حوزه علمیه خواهران نرجس خاتون شهرستان خمیر افتتاح شد

با حضور امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان  هرمزگان ، حوزه علمیه خواهران نرجس خاتون شهرستان بندر خمیر افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و حجت الاسلام شعیب صالحی امام جمعه شهرستان خمیر و جمعی از طلاب خواهر و برادر  آیین افتتاحیه حوزه علمیه خواهران نرجس خاتون شهرستان خمیر برگزار شد .

در این جلسه  حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار کرد: رویکرد مدارس علمیه اعم از خواهران و برادران ایجاد بستر مناسب درسی و  آشنایی با  مبانی فقهی اهل سنت و شیعه است .

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود:  دو گروه مانع پیشرفت علم در جامعه اسلامی هستند، نخست عالم متعصب که هم در شیعه و اهل سنت وجود دارد و تعداد شان بسیار اندک است و باید در مسئله‌ی وحدت اینان کنار بروند و میدان نباید دست شان باشد و دومین عوام جاهل است .
عبادی زاده  ادامه داد : پرچم اسلام امروز اگر دست عالمان راستین و افراد دارای دغدغه دین باشد هم عوام جاهل و علمای متعصب به حاشیه خواهند رفت و تفاوتی بین شیعه و اهل سنت ندارد .
عبادی زاده با تاکید بر این مطلب که وحدت یک استراتژیک است نه تاکتیک ،اضافه کرد : در تمام عصر ها نیاز به وحدت وجود دارد و خلاصه در یک زمان خاص نیست .
وی خاطرنشان کرد : با امید به خداوند متعال مدرسه علمیه که برای خواهران افتتاح شده است زمینه‌ای برای اتحاد بیشتر باشند.
انتهای پیام/