حمایت جهت شرکت در مسابقات تنها خواسته قهرمان پرس سینه کشور
+ پ -
حمایت جهت شرکت در مسابقات تنها خواسته قهرمان پرس سینه کشور

ورزش پرسه سینه شاخه ای از ورزش قهرمانیه پاور لیفتینگ است که بسیاری از رکورد داران پرس سینه دنیا قبل از شروع تمرینات خود با هالتر خالی‌ چندین ‌ست گرم کردنی انجام میدهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  پایگاه خبری ورزش هرمزگان“ورزش۵”گفتگویی اختصاصی را با قهرمان پرس سینه کشور انجام داد که در این گفتگو ابوالفضل مرادی تنها یک خواسته از مسئولین دارد و آن هم حمایت جهت شرکت در مسابقات و تورنمنت ها است.

ابوالفضل مرادی قهرمان پرس سینه مسابقات بزرگسالان کشور است که در شهرستان پارسیان استان هرمزگان زندگی می کند ؛ ورزش۵  مصاحبه ای را با این قهرمان کشور انجام داده و که خواندن گوشه ای از دغدغه ها ی ابوالفضل برای بسیاری از ورزش دوستان جالب خواهد بود:

ابتدا خودرا معرفی کنید و بگویید از چه زمانی با این ورزش آشنا شدید؟

ابوالفضل مرادی هستم متولد ۶۹ از سال ۸۸به خاطر علاقه زیادی که از بچگی به بدنسازی داشتم بعد از کنکور فعالیت بدنسازی خودم را آغاز کردم .وقابل ذکره که من اولین حرکتی که در اولین روز باشگاه انجام دادم پرس سینه بود؛ من از همان روزهای اول علاقه زیادی نسبت به این حرکت پیدا کردم والان ۶ ساله که این ورزش را به طور حرفه ای انجام می دهم.

آیا زیر نظر  باشگاه یا فرد خاصی مشغول به فعالیت در این ورزش هستید؟

نه متأسفانه تا حالا زیر نظر مربی  خاصی نبودم و تمامیه اطلاعاتی که میخواستم یا از طریق تجربی یا از طریق اینترنت بدست میارم.

تا کنون در چند دوره از مسابقات استانی و کشوری  حضور داشتید و چه مقام هایی را کسب کردید؟

من بیش از ۱۵دوره قهرمانی در ۳استان هرمزگان و فارس و بوشهر بدست آوردم و از سال ۹۲که وارد مسابقات کشوری شدم  موفق به کسب ۴ مقام کشوری که ۱اولی و ۲تا دومی در رده جوانان بوده و مقام آخری هم قهرمانی رده بزرگسالان را بدست آوردم ،لازم به ذکراست این مسابقات به میزبانی شهر رشت بود که  ۵۰۸ورزشکار از کل کشور شرکت کرده بودن و با توجه به شرکت قهرمانان ادوار گذشته به یاری خداوند موفق شدم مقام اول مسابقات را کسب کنم.

آیا تا به حال به اردوی تیم ملی جهت اعزام به تورنمنت های خارجی دعوت شدید؟

دو باردعوت شدم که یک بار برای مسابقه جهانی اوکراین بود و بدلیل اینکه ورزشکارا باید هزینه  مسابقات را خودشان پرداخت کنند وبا توجه به عدم حمایت و نداشتن هزینه و بودجه متأسفانه نتوانستم شرکت کنم  و تازگی  هم مسابقات چند جانبه در دبی قرار است برگزار شود که اعزام تیم ملی هفته دیگه است و من در این مسابقات هم چون با هزینه شخصی خودم بایدشرکت کنم و چیزی حدود سه و نیم میلیون تومان باید پرداخت کنم باز هم شرمنده مردم کشورم هستم و نمی توانم به دلایلی که گفتم تیم ملی را همراهی کنم .

گفتید عدم حمایت؟مگر حمایت نمی شوید؟

متاسفانه مسئولین شهرستان و استانتوجه زیادی  به ورزش ندارن و ما برای هر مسابقه به هر اداره ای مراجعه میکنیم مارا حمایت نمیکنند و همگی این حرف را در پاسخ به ما می گویند که ما دلمان میخواهد کمک کنیم اما بودجه نداریم.

برای حمایت از مسئولین چه خواسته ای دارید؟

نه تنها من بلکه تمامی کسانی که در این ورزش فعالیت دارند کسانی هستند که واقعا کم توقع هستند درواقع ما تنها خواسته ای که داریم اینه که  مارا حمایت کنند تا مشکل و دغدغه ای برای حضور در مسابقات نداشته باشیم چون ورزش ما واقعاً ورزش پر خرجیه و من برای هرمسابقه کشوری  چیزی نزدیک به ۲تا ۳میلیون تومان دارم خرج میکنم.در مورد تورنمنتهای خارجی هم چون هزینه مسابقات زیاد هست و از توانایی من جهت شرکت در این مسابقات خارجه درخواستی که دارم از مسئولین استان این است که  ما قهرمانان کشوری را حمایت کنند چون بدون حمایت مسئولین ما نمی توانیم به مسابقات خارجی اعزام شویم و افتخار آفرینی کنیم.

تشکر می کنیم بابت وقتی که به ما دادید،ماهم برای این ورزشکارای خوب و قهرمانان کشور عزیزمان آرزوی موفقیت می کنیم و جا دارد انتقادی از مسئولین داشته باشیم و درخواست کنیم که این ورزشکاران و افتخار آفرینان کشورمان را مورد حمایت خود قرار دهند و به جای تمرکز در یک ورزش بخش کوچکی از بودجه را برای حمایت از این قهرمانان صرف کنند.

لازم به ذکر است ابوالفضل مرادی در تمرینات موفق شده است رکورد پرس سینه خود را به ۲۴۰ کیلو برساند و هم اکنون در وزن ۷۴ کیلوگرم مسابقه می دهد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff