تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 332313
تاریخ انتشار:جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزارش هرمز از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان:

حکام بحرین عروسک خیمه شب بازی دولت عربستان و انگلیس است/اقدامات آل خلیفه مردم را وارد مرحله جدیدی از انتفاضه خونین می کند/نهادهای بین المللی و اسلامی به فریاد مردم مظلوم بحرین برسند

ائمه جمعه شهرستان‌های هرمزگان سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان مظلوم بحرین را محکوم کردند و افزودند : حکام بحرین اراده ای از خود ندارند و عروسک خیمه شب بازی دولت عربستان و انگلیس است.

حکام بحرین عروسک خیمه شب بازی دولت عربستان و انگلیس است/اقدامات آل خلیفه مردم را وارد مرحله جدیدی از انتفاضه خونین می کند/نهادهای بین المللی و اسلامی به فریاد مردم مظلوم بحرین برسند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه شهرستان‌های هرمزگان سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان مظلوم بحرین را محکوم  کردند و  افزودند : حکام بحرین اراده ای از خود ندارند و عروسک خیمه شب بازی دولت عربستان و انگلیس است.

 

امام جمعه بندرعباس:مشت ها را گره کنید و در دهان یاوه گویان، آمریکا و اسرائیل بزنید/ ازشهید آیت الله بهشتی باید الگو بگیریم

 

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: مشت ها را گره کنید و در دهان یاوه گویان و زورگویان جهان، آمریکا و اسرائیل بزنید همچون گفته امام راحل(ره) که گفت: هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا و اسرائیل بزنید.

 

شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از رفتارنیوز، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: شیرینی غیبت کردن هرچه که جلو تر برویم بیشتر می شود، از غیبت بپرهیزید، به فرموده مولا علی (ع) از زشت ترین بدی ها، غیبت نیکان است و پست ترین آدم ها کسانی هستند که غیبت می کنند، غیبت کننده مردانگی و جوانمردی ندارد.

وی تعبیر مرحوم خانساری را در رابطه با گفته امام علی(ع) که فرموده: غیبت خورشت سگ های جهنم است، بیان کرد: ایشان سه تعبیر را به کار برده اند،۱- زشتی غیبت را به ما نشان داده است، ۲- در جهنم خود شخص شبیه به سگ می شود،۳- یا غذای سگ های جهنم می شود غیبت کننده.

 

امام جمعه بندرعباس ضمن گرامی داشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: از اعتیاد خطرناک تر وجود ندارد، پدران، مادران، برادران و خواهران به گوش باشید، با این پدیده همه باید برخورد کنند تا کوچه و محله ای پاک را داشته باشیم.

 

آیت الله نعیم آبادی هفته قوه قضائیه را گرامی داشته و افزود: شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی را تسلیت عرض می نمایم و انشاء الله بتوانیم از این شهید الگو بگیریم و امام راحل(ره) در مورد این شهید عزیز فرمود: من از مظلومیت این شهید بیش از شهادتش ناراحت هستم.

 

وی یاد آور شد: طبق گزارشی که چند روز گذشته مسئول قوه قضائیه استان به بنده داده است، در بعضی از زمینه ها دستگاه قضاء استان رتبه اول و در بعضی از زمینه ها رتبه سوم را کسب نموده است.

 

امام جمعه بندرعباس در رابطه با روز جهانی قدس اظهار کرد: مشت ها را گره کنید و در دهان یاوه گویان و زورگویان جهان، آمریکا و اسرائیل بزنید همچون گفته امام راحل(ره) که گفت: هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا و اسرائیل بزنید.

 

آیت الله نعیم آبادی در خصوص شب های قدر افزود: شب قدر را، قدر بدانید و در سحرش ضربت خوردن امیرالمومنین (علیه السلام) است و حضرت به دختر خود ام کلثوم گفتند: رسول خدا را خواب دیدم و گفت آنچه تکلیف تو بود عمل کردی، علی ما منتظر تو هستیم و من از این خواب که دیدم فهمیدم مدت کمی با شما هستم و حضرت سه روز بعد به شهادت رسیدند.

امام جمعه بندرچارک:حکام بحرین عروسک خیمه شب بازی دولت عربستان و انگلیس است

 

خطیب جمعه بندرچارک سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان مظلوم بحرین را محکوم نمود و عنوان کرد : حکام بحرین اراده ای از خود ندارند و عروسک خیمه شب بازی دولت عربستان و انگلیس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مــــرواریــــد نـــیــــوز؛  حجت الاسلام و المسلمین عباس کثیر امام جمعه شهر بندر چارک در خطبه این هفته نماز جمعه با سفارش به تقوا اظهار کرد: تقوی کلید حل تمام مشکلات و گرفتاریهای دنیوی و اخروی است.

وی  به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره نمود افزود: پیامبر زبان را مایه خیر و یا شر معرفی نمودند و زبان است که مسیر رستگاری یا ضلالت انسان را رقم می زند.

 

امام جمعه بندرچارک در ادامه خطبه ها به مناسبت ها و ایام  پیش رو از جملهٔ شب معراج،جنگ بدر، روز قدس ، تاسیس سازمان تبلیغات اشاره کرد شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و ۷۲تن از یاران ایشان را تسلیت گفت.

 

حجت الاسلام کثیر شهادت جانسوز و مظلومانه امام اول شیعیان ،حضرت امام علی (ع ) را ابتدا محضرامام زمان(عج) و بعد از آن نائب برحقش امام خامنه ای و نمازگزاران  تسلیت عرض نمود و بیان کرد :  این شبها را شب معراج مؤمنان است. که از این شبها و ساعات بهترین استفاده ها را ببرید چراکه این شب وصل و رسیدن به قرب الی الله است ، شب عبادت و متصل شدن است، شب رقم خوردن تمام آیندهٔ یک سال انسان است، امیدوارم که بهترینها رقم بخورد و آن هم ظهور آقا امام زمان(عج) است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: این روز از مهمترین میراث بزرگ مرد انقلاب و فلسطین پاره تن اسلام است و روزی خواهد آمد که در مسجد الاقصی نماز خواهیم گذارند. قدس سرزمین مسلمانها است و روزی خواهد آمد که آزاد خواهد شد.

 

خطیب جمعه بندرچارک سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان مظلوم بحرین را محکوم کرد عنوان کرد : حکام بحرین جیره خوار دولت مکار و روباه صفت پیر هستند. دولت بحرین اراده ای از خود ندارند و عروسک خیمه شب بازی دولت عربستان و انگلیس است.

 

امام جمعه حاجی آباد:یکی از شعار های اصلی انقلاب و اسلام شعار عدالت اجتماعی است

 

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت: یکی از شعار های اصلی انقلاب و اسلام شعار عدالت اجتماعی است و اسلام و خواست خداوند و همه انبیاء الهی است .

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی اباد، حجت الاسلام مختاری در خطبه های نماز جمعه این با اشاره به شبهای با عظمت قدر افزود:شب قدر که جهان اسلام ان را شب نزول قران و شبی که از هزار ماه بالا تر می نامند شبی که در آن امورات یک سال ما مقدر می شود اما یکی از جهات مهم این سه شب و شب قدر رفتن به درگاه خداوند متعال است و با خدا راز و نیاز کردن استغفار و توبه کردن است و عذر تقصیر بیاورم به درگاه خدا وان شب در توبه به روی بندگان باز است .

 

 

حجت الاسلام مختاری بیان داشت: هفته قوه قضائیه را خدمت همه زحمتکشان قوه قضائیه تبریک عرض می کنیم و تشکر از همه این عزیزان که در این عرصه در کلان کشور ودر استان و شهرستان حاجی آباد فعالیت می کنند و یکی از شعار های اصلی انقلاب و اسلام شعار عدالت اجتماعی است و اسلام و خواست خداوند و همه انبیاء الهی است .

 

 

 

وی ادامه داد: اگر عدالت اجتماعی شکل بگیرد در سایه این عدالت دین خدا و عدالت خداوند هم کامل می شود و برکات در زندگی بشر نازل می شود و در نظام اسلامی ما هم بخش ویژه ای از تحقق عدالت اجتماعی بارش بر دوش قوه قضائیه است و مردم از این قوه انتظار عدالت دارند.

 

 

مختاری بیان داشت: وقتی مردم عدالت اجتماعی را با تمام وجود احساس می کند و کسانی که پایبند به اسلام و ارزشهای اجتماعی هستند رو احترام می کنند و وقوه قضائیه را پشتیبان خودشان می دانند و کسانی هم که هنجار شکنی می کنند و با اسلام و انقلاب مبارزه می کنند با اسم قوه قضائیه لرزه بر اندامشان می افتد.

 

 

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: امسال که سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است یکی از اهداف مهمی که وظیفه قوه قضائیه هست مبارزه با فساد مالی در دستگاه ها و مبارزه با قاچاق کالا است و قاچاق کالا ریشه های اقتصاد را می خشکاند در هفته گذشته سربازان گمنام امام زمان در همین منطقه یک محموله ۱۶ تن پوشاک گرفتند و از قوه قضائیه انتظار برخورد محکم را داریم.

 

 

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اساتید دانشگاه افزود: امروز یکی از فضایل ترسیم اینده کشور است یعنی ما در بیست سال آینده می خواهیم به کجا برسیم و می خواهیم ۲۰ سال اینده هم ایرانی مستقل و اتکا به خودش متدین و ثروتمند و برخوردار از عدالت اجتماعی باشد و یک حکومت مردمی و سازنده این کشور دانشجویان امروز ما هستند دانشگاه یان امروز باید این ایران را بسازند و اداره بکنند اگر قرار است دانشجوی ما ایران را بسازد باید خودش این صفات را در خودش داشته باشد و دانشجویان دلسوز به مشکلات مردم ، انقلاب و اهل استقلال باشد از بعضی از جاها اخباری به گوش ما می رسد که در برخی از دانشگاها غیر این است دانشجو و دانشگاه باید یک مجاهد فی سبیل االله باشد .

 

وی اظهار کرد: از ابتدای انقلاب که جوانان ما با روحیه انقلاب و جهادی پیش آمدند موفق شدند و جلو افتادیم لذا مقام معظم رهبری می فرمایند دانشگاه و دانشجویان ما باید انقلابی باشد.

 

خطیب نمازجمعه پارسیان:اقدامات آل خلیفه مردم را وارد مرحله جدیدی از انتفاضه خونین می کند/برخی موضع گیری شفاف در مقابل فتنه ۸۸ ندارند

خطیب نمازجمعه پارسیان با اشاره به اقدام رژیم آل خلیفه در قبال سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین گفت: اقدامات رژیم آل خلیفه مردم بحرین را وارد مرحله جدیدی از انتفاضه خونین می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به ایام شهادت امام علی علیه السلام به تشریح عملکرد آقا امیرالمؤمنین در مقابله با غارت بیت المال،فساد و اشرافیگری پرداخت.

 

 

خطیب نمازجمعه پارسیان با اشاره به خطبه ۱۵ نهج البلاغه گفت:از جمله روشهای امام علی علیه السلام نسبت به بیت المال برگرداندن اموالی بود که از بیت المال به غارت رفته و تاراج شده بود.

 

 

امام جمعه پارسیان در ادامه به نوع رفتار رهبران اشاره و گفت:زندگی بزرگان باید با زندگی محرومان همنوا باشد.
حجت الاسلام میرزایی با دعوت مردم به تقوای الهی برای ورود به شب های قدر گفت:با آمادگی به این شب های عزیز وارد شوید تا از سلامت این شب ها برای برطرف شدن از بیماریهای اخلاقی ،اجتماعی و مادی نجات یابید.

 

وی با اشاره به دیدارهای مقام معظم رهبری با شعرا و دولت گفت:همه وظیفه دارند خیانت های آمریکا را در برجام به افکار عمومی انتقال دهند .

 

حجت الاسلام میرزایی تأکید مجدد رهبری بر خط قرمز بودن فتنه را اشاره کرد و گفت:چرا هنوز برخی موضع گیری شفاف در مقابل فتنه ۸۸ ندارند.

 

وی فیش های نجومی را مایه ننگ دانست در حالی که این همه فقیر و نیازمند وجود دارد و عزم جدی برای مقابله با این پدیده را خواستار شد.

 

حجت الاسلام میرزایی از اقدام غیر قانونی دولت بحرین به شدت انتقاد و تاکید داشت:عمر دولت جیره خوار سعودی، صهیونیستی با این اقدام و هتک حرمت مرجع دینی رو به زوال شده و انقلاب مردم بحرین را وارد مرحله جدیدی از انتفاضه خونین می کند،همچنان که سردار سرافراز سلیمانی به آن اشاره کرده است.

 

میرزایی از بازی خطرناک دولت بحرین به عنوان زوال اربابان آنها خبر داد و امیدوار شد که ال خلیفه به دست مردم به درک واصل میشود.

 

امام جمعه شهرستان روز قدس امسال را مهم ارزیابی کرد و گفت:سناریو استکبار می خواهد اولویت را از فلسطین به گروه های تکفیری ببرد که با حضور حداکثری مردم در روز قدس این طرح را از بین می برد و همچنان مساله فلسطین اولویت اول جهان اسلام خواهد بود.

 

امام جمعه پارسیان با اشاره به ۶ تیر ماه سالگرد سوء قصد به مقام معظم رهبری گفت:تقدیر چنین بود تا وجود با برکتش برای دوران بعد از امام ذخیره گردد و اکنون ما هستیم و وظیفه شکر این نعمت که با تبعیت خالصانه از منویات و فرامینش حاصل می گردد.

 

امام جمعه شهرستان با گرامی داشت هفته قوه قضائیه و شهدای هفتم تیر مخصوصاً شهید مظلوم دکتر بهشتی از ریاست دادگستری شهرستان به جهت خدمات ایشان و اطلاع رسانی به عموم مردم تشکرکرد.

 

امام جمعه پارسیان با اشاره به هفته صرفه جویی آب گفت:در سال اقتصاد مقاومتی باید همه مردم و کشاورزان در مصرف آب صرفه جویی کنند.

 

پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته پارسیان نیز عباسی رئیس دادگستری پارسیان به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت:یکی از وضایف اصلی حکومت اسلامی ایجاد امنیت عمومی است و یکی از راههای دست یابی به آن نیز ایجاد عدالت است.

 

رئیس دادگستری پارسیان اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی که برگرفته از تعالیم الهی می باشد،اجرای عدالت از وظایف حاکمیت اسلامی است که برعهده قوه قضائیه قرار گرفته است.

 

وی به زیرمجووعه های دستگاه قضایی پرداخت و افزود: دستگاه قضائی که در رأس آن فردی عالم ومجتهد قرار دارد و افرادی که در این دستگاه خدمت می کنند مجموعه ای متشکل از دادگستری،اداره ثبت،پزشکی قانونی،زندان، تعزیرات حکومتی و سازمان قضائی نیروهای مسلح هستند.

 

عباسی با اهداف و وظایق قوه قضائیه را برشمرد و گفت: پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی، رسیدگی و صدور حکم در خصوص شکایات، احیای حقوق عامه نظارت برحسن اجرای قوانین، کشف جرم،تعقیب ومجازات مجرمین از جمله این اهداف وظایف می باشد.

 

امام جمعه شهرستان سیریک:شب قدر فرصتی برای احیا و رهایی از تاریکی و رسیدن به رحمت و مغفرت الهی است

 

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: رمضان ماهی است که خداوند آنرا برای تضمین سعادت دنیا و آخرت همه مسلمین فراهم ساخته تا با تحمل مشقت روزه‌داری برای جسم بسیاری از امراض بدن را دفع و برای روح، آزادگی، گشایش و رسیدن به اسماء جلال و جمال الهی را فراهم کرده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری خطیبه نماز جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: ماه رمضان تجلی نور  بهشت است و شب های قدر فرصتی برای احیاء و رهایی از تاریکی و رسیدن به رحمت و مغفرت الهی و تضمن بخشودگی و حیات یک سال عمر برای آزمایشی دوباره انسان ها است .

وی افزود: شب قدر شب توبه ،شب استغفار، شب حاجات، شب دردمندان و شب اندازه‌گیری ،شب تعیین سرنوشت ، شب نزول قرآن و رسیدن به قرب الهی است.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری با اشاره به پیش رو بودن هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت بهشتی و ۷۲ تن از شهدای انقلاب و هفته قوه قضائیه گفت: شهید بهشتی انسانی مومن و با خدا ، انسانی فروتن و خدمتگزار مردم و انقلاب و اسلام و استادی بزرگوار و تابع و پشتیبانی ولایت فقیه بود.

وی افزود: شهید بهشتی یکی از ظرفیت های عظیم انقلاب بود که نقشی بی بدیعل و مثال‌زدنی در همواره ساختن مسیر انقلاب داشت و آن شهید بزرگوار جزو شخصیت های نادر تاریخ انقلاب بود و بهمین علت دشمنان سعی کردند با جو سازی، تهمت و فرافکنی در مورد شخصیت ایشان شهید بهشتی را از انقلاب بگیرد که موفق نشدند و سرانجام با بمب گذاری جان ایشان و ۷۲ تن از یاران امام را از این نظام و مملکت گرفتند.

امام جمعه سیریک خاطرنشان کرد: شهید بهشتی خودش دارای فلسفه، منطق، فقاهت، استنباط و حکت بود اما هیچ وقت به خودش اجازه نمی داد جلوتر از ولی امر مسلمین اظهار نطر و ایجاد طرح و اندیشه داشته باشد.

صفایی حائری یادآور شد: همه ما علمای اسلام و مردم مسلمان سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم توسط رژیم خبیت و منهوس آل خلیفه را به شدت محکوم می کنیم و سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم را نشانه استیصال، بیچارگی و ذلت آل‌خلیفه و حکومت نامشروع بحرین دانست .

وی اضافه کرد: رژیم آل خلیفه  دارای حکومتی است ظالم و مستکبر که بر مبنای سیاست های حکومت آل سعود مدیریت می شود و حکومتی است که مردمش آن را قبول ندارند و امروز به حکومتی تبدیل شده که جز خیانت به مردم و سرزمینش حق انتخاب و آزادی را از مردم خود سلب کرده است.

خطیب موقت جمعه شهرستان بستک:بعضی ها انگار عارشان می آید که بگویند مسلمان هستند

خطیب موقت جمعه شهرستان بستک گفت: بعضی ها دم از ایرانی بودن می زنند ولی نمی گویند که ما مسلمان هستیم، ایرانی اگر شخصیت گرفت به مدد اسلام بود. مثل اینکه عارشان می آید که بگویند مسلمان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، حجت الاسلام جعفر کاظم زاده امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه، تقوا را عامل بازدارنده انسان دانست و گفت: تقوا حصار محکمی است که انسان را از زشتی ها و پلیدی ها باز می دارد.

 

وی عنوان کرد: نماز، روزه، ترس از خدا و … از ویژگی های تقواست و یک انسان متقی زمانی به آن تقوای واقعی می رسد که ویژگی های آن را هم داشته باشد.

 

امام جمعه موقت شهرستان بستک در ادامه با اشاره به آغاز شب های قدر و ضربت خوردن مولی الموحدین حضرت علی (ع) گفت: همانطور که نگاه کردن به کعبه عبادت است نگاه کردن به بنده طراز اول خدا علی (ع) هم عبادت است.

 

حجت الاسلام کاظم زاده با بیان روایاتی از پیامبر درخصوص حضرت علی (ع) اظهار داشت: خداوند روی علی (ع) را سپید گرداند زیرا نه تنها بت را نپرستید بلکه بت شکن بود.

 

خطیب موقت جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بعضی ها دم از ایرانی بودن میزنند ولی نمی گویند که ما مسلمان هستیم، ایرانی اگر شخصیت گرفت به مدد اسلام بود، در بعضی دوره های قبل از اسلام نظام برده داری رواج داشت ولی بعد از اسلام اینطور نیست. مثل اینکه بعضی ها عارشان می آید که بگویند مسلمان هستند.

 

وی همچنین ضمن اشاره به دیدار اساتید و دانشجویان با رهبر انقلاب در هفته گذشته افزود: دانشگاه باید به سمت نخبه پروری و کیفیت حرکت کند نه اینکه به فکر افزایش تعداد دانشجو باشد. باید انقلابی گری و انقلابی بودن را با حضور جنگ رفته ها در دانشگاه بیشتر کنیم.

 

حجت الاسلام کاظم زاده در خطبه دوم در مورد انتشار فیش های چند صد میلیونی برخی مدیران نیز اشاره ای داشت و افزود: این ظلم است که مدیری چند صد میلیون حقوق بگیرد اما برخی نان شب برای خوردن نداشته باشند.

 

وی خطاب به مسئولین زیربط گفت: بازرسی و حراست ها را بیشتر کنید و متهم یا متهمین را شفاف به مردم اعلام کنید.

 

امام جمعه موقت شهرستان بستک در ادامه سخنان خود، آل خلیفه را رژیمی منحوس و دیوانه صفت دانست گفت: این رژیم با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم تابعیت تمام مردم خود را سلب کرد زیرا ایشان تمام خواسته های مردم را اعلام می کرد. رژیم آل خلیفه، زمانی که از عربستان دستور گرفت و مردمش به خاک و خون کشیده شدند تابعیتش سلب شده بود.

 

خطیب موقت جمعه شهرستان بستک در ادامه به روز جهانی مواد مخدر و راهپیمایی روز قدس در هفته بعد اشاراتی داشت و در پایان ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار سربازان وظیفه که در حادثه واژگونی اتوبوس جان خود را از دست داده اند، برای درگذشتگان این حادثه رحمت و مغفرت، مصدومان شفای عاجل و بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسئلت کرد.

 

خطیب نماز جمعه توکهور-هشتبندی:نهادهای بین المللی و اسلامی به فریاد مردم مظلوم بحرین برسند

خطیب نماز جمعه توکهور-هشتبندی گفت: ال خلیفه بداندبا اهانت به شیخ قاسم مسلمانان کاخ هایتان را بر سرتان خراب میکنند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی خطیب نماز جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به فرارسیدن شب های قدر و با بیان اینکه این شب ها یک فرصت طلایی است، ضمن بیان حدیثی از امام صادق علیه السلام گفت: قلب ماه رمضان شب های قدر است و شبی است که حوادث سال آینده در آن تقدیر میشود بنابراین مساجد باید با حضور مومنین مالامال از جمعیت باشد و از عظمت این شب ها برای ارتقا معنویت در جامعه استفاده کنیم .

 

خطیب نماز جمعه توکهور-هشتبندی ابا اشاره به شدت گرفتن سرکوب ها در بحرین و با بیان اینکه مترسک آل سعود در بحرین در آخرین خیانت خود که بیشتر به طنز شبیه است تابعیت مرجع دینی و سیاسی ملت بحرین را لغو کرده با تقدیر از مواضع انقلابی مسئولان کشور خصوصا سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی  در این موضوع افزود: ال خلیفه بداند خط قرمز مسلمانان بحرین آیه الله شیخ عیسی قاسم است و قبل از او آل سعود بدانند که جنایتی که بر سر شیخ نمر آوردند ،خشم ملت هارا برافروخت و بر سینه ها فشار می آورد ؛اگر کوچکترین جسارتی به این مرجع عالیقدر  بشود ؛مسلمانان کاخ هایتان را بر سرتان خراب میکنند .

 

حجت الاسلام بارانی با مضحک خواندن اقدام آل خلیفه در سلب تابعیت از آیه الله قاسم با اشاره به پیشینه آل خلیفه گفتند: حکومتی که عمر خودش کمتر از چهار دهه است و وارداتی به بحرین است چگونه به خود جرات میدهد مرجع ۷۰ ساله را سلب تابعیت کند.

وی با با اشاره به مطالبه به حق مردم مظلوم بحرین در این سالها با بیان اینکه مردم یک حرف بیشتر ندارند و می گویند هر بحرینی یک رای ؛خطاب به سران آل خلیفه بیان کرد: چرا اجازه حق تعیین سرنوشت را به این ملت نمیدهید، مگر ملت بحرین حق حیات ندارند.
حجت الاسلام بارانی در همین زمینه افزود: اگر مجامع حقوق بشری و سازمان بی خاصیت ملل مرده اند!! ملت ها بیدارند. آل سعود این فرزند نامشروع آل یهود اگر نمیداند ،بداند :اهانت به آیه الله قاسم سرآغاز قیام خونین و مسلحانه مردم بحرین است و قطعا تاوان آنرا آل خلیفه و سعود خواهند داد .
خطیب نماز جمعه با اشاره به ۷ تیر سالروز شهادت آیه الله بهشتی و ۷۲ از یارانش توسط منافقین و گرامیداشت یاد ونام این شهیدان و تبریک روز قوه قضائیه؛ ضمن عرض خوش آمد به ریاست دادگستری شهرستان و تشکر از ملاقات مردمی در مسجد جامع هشتبندی  با بیان اینکه باید از اقدامات خوب دستگاه قضایی در مبارزه با فساد در این سالها تشکر کنیم عنوان کردند: مشروع ترین سیستم قضایی دنیا ؛دستگاه قضایی ماست و وجود یک عالم مجتهد و بصیر وانقلابی در راس آن نشانگر آن است اما این به معنای آن نیست که ما به سیستم قضایی کاملا اسلامی رسیده ایم اما در حد توان ماشاهد برخورد قاطع و جدی در عرصه های مختلف هستیم .
وی  در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف مهم دستگاه قضا در قبال مردم اشاره کردند و در تبیین این بخش از سخنان خود به اجرای عدالت ؛احقاق حق و پافشاری بر قانون اشاره کردند و با ذکر روایتی از امیرالمومنین علی علیه السلام گفتند: قوه قضائیه ماباید جایی برسد که اگر ستمدیده ای در دادگاه آمد نلرزد که نکند قبل از من کسی رفته و حق مرا از بین برده است بلکه باید بی دفاع احساس امنیت کند .
امام جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه نکند قدرت؛ثروت و دیوان سالاری؛ حاکم بر دادگاههای ما بشود بلکه باید دیوان سالاری در خدمت عدالت باشد خاطر نشان کرد: این ویژگی های قوه قضائیه در تراز نظام اسلامی است که بحمدلله تمام تلاش مسئولان محترم قضایی در همین راستا میباشد و راهش پرورش قضات مومن و انقلابی در دستگاه قضایی است مثل جناب آقای خیرخواه چون ایمان و اخلاص نعمت بزرگی برای یک قاضی است که بحمدلله این برادر عزیز از آن برخوردار است و وجود ایشان در راس دستگاه قضایی شهرستان مایه دلگرمی است و برای ایشان و همه عزیزان زحمتکش دستگاه قضایی در این ماه شریف دعا میکنیم که همین خط خدمت به مردم را ادامه دهند.
امام جمعه جاسک: پرداخت یارانه مستمندان عذاب الیم است یا پرداخت حقوقهای نجومی مدیران/تغییرات در وزارت امور خارجه برای دلخوشی سعودیها بود
امام جمعه جاسک گفت:پرداخت یارانه مستمندان عذاب الیم است یا پرداخت حقوقهای نجومی مدیران؛خداوند برخی از این افراد را اینگونه رسوا می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از مکران نیوز، حجت الاسلام جواد غلامی امام جمعه جاسک در خطبه این هفته نماز جمعه شهرستان با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی  اظهار کرد:دعا برای امام زمان بسیار توصیه شده است و یکی از این ادعیه ها دعای افتتاح است که در ماه مبارک رمضان است.

 

وی افزود:نفس زکیه نماینده امام زمان است زیرا حضرتصاحب الزمان در یک مکانی نزدیک مدینه رسیده پس از گفت و گویی و اعزام یک نماینده که همان نفس زکیه بود پیام را به آن افراد می رسانند و در جایی که نفس زکیه پیام را می رساند او را دستگیر می کنند و به قتل می رسانند و بعد از آن امام زمان قیام می کند و بعد از حمد و ثنای الهی خود را معرفی میکند.

 

غلامی ضمن تبریک هفته قوه قضایه بیان کرد: امروزه قوه قضاییه پرونده خوبی دارد و تلاش کرده در جهت تحقق عدالت حرکت کند و امیدواریم با اینکار بی عدالتی های الهی جهت پیدا کند.

 

وی در خصوص شبهای قدر گفت:شب های قدر باعث می شود با سرعت زیاد به سمت بالا حرکت کنیم لیلهالقدر از هزار ماه برتر و بهتر است و به اندازه هزار ماه می توانیم با معنویت اوج بگیریم، هر چقدر از بار گناهان سبکتر باشیم بیشتر اوج می گیریم.

 

خطیب نماز جمعه جاسک با اشاره به روز ضربت خوردن امام علی(ع) و تسلیت شهادت آن حضرت تصریح کرد:حضرت رسول در جمعی فرمودند؛پرهیز از  محرمات برترین اعمال است سپس پیامبر شروع کرد به گریه کردن، حضرت علی (ع) فرمودند؛رسول الله به چه چیزی گریه می کنی ، حضرت محمد(ص) فرمود؛ می بینم روزی را که تو به شهادت می رسی امیر فرمودند؛آن لحظه من بر حقم، پیامبر فرمود؛آری

 

وی با اشاره به بیانات خامنه ای در جمع مسئولین گفت:یکی از سخنان معظم له در خصوص رکود بیکاری بود،رهبری فرمودند؛از بیت المال نباید در جهت اشرافید گری خرج کنیم،با توجه به اینکه ده ها نفر یارانه شان قطع شده و یک خانواده فقیر و ناتوان درآمدش همین یارانه است چطور این اتفاق می افتد که برخی حقوق بخصوصی دریافت می کنند؛ پرداخت حقوق های نجومی از عذاب الیم است یا پرداخت یارانه مستعمندان، خداوند برخی از این افراد را اینگونه رسوا می کند.

 

غلامی در خصوص بیانیه مردمی سردار سلیمانی نسبت به محاففظت از شیخ عیسی سلمان گفت: بجای اینکه این حرکت مورد تقدیر قرار گیرد یک عده از مگس های آمریکایی راجع به این موضوع اعلام نظر منفی و تندی کردند،برخی اینگونه در فضای مجازی مجیز گویی می کنند و کسی نیست با آنها مقابله کنند.

 

امام جمعه جاسک ادامه داد: تغییر و تحولات اخیر در وزارت امور خارجه برای تامیین رضایت و دلخوشی سعودی ها بود زیرا نتیجه دیپلماسی منفعلانه با مقامات آل سعود باعث شهادت شیخ نمر و توهین به زائرین ایرانی شد و نتیجه دیپلماسی قدرتمندان رهبری باعث حفظ جان انسان ها شد.

 

امام جمعه کیش:برخی با حقوق های نجومی چهره مسئولان خادم نظام را مخدوش می کنند/ خیانت خصوصیت  بارز استکبار جهانی است

 

امام جمعه کیش گفت: هر وقت با تفکر اصیل اسلامی مشق کردیم گشایش درکارمان پیش آمد و هر زمان از تفکر اسلامی عدول کریم تحقیر شده و به حاشیه رانده شدیم.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه و رعایت به تقوی الهی و با بیان اهمیت و حساسیت شرکت در راهپیمایی روز قدس گفت: روز جهانی قدس به خصوص امسال بسیار حساس است زیرا این حرکت به نشانه دفاع ار مردم مظلوم یمن و بحرین در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی افزود: راهپیمایی روز قدس امروز به نشانه مبارزه با کشورهای کودک کش آل سعود و آل خلیفه است که ننگ جامعه اسلامی هستند.

 

خطیب با محکوم کردن سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم عالم برجسته بحرینی اظهار کرد: چرا باید از عالم برجسته ای زحمتکش و عدالت خواه توسط آل خلیفه که در اقلیت قرار دارند سلب تابعیت شود و مجامع بین المللی همچنان در سکوت بسر ببرند؟

 

وی ادامه داد: طبیعی است که این از دسیسه های استکبار جهانی است و جنس استکبار جهانی از خیانت است همانگونه که در مذاکره خیانت می کنند مانند خیانت پس از برجام و مذاکره با ایران اسلامی.

 

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه خوی استکبار جهانی کنار آمدن با کشورهایی است که ارزش های خود را زیرپا می گذارند تاکید کرد: بدانید که هر وقت با تفکر اصیل اسلامی مشق کردیم در کشورمان گشایش پیش آمد و هر زمان که از تفکر اصیل اسلامی عدول کرده و ترسیدیم، تحقیر شیدم و با ما بد برخورد کردند و ما را به حاشیه راندند.

 

وی افزود: برخی تفکرات می گفتند اگر کناربیائیم با ما کنار می آیند. آیا کنار آمدند یا دشمنی هایشان بیشتر شد؟

 

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره و تصریح کرد: مواد مخدر یکی از مصیبت هایی است که جوامع انسانی را فراگرفته و یکی از چالش های جدی در کشور ماست.

 

وی با بیان اینکه جامعه هدف فرصت طلبان و توزیع کنندگان مواد مخدر و این مصیبت بزرگ در میان مردم جمعیت موثر، جوان و پرتلاش جامعه است افزود: برای رفع این معضل باید مردم و مسئولان دست در دست یکدیگر داده و مبارزه با این پدیده شوم را جدی بگیرند.

 

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه مصرف مواد مخدر از کم شروع می شود اما به کم قانع نیست تاکید کرد: طرح اصلی این مصیبت همان طرح شیطان است. در فرهنگ اسلامی شیطان هم وسوسه های خود را از کم شروع می کند اما به کم قانع نیست.

 

وی با بیان اینکه برای جزیره کیش شعارها و نام هایی مانند بهشت خانواده ها، باغ ایرانی و جزیره مومنانه برگزیده شده است افزود: بیان این شعارها و نامگذاری ها الزاماتی دارد که باید به آن ها توجه کرد. مگر می شود جایی بهشت خانواده ها باشد اما دود قلیان ها خفه اش کند؟ مگر می شود جزیره زیبای کیش خوانده شود اما دود قلیان ها تمام اکسیژن و زیبایی آن را هدف قرار دهد؟

 

حجت الاسلام علیدادی ادامه داد: چرا مراکز و مسئولانی که وظیفه مبارزه با این پدیده شوم را دارند از وجود این مراکز جلوگیری نمی کنند و با آن مبارزه نمی کنند؟ چرا برداشت غلط از مضرات کم قلیان در بین مردم شایع شده و مضرات آن به اطلاع مردم نمی رسد و برای مردم بازگو نمی شود؟ چرا برخی به غلط تصور می کنند برای دست یافتن به آب و نان خود باید برای مردم ایجاد آسیب کرده و به دیگران ضربه بزنند؟

 

وی مخالفان برخورد با مراکز توزیع قلیان را خطاب قرار داده و افزود: چرا اگر جایی با قلیان برخورد شد صداهایی بلند می شود که جزیره با از بین رفتن این معضل خلوت خواهد شد مگر باید آب و نان ما با آسیب به دیگران تامین شود؟

 

امام جمعه کیش تاکید کرد: توقع می رود با برنامه ریزی صحیح مسئولان و واقعی کردن شعارها به الزامات این نامگذاری و شعارها توجه شود.

 

حجت الاسلام علیدادی همچنین با اشاره به شبهای قدر و ارزش والای راز و نیاز، تضرع و نیایش به درگاه الهی در این شب های الهی اظهارکرد: شبهای قدر، شبهایی است که سرنوشت ما در آن رقم می خورد پس باید آن را جدی گرفت و حضور در مساجد و برقراری احیا در این شبها را برای خود اصل قرار داد. این شب ها فرصتی است برای جبران واصلاح گذشت ها و بازگشت به سوی خداوند.

 

وی با تسلیت شهادت امیرالمومنین علی (ع) به تیغ کین خوارج افزود: زندگی امیرالمومنین (ع) در دو بخش خلاصه می شود که بخشی از آن به واسطه ظلم هایی که بر ایشان رفت و رنجهایی که ایشان متحمل شدند دل انسان را جریحه دار و رنجور می کند. اما بخشی از زندگی ایشان که با رشادت ها و مبارزات ایشان گره خورده موجب افتخار دنیای اسلام بوده و نشاط آور است.

 

امام جمعه کیش با بیان بخش های از عدالت امیرالمومنین(ع) در دوران حکومت خود گفت: اجرای عدالت در حکومت کوتاه چند ساله ایشان از اولویت ها و برنامه های حکومتی ایشان بود که جریان هایی را نیز پیش آورد.

 

وی به ۳ بخش مبارزاتی امام علی (ع) در مبارزه با فساد، اشرافی گری و انحرافات اشاره کرد و افزود: حضرت علی(ع) نسبت به کارگزارن حکومت خود حساسیت داشتند زیرا در حکومتی که در آن مسئولان به کارگزارن حساسیت نداشته باشند حکومت آسیب جدی می بیند. امیرالمومنین (ع) به عدالت در تمام زوایای حکومت اجتماعی، سیاسی، نظامی و اقتصادی توجه داشتند.

 

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: باید در نظام جمهوری اسلامی نیز این امر جدی گرفته شود تا برخی با حقوق های نجومی چهره های خادم و متعهد نظام جمهوری اسلامی را مخدوش نکنند.

 

وی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) با کسانی که به اموال مردم و بیت المال دست درازی می کردند به شدت برخورد می کرد اشرافی گری را از مصادیقی عنوان کرد که حضرت امیر(ع) به شدت با آن مخالف بود و یادآور شد: معلوم است که برخی عدالت را برنمی تابند زیرا آن ها رانت خوار، ویژه خوار و زیاده خواه و سهم خواه هستند و زمانی که سهم آن ها داده نشود با حکومت درگیر می شوند.

 

امام جمعه کیش مبارزه با انحرافات را از دیگر جریاناتی دانست که در دستور کار امیر المومنین (ع) قرار داشت و عنوان کرد: آدم های منحرفی که خود را بصیرترین انسان ها می دانستند شهادت امیر (ع) را که مظهر عدالت بود در دستور کار خود قرار دادند.

 

وی ادامه داد: این سه جریان در داخل حوزه اسلامی رخ داد و از بین و غیر مسلمان ها مدیریت نمی شد و نمونه آن هم اکنون در زمان ما در کشورهای اسلامی و پس از پیروزی انقلاب در کشور ما دیده می شود. نمونه آن کسانی هستند که با نظام اسلامی قهر کرده و درگیر شده اند و مبارزه می کنند. سند این افراد همین انحرافات است.

 

امام جمعه کیش با یادآوری خاطره تلخ سوء قصد به جان رهبر معظم انقلاب در سال۱۳۶۰ اظهار کرد: با وجود این سوء قصد دشمنان مشیت الهی بر این بود که ایشان ذخیره ای برای نظام جمهوری اسلامی باشند تا در حساس ترین زمان مسئولیت نظام وانقلاب اسلامی را به دست گرفته و رهبری کنند که به فضل الهی در این سه دهه به بهترین وجه ممکن در دنیای پر تنش، پر دشمن و در میان فتنه های متعدد کشور و نظام را رهبری کرده اند.

 

خطیب جمعه کیش همچنین با تبریک روز قضا به قوه قضاییه، قضات کشور به خصوص قضات دادگستری کیش شهادت آیت الله بهشتی و یارانش در حزب جمهوری اسلامی به دست منافقان کوردل را تسلیت گفت.

 

امام جمعه بندرلنگه: مردم تک رقمی شدن نرخ تورم را حس نمی‌کنند / قیمت مواد غذایی در ماه مبارک رمضان گرانتر است

 

امام جمعه بندرلنگه گفت: دولت اعلام کرده ما تورم را از ۴۰درصد به تک رقمی رسانده ایم اگر تورم پایین آمده باید علامتی داشته باشد که ما آن را احساس نماییم اما اینگونه نیست و روز به روز بجای اینکه قیمتها پایین بیاید افزایش پیدا می کند و این برای ما معما شده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مــــرواریـــــد نـــیــــوز؛ آیت الله سید محمد جواد رکنی حسینی امام جمعه بندرلنگه ضمن انتقاد از عملکرد دولت در خصوص تک رقمی شدن نرخ تورم گفت:  دولت اعلام کرده ما تورم را از ۴۰درصد به تک رقمی رسانده ایم اگر تورم پایین آمده باید علامتی داشته باشد که ما آن را احساس نماییم اما اینگونه نیست بعد از این خبر مخابرات اعلام کرد که نرخ تلفن ثابت ۴برابرافزایش یافته و نرخ مکالمه هم زیاد کرده اند.

 

وی در ادامه افزود: در کشور های اسلامی در ماه مبارک رمضان قیمت مواد غذایی را پایین می آورند اما در کشور ما برعکس است و روز به روز بجای اینکه قیمتها پایین بیاید افزایش پیدا می کند و این برای ما معما شده است.

 

امام جمعه بندرلنگه در ادامه سخنانشان  به ۳دیدارمهم استادان ، دانشگاهها و پژوهشگران و جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب و رئیس جمهور و هیئت دولت با رهبرمعظم انقلاب اشاره کرد و تصریح کرد: حضرت آقا فرمودند : دانشگاهها باید پایه و اساس دستیابی به جایگاه ایرانی (مقتدر،عزتمند، مستقل،متدین ، ثروتمند ، برخوردارازعدالت ودارای حکومتی مردمی، پاک ، جهادگر، دلسوز و پرهیزگارباشند)

 

وی افزود : حضرت امام خامنه ای مدظله العالی در دیدار ها بیان کردند : رسیدن به آینده مطلوب ایران ، نیازمند تربیت انسانهائی عالم، صبور، مجاهد فی سبیل الله ، کاربلدو شجاع است که این افراد عمدتا دردانشگاهها پرورش می یابند و ما برای جبران فاصله عقب ماندگی علمی چاره ای جز افزایش سرعت رشد علمی با تلاش جوانان با استعداد کشور جبران خواهیم کرد.

 

رکنی  شاعران را سرمایه های عظیم وذخایر ارزشمند کشور دانست و گفت: شاعران باید در مقاطع حساس به نیازهای کشور پاسخ دهند چون با تولیدسرودهای خوب و ترویج مناسب آنها، کمبود و خلل موجود در این عرصه رابر طرف می کنند وبه همین منظور شاعران جزو عزیزترین و فاخرترین سرمایه های کشور می باشند.

 

خطیب نماز جمعه بندرلنگه  به روز جهانی قدس اشاره کرد و بیان کرد: همه مردم بایددراین راهپیمایی شرکت کنند و فریاد خود را برسر اشغالگران قدس بزنند.

 

آیت الله رکنی ضمن محکومیت رای دادگاه رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم از رهبران شیعیان بحرین عنوان کرد: هر بحرینی فقط یک رای دارد این کجاش غلط است و رژیم آل خلیفه بیش از ۴۰ مسجد در بحرین تخریب نموده است این رژیم در قبال مردم بحرین روش خصمانه در پیش گرفته است و ما این عمل را نکوهش و محکوم می کنیم .

 

امام جمعه بندرلنگه  در پایان خاطر نشان کرد: هفتم تیرماه شهادت دکتربهشتی و۷۲تن ازیاران با وفای امام که توسط منافقین کور دل براثر انفجار در دفترحزب جمهوری اسلامی به وقوع پیوست را تسلیت عرض می کنیم .

 

امام جمعه رودان : اهانت رژیم آل خلیفه به رهبران شیعه سرآغاز یک انتفاضه خونین است

امام جمعه رودان گفت: اهانت به آیت الله شیخ عیسی قاسم عواقب خطرناکی را به همراه دارد و اگر این اهانت ها و فشارها به ساحت مقدس علم ادامه دار باشد، سرآغاز یک انتفاضه خونین است و بودن شک عواقب آن بعهده آمریکا و آن کشورهایی که از حکام ظالم بحرین حمایت می کنند می باشد، و مثل صدام ملعون، رژیم آل خلیفه هم به درک و زباله دان تاریخ می پیوندد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز، حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به وصیت امیرمومنان درباره تقوا به فرزندانش، اظهار کرد: مولای متقیان به فرزندانش سفارش به تقوا می کند و دنبال دنیا نباشید ولو اینکه دنیا دنبال شما باشد، خیلی از افراد هستند که از دنیا فرار می کنند اما دنیا به دنبالشان هست، آنچه که از مطاع دنیا از دست دادید حسرت نخورید و همیشه حق بگویید و پیرو حق باشید با ظالم بجنگید و در کنار مظلوم باشید.

 

وی افزود: این کلام امیرالمومنان برای امروز ماست و سفارش به شیعیان و محبین امیرالمومنان هست، در دنیایی که امروزهمه کنار ظالم صف کشیدند در صورتی که باید کنار مظلوم و مقابل ظالم باشیم.

 

تاج زاد با اشاره به جنایات رژیم آل خلیفه نسبت به مردم بحرین، ادامه داد: این حاکم فاسد و فاسق چقدر بی عدالتی و اقدامات خشن و حرکات ضدانسانی انجام می دهند و هر چه این مردم، نجیبی به خرج می هند، تحمل فشارها را می کنند، آنها پرروتر می شوند، رهبرانشان را دستگیر می کنند و شکنجه می هند.

 

امام جمعه رودان تصریح کرد: سازمان های حقوق بشر و کسانی مثل آمریکا و غرب که ادعای حقوق بشر می کنند، در عین حالی که این جنایات را می بینند، ساکت هستند، اما بدانند اهانت به آیت الله شیخ عیسی قاسم عواقب خطرناکی را به همراه دارد و اگر این اهانت ها و فشارها به ساحت مقدس علم ادامه دار باشد، سرآغاز یک انتفاضه خونین است و بودن شک عواقب آن بعهده آمریکا و آن کشورهایی که از حکام ظالم بحرین حمایت می کنند می باشد، و مثل صدام ملعون، رژیم آل خلیفه هم به درک و زباله دان تاریخ می پیوندد.

 

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاهها و مسئولین عالی کشور، گفت: رهبر انقلاب آن اهداف ۲۰ ساله نظام اسلامی را ترسیم کردند اهدافی مثل اقتدار، عزت، استقلال، تدین، برخورد از عدالت، حکومت مردمی و پاک، و پایه و اساس این اهداف دانشگاه و دانشجویان هستند.

 

تاج زاد اظهار کرد: هویت ایرانی اسلامی باید در جوانان تقویت شود، دانشگاه و دانشجویان باید انقلابی باشند و در زمینه جنگ نرم ورود پیدا کنند، نکته مهمی که مقام معظم رهبری هم بر روی آن تأکید داشتند همین بود، انقلابی بودن و انقلابی ماندن دانشگاهها و دانشجویان.

 

امام جمعه رودان افزود: متأسفانه موضوع انقلابی بودن و انقلابی ماندن مورد غفلت واقع شده، و بعضی از روسای دانشگاهها جوری عمل می کنند که مصداق دفاع از یک جریان مخالف نظام اسلامی است، و یا اینکه نسبت به فعالیت یک عده ضد انقلاب بی توجه هستند و عملی انجام نمی دهند.

 

خطیب نماز جمعه رودان با بیان اینکه انقلابی بودن به زور و کتک و دعوا نیست،ادامه داد: یعنی باید راه سعادت دنیا و آخرت مردم باید تأمین شود، و بستر این راه باید در دانشگاهها و جامعه فراهم باشد و این معنای انقلابی بودن است.

 

وی اضافه کرد: انقلابی بودن یعنی اینکه دانشجویان باید از خویشتن داری دینی، بصیرت سیاسی لازم در محیط دانشگاه برخوردار باشند و احساس هویت و افتخار انقلابی بودن کنند، و مسئولین دانشگاهها وظیفه شان این است که فضا را به سمت خوبی ها سوق دهند و دانشجویان و مردم باید مجاهد فی سبیل الله باشند.

 

حجت الاسلام تاج زاد در بخش دیگری از سخنانش، ترویج اعتیاد جوانان و فساد اخلاقی را ۲ حربه دشمن دانست و گفت: این همه ماهواره یا روی اعتیاد جوانان و یا در ترویج فساد اخلاقی، همجنس بازی و زنای محسنه کار می کنند و مردم و مسئولین نباید این دو موضوع را دست کم بگیرند چراکه اگر جوان انقلابی به این دو مبتلا شود، اصول انقلاب و هویت دینی و ملی خودش را فراموش می کند.

 

امام جمعه رودان با اشاره به روز ۷ تیرشهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی(ره) و همچنین روز قوه قضائیه، اظهار کرد: در حالیکه اول انقلاب بود و منافقین فکر می کردند با کشتن دکتر بهشتی و بزرگان انقلاب اسلامی، کار انقلاب هم تمام می شود، پروژه استحاله از دورن را شروع کردند و یک روز قبل از این حادثه در مسجد ابوذر به جان مقام معظم رهبری سوء قصد کردند و برنامه ریزی دشمن این بود که بزرگان را نابود کنند تا بلکه این نظام برچیده شود، اما اراده خدا چیز دیگری بود و امروز ملت ما افتخار این را دارد که سکان دار کشتی این انقلاب، کسی مثل آیت الله العظمی امام خامنه ای هستند، و باید به دشمن بگوییم که حرص خود می بری و زحمت ما میداری، ما به این چیزها نظاممان تکان نمی خورد و نیروی های انقلابی هستند.

 

انتهای پیام/ی

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=332313
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,526 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی