تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 517005
تاریخ انتشار:جمعه ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان:

حواسمان به استحاله دشمن در کشور باشد/گروهک منافقین و تروریست ها توسط FATF حمایت می شوند

ائمه جمعه هرمزگان گفتند:ما با مذاکرات با شرایط برابر مخالف نیستیم اما دیدیم دنیا به معنای نظام استکباری اهل مذاکره نیستند و الان هم که مطرح می‌کنند مذاکرات آینده را بر روی دو موضوع موشک و حضور منطقه‌ای ما انجام خواهند داد؛ اینکه مذاکره نیست که از همان ابتدا خواسته‌شان را دیکته می کنند و از ما می خواهند آن را مشروع کنیم.

حواسمان به استحاله دشمن در کشور باشد/گروهک منافقین و تروریست ها توسط FATF حمایت می شوند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه هرمزگان گفتند:ما با مذاکرات با شرایط برابر مخالف نیستیم اما دیدیم دنیا به معنای نظام استکباری اهل مذاکره نیستند و الان هم که مطرح می‌کنند مذاکرات آینده را بر روی دو موضوع موشک و حضور منطقه‌ای ما انجام خواهند داد؛ اینکه مذاکره نیست که از همان ابتدا خواسته‌شان را دیکته می کنند و از ما می خواهند آن را مشروع کنیم.

حواسمان به استحاله دشمن در کشور باشد/دشمن به دنبال دیکته کردن خواسته های خود است

حجت الاسلام محمد عبادی زاده،نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس در خطبه های این هفته اظهار کرد: یکی از آسیب‌های اصلی اجتماعی امروز که جامعه را تهدید می‌کند،مشروبات الکلی است و اثرات منفی که این ماده به خانواده‌ها و خود فرد است.

وی افزود: مشکلات و آسیب های که مشروبات الکلی به همراه دارد و عواطف و احساسات را خشک می‌کند و علاوه بر آن رابطه پدر و مادری را کامل از بین می‌برد و چنین خانواده‌هایی دچار مشکلات ، فحشا، ارتباط با جامعه و منکرات می‌شود که بسیار خطرناک و جبران ناپذیر است.

خطیب جمعه بندرعباس ادامه داد: تحقیقات دانشمندان بر روی افراد معتاد به مشروبات الکلی به این نتیجه بوده است افرادی که کمبود عاطفه و محبت دارند وقتی وارد جامعه می‌شوند با یک جمله محبت آمیز سریعا تسلیم می‌شوند.

عبادی تصریح کرد: مشروبات الکی عواطف را خشک می‌کند و عاطفه پدری و مادری را از بین می‌برد و خانواده ای که کمبود عاطفه داشته باشد دچار مشکلات ارتباطی، فحشا و منکرات می‌شود که تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت.

حجت الاسلام عبادی‌زاده بیان کرد: فرزندانی که کمبود عاطفه دارند وقتی در جامعه قرار می‌گیرند با یک جمله محبت آمیز تسلیم می‌شوند چنانچه دانشمندان در تحقیقات خود بر روی افراد معتاد به مشروبات الکی این مسئله را به صراحت بیان کرده‌اند.

خطیب جمعه بندرعباس تصریح کرد: بخش زیادی از طلاق‌ها نتیجه استعمال مشروبات الکی است که خانواده را به هم ریخته است و از طرفی بی‌غیرتی‌هایی را به وجود آورده است که موجب رها شدن فرزندان و همسران می‌شود و خانواده را از هم می‌پاشد.

عبادی زاده بیان کرد: طبق تحقیقات انجام شده، ۱۷ درصد کودکانی که پدران یا مادران الکی داشته اند حتی تولدشان پیش از موعد بوده است و این مسئله بر تولد فرزندان هم تاثیر دارد و متاسفانه ۷۵ درصد فرزندان متولد شده دارای نقص در قوه عاقله بوده‌اند.

وی افزود: حتی کشورهای غربی هم که مشروبات الکی را حرام نمی‌دانند برای استفاده از آن محدودیت‌هایی قرار داده‌اند و نباید اجازه دهیم مسائلی مانند مشروبات الکی خانواده‌های ما را تهدید کند و این نه تنها حکم دین بلکه حکم عقل هم است.

امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های دوم نماز جمعه بندرعباس با اشاره به ۸ آبان هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: خطر فقط جنگ نیست و هر خطری که جامعه ما را تهدید کند باید کاری کنیم که آسیب‌ها به حداقل برسند زیرا حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌دهد و باید به اصول استتار، مستحکم‌سازی و مقاوم‌سازی روی بیاوریم.

عبادی زاده عنوان کرد: در حوزه سلامت همیشه بزرگان گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است و پدافند غیرعامل بسیار زمینه فعالیتی عریضی دارد و در حوزه‌های خانواده، نگهداری خیابان‌ها و … باید کار کند.

وی اضافه کرد: همه می‌دانیم خیابان های بندرعباس مشکل دارد و بارندگی که رحمت الهی است وقتی در شهر ما می آید خیابان‌ها دچار آب گرفتگی می‌شوند و باید برای آن فکری کرد.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به دستگیری زم توسط سپاه پاسداران بیان کرد: وی در فرانسه مورد حمایت سرویس های اطلاعاتی بود و دستگیری او به معنای متلاشی کردن یک سرویس و شبکه به هم پیوسته است و این کار بسیار ارزشمندی است.

حجت الاسلام عبادی زاده عنوان کرد: ما امروز متاسفانه علی رغم اینکه همه جریانات سیاسی کشور از این حرکت سپاه پاسداران استقبال کرده اند اما عده ای ناراحت شده اند؛ آن‌ها از چه می ترسند؟ چه کسانی به آمدنیوز در کشور سرویس می‌دادند؟ ما ضمن تشکر از سپاه پاسداران این را باید عرض کنیم که قطعا در آینده‌ای نزدیک که حواشی و جزئیات این حرکت روشن شود آن موقع خواهیم دید که این کار چقدر بزرگ بوده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری به گرفتار شدن جامعه در استحاله گفتاری، رفتاری و محتوایی هشدار دادند ؛ برخی ها دلشان می‌خواهد از انقلاب اسلامی عبور کنند و ورد زبانشان شود جمهوری اسلامی همانطور که رسانه های معاند حرفی از انقلاب نمی زنند و می خواهند انقلاب اسلامی فراموش شود.

خطیب جمعه بندرعباس تاکید کرد: ماهیتی که جمهوری اسلامی را از سایر جمهوریت‌ها متمایز می‌کند انقلاب اسلامی است و نباید اجازه دهیم این انقلاب به فراموشی سپرده شود و امروز آن اصلی که همه ما باید از آن صیانت کنیم بعد انقلابی انقلاب اسلامی ایران است.

عبادی‌زاده بیان کرد: برخی از کوته فکران فکر می کنند انقلابی‌گری دیگر سودی ندارد و برخی می‌گویند این انقلابی‌گری باعث مشکلات اقتصادی می شود؛ این ها می‌خواهند دوگانگی ایجاد کنند بین انقلابی‌گری و عقلانیت و بگویند انقلابی‌گری در دایره عقلانیت قرار نمی‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با دنیا باید تعامل داشت این مسئله به روحیه انقلابی سازگار است اما تسلیم و سازش معنای تعامل ندارد؛ ما به جز رژیم صهیونیستی با بقیه دنیا تعامل می‌کنیم چنانچه در برجام هم با دنیا صحبت کردیم اما چه شد نتیجه آن؟؛ ما در استحاله رفتاری باید مواظب گرفتار شدن واژگان باشیم و حواسمان به اراده‌های پشت کلمات باشیم و بی‌جهت به دیگران انگ نزنیم.

امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: ما با مذاکرات با شرایط برابر مخالف نیستیم اما دیدیم دنیا به معنای نظام استکباری اهل مذاکره نیستند و الان هم که مطرح می‌کنند مذاکرات آینده را بر روی دو موضوع موشک و حضور منطقه‌ای ما انجام خواهند داد؛ اینکه مذاکره نیست که از همان ابتدا خواسته‌شان را دیکته می کنند و از ما می خواهند آن را مشروع کنیم.

 

گروهک منافقین و تروریست ها توسط FATF حمایت می شوند/غنی ترین احکام مبارزه با پولشویی در اختیار داریم

حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان با اشاره دمات رسانی مواکب شهرستان رودان در ایام اربعین اظهار کرد: یکی از افتخارات شهرستان رودان این بود که در دو مکان سامرا و کربلا برای زائرین امام حسین(ع) موکب برپا کردند با آن حجم سنگین خدمات رسانی اداره کردن کردن این موکب ها کار آسانی نبود که الحمدالله همه پای کار آمدند و به خوبی انجام گرفت که بنده به نوبه خود از زحمات این عزیزان تشکر می کنم ان شا االله که مورد عنایت ویژه امام حسین(ع) و اهل بیت قرار بگیرند.

امام جمعه رودان هفته وقف به خدمت گزاران در این عرصه تبریک گفت و افزود:وقف صدقه جاریه است و تنها چیزی که برای انسان باقی می ماند وقف است انسانی که معتقد و روزحساب و قیامت باشد در فکر و زاد و توشه است و چیزی بهتر از وقف مال نیست.

دُری ادامه داد: احکام وقف را مطالعه کنیم و از آن آگاهی پیدا کنیم در جاهایی مشاهد می شود که بخاطر نبود آگاهی، وقف در جای خودش خرج نمی شود و باید توجه شود که اموال وقفی را در جای خودش خرج شود وسایل اجناسی که وقف مسجد شده اند در جایی دیگر نمی شود استفاده کرد.

وی با اشاره به موضوع FATF در کشور اضافه کرد: کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، آمریکا، کانادا که حدود ۵۰درصد درآمد جهان در دست دارند از سال ۱۹۸۹ یک سازمان بین المللی به اسم اف آی تی اف تاسیس کردند و در سال ۲۰۰۱ میلادی بعد از حمله تروریستی به برج های دوقولو مبارزه با تامین مالی گروه های تروریستی را جزء اهداف سازمان قرار دادند بعضی از بزرگان ما متاسفانه بدنبال این هستند که عضو این سازمان شوند.

امام جمعه رودان تصریح کرد: چه ضمانتی هست که آنها به تعهدات خودشان عمل کنند تعریف تروریست از نگاه آنها و ما فرق می کند آنها سپاه پاسداران ما را تروریست می دانند و اگر عضو این نهاد شدیم نتیجه آن چه می شود گروهک منافقینی که چه ضرباتی را به ملت ایران زدند در کشور فرانسه جا می دهند و حمایت می کنند برای ما منافقین تروریست هستند ولی برای آنها جزء تروریست ها نیستند روح اله زم را کشور فرانسه حمایت کرد تا بر علیه کشور ایران کار کند.

خطیب جمعه رودان همچنین گفت: با چه زبانی باید بگوییم که نمی شود به این کشورها اعتماد کرد اصلا نباید این موضع مطرح شود و یک سری حرف های ناخوشایندی بشنویم شما یک مورد پیدا کنید که آنها به تعهدات خودشان عمل کردند و دل خوش باشیم یا نشان از سادگی انسان است یا موضوع چیز دیگری است و رهبر انقلاب بارها اشاره کردند که نیازی نداریم.

وی اظهار کرد: چرا مجلس ما اینقدر بی عُرضه است که نمی تواند قانونی را تصویب کند که با پولشویی مبارزه کند که لازم باشد زیرنظر اف آی تی اف برویم درصورتیکه ما غنی ترین احکام را در این زمینه داریم.

دُری با اشاره به قانون شفایت مالی مسئولان افزود: یکی از مطالبات عمومی جامعه شفافیت مالی مسئولان است که بارزترین نوع شفافیت است که بسیاری از شبهات را برطرف می کند و موجب اعتماد و اطمینان بیشتر مردم به مسئولان و حرکت انها در مسیر انقلاب اسلامی می شود.

امام جمعه رودان ادامه داد: برای من مشخص نیست مسئولی که قبل از مسئولیتش، مالی داشته و بعد از مسئولیتش چندین برابر شده، باید مشخص شود که این ثروت در زمان مسئولیتش بدست آورده و یا اینکه مال ثروتی دیگه ای دارد ربطی به مسئولیتش ندارد که در معرض اتهام قرار نگیرد.

وی یادآور شد: وقتی کسی مسئول شد نسبت به خیلی از مسائل کشور آگاهی پیدا می کند مثلا شهرستان جاسک قراره منطقه آزاد شود بواسطه مسئولیتشان که خبر دارند سریعتر زمین های آنجا را بخرند بعد آنجا منطقه آزاد اعلام میشه و یه شبه یک نفر میلیاردر می شود که این سواستفاده از موقعیت است.

دُری خاطرنشان کرد:نمایندگان مجلس چقدر حقوق می گیرد که چند میلیارد برای رای آوردنش خرج می کند باید مشخص بشه که سرمایه خودش است یا از کس دیگری است.

 

نقش کمرنگ کتاب در سبد خانوارها/ آسیب های اجتماعی برای عدم رعایت اخلاق حسنه در جامعه است

حجت الاسلام محمد بارانی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان با تسلیت فرارسیدن ۲۸ صفر، رحلت پیامبر اکرم(ص)، گفت: آیات قرآن بهترین معرف پیامبر اکرم(ص) هستند و پروردگار متعال ایشان را به عنوان اسوه حسنه برای بشریت معرفی می کند.

بارانی، فرارسیدن شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) را تسلیت گفت و افزود: این بزرگواران الگوی فردی و اجتماعی مناسبی برای زندگی امروز جامعه ما خواهند بود و بسیاری از آسیب های اجتماعی و پرونده های دادگستری برای این است که اخلاق حسنه در جامعه رعایت نمی شود.

امام جمعه پارسیان، با بیان اینکه هفته وقف فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ وقف و حضور واقفان است اظهار کرد: مردم ما سالهاست که به موضوع وقف اهتمام دارند و امروزه جامعه اسلامی در موضوعات مختلفی مانند حوزه های علمیه، ترویج فرهنگ دینی، بهداشت و درمان، فضاهای آموزشی و ورزشی، ازدواج جوانان، کتابخانه و…..نیازمند حضور و کمک خیرین و واقفین است.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی، سرانه مطالعه را یکی از شاخص های پیشرفت و توسعه فرهنگی هر جامعه ای معرفی و عنوان کرد: متاسفانه امروزه کتاب نقش کمرنگی در سبد خانوارها دارد لذا باید با همت خانواده ها و برنامه ریزی متولیان امر جامعه را به سمت کتاب هدایت نماییم.

حجت الاسلام بارانی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید فهمیده، فرهنگ بسیج و شهدای دانش آموز را دو نعمت بزرگ برای نوجوانان عصر حاضر دانست و تاکید کرد: همه موظفیم نسل جدید را با این الگوهای پاک و کم نظیر آشنا کنیم، نوجوانان و جوانان شهرستان بدانند که الگویی به نام شهید قاسمپور در شهرستان وجود دارد و همه باید منش و سیره این شهید را سرلوحه قرار دهیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=517005
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,252 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی