریفین را ندارد و این مسئولیت باید به دست مجموعه‌ای از کشورهای اسلامی قرار گیرد.

 

 

وی بابیان اینکه سکوت مجامع بین‌المللی در قبال فاجعه ناگوار منا عربستان را وقیح تر می کند، تصریح کرد: عاملان و مقصران در ضعف مدیریت حج که موجب کشتار جمع زیادی از حجاج شده‌اند باید هر چه زودتر شناسایی و به مجازات عمل خود برسند.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff