حمایت از فعالان حوزه حمل و نقل دریایی نقطه عطفی در اقتصاد کشور است
+ پ -
حمایت از فعالان حوزه حمل و نقل دریایی نقطه عطفی در اقتصاد کشور است

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان طرح مجلس در حمایت از متقاضیان فعال در حوزه حمل ونقل دریایی را نقطه عطفی در اقتصاد کشور دانست که رونق اشتغال در مناطق محروم بهمراه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ،ابراهیم ایدنی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی به میزبانی جزیره کیش گفت: هرمزگان با دارا بودن ۲هزار و ۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی و ۱۴ جزیره، نقشی بی بدیل را در راستای توسعه صنعت حمل و نقل دریایی کشور ایفا می کند.

وی وجود صنایع بزرگی همچون کشتی سازی و صنایع فراساحل (ایزوایکو) در غرب بندرعباس، شرکت شناورسازی مدکندالو در جزیره قشم، شرکت بوت سرویس در جزیره کیش و شرکت تعمیرات شناور کوهین دریا در بندرلنگه را به عنوان بخشی از ظرفیتهای صنعت دریایی استان هرمزگان برشمرد.

ایدنی با اشاره به حمایت های صورت گرفته توسط سازمان بنادر از صنایع دریایی داخلی افزود: حمایت از ساخت کشتی جز وظایف اصلی این سازمان نیست اما با درک مناسب از شرایط موجود و احصاء ظرفیت های استانهای برخوردار، کمیته ای متشکل از مدیران و کارشناسان مرتبط با حوزه دریا و بندر با عنوان طرح وجوه اداره شده تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح، مجلس به سازمان بنادر اجازه داده تا از محل بخشی از اصل و فرع منابع مالی سپرده گذاری شده در بانک های عامل، تسهیلات با سود صفر درصد به متقاضیان فعال در حوزه حمل ونقل دریایی اعطاء نماید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان این اقدام سازمان بنادر را نقطه عطفی در اقتصاد کشور دانست تا ضمن حمایت از صنایع داخلی و رونق اشتغال در مناطق محروم، از زیرساختهای مطلوب ایجاد شده در استانهایی همچون هرمزگان استفاده بیشتری صورت گیرد.

ایدنی  بهره برداری از دو فروند شناور مسافری در کارخانه مدکندالوی قشم، دو فروند کشتی کانتینربر یخچالی یک فروند لندینگ کرافت چندمنظوره به همراه دو شناور مسافری و یک فروند شناور آلودگی نفتی به نام “دریاپاک” در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو بندرعباس، بهره برداری از دو فروند شناور ناجی و یک فروند شناور باری- مسافری به نام “راهشناسان” در مجموعه بوت سرویس کیش را به عنوان بخشی از اقداماتی دانست که منابع مالی آن از محل کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته است.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff