حوزه و دانشگاه تغذیه گر جامعه از لحاظ جسمی و روحی است
+ پ -
حوزه و دانشگاه تغذیه گر جامعه از لحاظ جسمی و روحی است

استادحوزه علمیه پارسیان گفت: علوم روز دانشگاهی از واجبات دیروز و امروز اجتماع و برای رشد جسمانی و روحانی نیاز است لذا تغذیه گر جامعه از لحاظ جسمانی و روحی حوزه و دانشگاه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ حجت الاسلام و المسلمین الهی منش، استادحوزه علمیه شهرستان پارسیان با اشاره به آیه شریفه ۴۶ سوره انفال که امر به اتحاد مومنین و مسلمانان امر می کند، گفت: خداوند انسان را به طلب امر میکند و دعا طلب از کسی است که مقام ایشان از دیگران بالاتر است.

وی افزود: خواهش، طلب کردن از کسی است که مقام و همردیف مقام ماست و امر که طلب از کسی است که مقام او از مقام ما پایین تر است.

الهی منش اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی ایران اتحاد بین دانشجویان و طلاب کمتر بوده در گذشته افرادی وجود داشتند که خواهان دوری این دو قشر فرهنگی و روشن فکر جامعه بودند تا از این فضا سوءاستفاده کنند.

استادحوزه علمیه پارسیان بیان کرد: در گذشته اختلافات بین دانشجویان و طلاب وجود داشت  تا جایی که طلاب دانشجویان را بی دین می خوانند و در مقابل دانشجویان طلاب را متحجر و کسانی که عقب ماندگی فکری دارند و با پیشرفت مخالف هستند خطاب می کردند.

الهی منش تصریح کرد: در آن دوران امام خمینی (ره) فرمودند که ما  مخالف پیشرفت نیستیم بلکه به دنبال کوتاه کردن دست بیگانگان در کشور هستیم که با سوءاستفاده دشمنان  از این مخالفت و جدایی ها مسئله کشف حجاب را داشتیم که عاملی بر جدایی حوزه و دانشگاه و متفکران سیاسی و اعتقادی بود.

وی افزود: علوم روز دانشگاهی از واجبات اجتماع ولازمه  رشد جسمانی و روحانی است لذا  تغذیه گر جامعه از لحاظ جسمانی و روحی حوزه و دانشگاه است.

استادحوزه علمیه پارسیان خاطرنشان کرد: با خدماتی که این دو قشر می توانند به جامعه ارائه دهند ایجاد جامعه ای سالم می باشد همانطور که در جریان انقلاب اسلامی سال ۵۷ اتحاد حوزه و دانشگاه باعث شکل گیری انقلاب اسلامی شد و تجزیه و تحلیل سالم و مناسب از جامعه از نتایج دیگر  حوزه و دانشگاه است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff