متوقف نشدن حمله نظامی به یمن ابعاد گسترده‌ ای در پی دارد/ علما و حکام اسلامی پا درمیانی کنند
+ پ -
متوقف نشدن حمله نظامی به یمن ابعاد گسترده‌ ای در پی دارد/ علما و حکام اسلامی پا درمیانی کنند

مدیر مدرسه علوم دینی اهل‌سنت بندرلنگه گفت: آنچه در یمن اتفاق افتاده فتنه بزرگی است که در صورت ادامه یافتن ممکن است به زودی مهار نشود و دامنه آن گسترده‌تر شود.

شیخ محمدعلی امینی، مدیر مدرسه علوم دینی اهل‌سنت بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به حملات آل‌سعود با همکاری برخی کشورهای منطقه علیه ملت یمن گفت: آنچه در یمن اتفاق افتاده فتنه بزرگی است که در صورت ادامه یافتن ممکن است به زودی مهار نشود و دامنه آن گسترده‌تر شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه کشورهای اسلامی برای دستیابی به اهداف خود متوصل به زور شدند، اظهار کرد: کشورهای اسلامی و همپیمانانشان جای اینکه از همه گروه‌های درگیر در یمن دعوت به آشتی کنند و فتنه را از طریق مسالمت آمیز حل نمایند، خود متوصل به بدعه ناثواب زور می‌شوند.

روحانی برجسته اهل‌سنت بندرلنگه با تاکید بر نقش موثر علما و بزرگان اسلام در خاموشی فتنه در یمن گفت: علما و حکام اسلامی در این شرایط بحرانی باید متوجه این فتنه بزرگ باشند و هرچه زودتر به بمب باران‌ها خاتمه دهند.

وی با اشاره به دستور خداوند متعال در قرآن‌کریم مبنی بر صلح دادن مسلمانان با یکدیگر خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید اگر دو گروه از مسلمانان درگیر بودند باید دیگر مسلمانان در جهت آشتی دادن بین آنها وارد میدان شوند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff