حمل ۱۱٫۶میلیون تن کالا از طریق ناوگان ریلی هرمزگان/ افزایش ۵درصدی تن کیلومتر مرزی در سال جاری

مدیر کل راه آهن هرمزگان اظهار کرد:مجموع عملکرد راه آهن هرمزگان در هفت ماه گذشته ۱۱ میلیون و ۶۵۵هزارو ۱۸۹تن کالا و محمولات بوده است.

محمد پورفخری مدیر کل راه آهن هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به عملکرد هفت ماهه این اداره کل گفت:راه آهن هرمزگان در سال جاری چهار میلیون و ۳۷۶هزار و ۲۲۵تن انواع محمولات و مواد معدنی و کالاهای تجاری شامل کانتینر و محمولات ترانزیت  از مبادی ایستگاههای گل گهر، معدن گل گهر و بندر شهید رجایی بارگیری  و به مقاصد مختلف داخلی و کشورهای مشترک المنافع ارسال کرده است.
پورفخری در زمینه تخلیه بار اظهار کرد: در سال جاری به میزان هفت میلیون و۲۷۸هزار و ۹۶۴تن انواع محمولات و مواد معدنی در خطوط  پالایشگاه ، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس(بارکو)، بندر شهید رجایی و خطوط تخلیه دستی مانوری تخلیه شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: مجموع عملکرد راه آهن هرمزگان در هفت ماه گذشته ۱۱ میلیون و ۶۵۵هزارو ۱۸۹تن کالا و محمولات بوده که رشد سه درصدی را به دنبال داشته است.

مدیرکل راه آهن هرمزگان تصریح کرد:تن کیلومتر مرزی در سال جاری چهار میلیارد و ۵۵۹میلیون و ۵۰۱هزار و ۷۱۵تن کیلومتر رقم خورده که رشد پنج درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

پور فخری عملکرد بندر شهید رجایی نیز پنج میلیون و ۳۳۱هزار و ۸۰۸تن کالا اعلام کرد و از  رشد یک درصدی حمل ریلی در بندر شهید رجایی خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه بارگیری کانتینر نیز با حمل ۲۴هزار۶۱۵ ( TEU) بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته۲۶ درصد رشد داشته است.

 

انتهای پیام/