حمایت از طرح های نوآور در مناطق روستایی در اولویت تسهیلات کم بهره قرار دارند

ابراهیمی گفت: حمایت از طرح های نوآور مناطق روستایی جهت تأمین سرمایه در دستورکار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در حاشیه بازدید از شرکت دانش بنیان فناوران زیست سبز دریا در روستای پیرچیلی بخش قلعه قاضی در گفتگو با خبرنگار هرمز بر لزوم حمایت از طرح های نوآور تاکید کرد.

وی در این باره اظهار کرد: یکی از راه های رسیدن به اشتغال و توسعه پایدار و همه جانبه احیای اقتصاد روستاها است که بایست این امر به جد دنبال شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: احیا و تقویت اقتصاد روستا موجب می شود مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها افزایش پیدا کند و همین امر بسیاری مشکلات شهرها مانند مشکلات ناشی از سکونتگاه های غیر رسمی را حل می کند.

ابراهیمی بیان کرد: برای کارکردن فرقی بین و شهر و روستا نیست اما روستاها امتیازات و پتانسیل های منحصر به فردی را در امر کارآفرینی و سرمایه گذاری دارند که با هدایت سرمایه گذاران یا حمایت از مردم محلی می توان به نتایج مثبت دست پیدا کرد.

وی تاکید کرد: روستاها باید نقش مولد خود را در اقتصاد و اشتغال بازیابی کنند؛ در گذشته همه ساکنین یک روستا و حتی بانوان نیز شغل و درآمد داشتند از این رو باید تلاش کنیم که روستاها را به جایگاه اصلی خود بازگردانیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان خاطرنشان کرد: قطعا به دنبال حمایت از طرح های نوآورانه در مناطق روستایی هستیم و این امر در دستورکار قرار خواهد گرفت چرا که استفاده نکردن از ظرفیت های سرشار روستاها فقط ما را وابسته نگه می دارد در حالی با سرمایه گذاری بر روی حوزه های روستایی می توان بسیاری از مشکلات را مرتفع کرد.

انتهای پیام/