تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 450888
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رکورد جدید هرمزگان در امر اقتصاد؛

حمل ۱۳میلیون تن کالا از طریق ناوگان ریلی هرمزگان/ ۲٫۵ میلیون تن کالا از بندرعباس به مرزهای کشور ترانزیت شد

استان هرمزگان در هشت ماهه سال جاری رکوردار بیشترین حجم حمل کالا و ترانزیت محمولات بوده که رقم های بی سابقه ای را به ثبت رسانده است.

حمل ۱۳میلیون تن کالا از طریق ناوگان ریلی هرمزگان/ ۲٫۵ میلیون تن کالا از بندرعباس به مرزهای کشور ترانزیت شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛استان هرمزگان در هشت ماهه سال جاری رکوردار بیشترین حجم حمل کالا و ترانزیت محمولات بوده که رقم های بی سابقه ای را به ثبت رسانده است.

۲٫۵ میلیون تن کالا از بندرعباس به مرزهای کشور ترانزیت شد
داریوش باقر جوان با تاکید براینکه هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار دارد، گفت:در ۸ ماهه نخست سال ۱۳۹۶ بندرشهید رجایی  با کسب ۳۶ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی ، مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.
وی اضـافه کـرد : در این مـدت دو میلیون و ۱۹۴ هزار و ۳۵۹ تن کـالا از طـریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است.
باقر جوان  بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی ، انواع ترکیبات شیمیایی ، کالاهای ساختمانی ، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت : آمار و اطلاعات جمع آوری شده حاکی از این است که طی ۸ ماهه سال جاری ، ۶۰۵۵  هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشورترانزیت شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است .
وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهمترین کریدورهای بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می کند.
باقر جوان خاطرنشان کرد:ترکمنستان – قزاقستان – گرجستان – آذربایجان – ارمنستان – روسیه ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای تزانریتی از کشورمان است.

ثبت ۱۱میلیون تردد در محورهای هرمزگان

داریوش باقر جوان،مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان با بیان اینکه در آبان ماه ۱۳۹۶  بالغ بر ۱۰ میلیون و ۶۱۵ هزارو ۱۹۰ تردد در جاده های استان صورت گرفته است، گفت: ۲۹  درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده که بیشترین حجم تردد در محور بندرعباس- بندرشهید رجایی با ۲۶۳ هزارو ۵۷ وسیله نقلیه ، بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین را داشته است .

وی متوسط نرخ جریان ترافیک در سطح جاده های استان  را معادل ۲۱۸ وسیله نقلیه در ساعت عنوان کرد و افزود: بیشترین نرخ این جریان ترافیکی مربوط به بندرعباس-بندر شهید رجایی با نرخ جریان تردد ۱۰۴۴ وسیله نقلیه در ساعت بوده است .
باقر جوان اظهار کرد:سرعت متوسط تردد در شبکه راههای دارای تردد شمار استان در آبان ماه ۷۲ کیـلومتـر در سـاعت بوده که بیشترین ســـرعت متوسط در این مدت ۹۸ کیلومتر درســاعت مربوط به محور سه راهی چارک بندرلنگه  بوده است.
وی تصریح کرد : کمترین نرخ جریان ترافیک در این ایام با ۲۵ تردد وسیله نقلیه در ساعت مربوط به محور لامرد- سه راهی چهوو بوده است.
مدیر کل راهداری هرمزگان با بیان اینکه ۱۰ درصد وسایل نقلیه در جاده های استان فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند،عنوان کرد: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مجاز مربوط به محور بندرشهید رجائی-بندرعباس با ۱۶۹ هزارو ۱۵۰ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.
وی یادآور شد: از مجموع کل تردد ۸ درصد وسایل نقلیه در جاده های استان سرعت مجاز را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور درگهان قشم با ۵۰ هزارو ۴۶۴ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.
جابجایی ۱۳میلیون تن کالا از طریق ناوگان ریلی

محمد پورفخری ، مدیر کل راه آهن استان هرمزگان با اشاره به عملکرد هشت ماهه این اداره کل در زمینه بارگیری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون

۵ میلیون و ۲۱۷هزار و ۴۵۴ تن  انواع محمولات و مواد معدنی و کالاهای تجاری در مبادی ایستگاههای گل گهر، معدن گل گهر و بندرشهید رجایی بارگیری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد را نشان می دهد.

وی اظهار کرد:در زمینه تخلیه نیز  هفت میلیون و ۷۶۱ هزار و ۹۶ تن انواع محمولات و مواد معدنی در خطوط  این اداره کل از قبیل پالایشگاه ، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس(بارکو)، بندر شهید رجایی و خطوط تخلیه دستی مانوری تخلیه شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است .

پورفخری با اشاره عملکرد  ۱۲میلیون و ۹۷۸ هزارو ۵۵۰ تن حمل و بارگیری کالا و محمولات از رشد ۱۶درصدی در هشت ماه سال جاری خبر داد.

وی تصریح کرد:میزان تن کیلومتر مرزی به پنج میلیارد و ۱۸میلیون و ۹۵۳هزار و ۴۰۴ تن کیلومتر رسیده که رشد۱۷درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

مدیر کل راه آهن هرمزگان گفت: در این مدت عملکرد بندرشهید رجایی نیز ۶ میلیون و ۲۰۳هزار و ۴۸۱ تن کالا بوده که رشد۳۱درصدی حمل ریلی در بندر شهید رجایی را  شاهد  هستیم.

وی یادآور شد: در زمینه حمل ریلی کانتینر نیز با حمل ۶۷هزار ۴۹۶ TEU نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۱۰درصد رشد بهمراه داشته است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=450888
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,485 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی