حمایت دولت انگیزه تولید سالم را تحقق می بخشد/ اقتصاد مقاومتی طرحی برای جوانان جویای کار است
+ پ -
حمایت دولت انگیزه تولید سالم را تحقق می بخشد/  اقتصاد مقاومتی طرحی برای جوانان جویای کار است

عبدالغفور مرادی اهل روستای بندزرک میناب کشاورزی را مدت سه سال است که به روش کشت داربستی توسط وام های اقتصاد مقاومتی که از بسیج سازندگی دریافت کرده است مشغول به فعالیت می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عبدالغفور مرادی، کارآفرین در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب   با بیان اینکه بواسطه  پیشنهاد جهاد کشاورزی تصمیم به گرفتن وام و احداث گلخانه به روش کشت داربستی کردم ، گفت: در حال حاضر تقریبا بیش از یک هکتار زمین از باغ خود را زیر کشت گوجه و خیارسبز به صورت کشت داربستی برده ام که امیدوارم امسال بتوانم محصول خوبی را برداشت کنم.

 

 

 

 

وی کشت داربستی را به جهات مزیت های گوناگون این طرح را مفید تر از کشت های روباز عنوان کرد و افزود: تولید محصول سالم ، بازدهی چند برابر نسبت به سایر کشت های روباز و یک هکتار کشت گلخانه ای را معادل ۷ هکتار کشت روباز و کشت اصولی ، علمی و با مدیریت مزایای دیگر کشت گلخانه ای می باشد.

 

 

 

 

 

وی بیان داشت: مدت سه سال است که شروع به این کار کرده ام و به صورت جدی از دومین سال با استفاده از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج توانستم محصول گوجه فرنگی را کشت کنم، در منطقه میناب بعلت رطوبت بسیار مناسب کشت های داربستی یکی از مناسبترین کشت ها به شمار می رود که کشاورزان ما می توانند انجام دهند امسال نیز برای گرفتن وام درخواست داده ام و در حال پیگیری برای دریافت از بسیج هستم.

 

 

 

 

این کارآفرین نمونه شهرستان میناب علاوه بر کشت داربستی با راه اندازی پرورش گاو، بز و گوسفند زمینه اشتغال ۱۵ نفر از جوانان را بصورت مستقیم فراهم نموده است و در آینده سعی دارد تولید نشاء را در کنار این طرح بصورت گسترده شروع کند.

 

 

 

unnamed

 

 

وی انگیزه را یکی از شرایط موفقیت افراد جویای کار در تحقق طرح های اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: جوانان با مشاوره و صرف هزینه های کمتر از ۱۰۰ متر تا ۲۰۰ متر زمین برای شروع اولیه می توانند بعالیت خود را شروع کنند به شرطی که دولت با حمایت های خود انگیزه را در جوانان ایجاد کند فعالیت در طرح های اقتصاد مقاومتی بصورت گسترده در جهت تولیت محصول سالم میسر خواهد شد.

 

 

 

 

وی عدم ثبات قیمت محصول ، نبود بازار فروش ،کم آبی و بی آبی ،شوری آب چاه ها و بالا بودن ایسی آب با برداشت بی رویه آب و خالی شدن سفره های زیرزمینی و نبود بازار فروش و عدم تحقق آن توسط مسئولین را یکی از دغدغه های باغداران و کشاورزان شهرستان میناب عنوان نمود و تصریح کرد: تنها خواهش کشاورزان از مسئولین این است که از دغدغه های کشاورزان با تحقق بازار فروش کاسته و در راستای تحقق تولید محصول سالم با فراهم نمودن شرایط گام اساسی در ترویج کشاورزی برداشته شود.

 

 

 

 

 

این کارآفرین نمونه تحقق جامعه سالم را با فراهم نمودن انگیزه در کشاورز برای تولید محصول سالم ، تبلیغات رسانه ای را یکی دیگر از مواردی دانست که دولت موظف به تبلیغ آن کرد و گفت: رسانه ها و شبکه های اجتماعی بجای اینکه بیایند تبلیغ چیپس و پفک نمکی بکنند بیایند مبلغ محصول سالم باشند .

 

 

 

 

مرادی در خصوص تعریفی از اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی طرحی است که  برای حمایت از اقشار ضعیف و کم در آمد و جوانانی که جویای کار هستند و باید گفت این طرح بسیار خوبی است در صورتی که خوب مدیریت و اجرا شود، روستاییان ما در این امر باید بیشتر حمایت شوند کشور ما وقتی خودکفا می شود که از روستاییان حمایت شود.

 

 

 

ضصیثضصی

وی در خصوص تحریم ها و تاثیر آن بر صادرات محصولات کشاورزی گفت: تحریم ها در کشاورزی تاثیر بسیاری دارد برداشتن تحریم صادرات را میسر می کند وقتی صادرات انجام شود قیمت نیز افزایش می یابد و این به نفع کشور و کشاورز است.

 

 

 

 

 

 

عبدالغفور مرادی از کار آفرینان برتر و نمونه شهرستان میناب که بواسطه علاقه به شغل کشاورزی با تلاش و پشتکار زیاد توانست بعنوان یکی از موفقترین کارآفرینان در شهرستان میناب شناخته شود.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff