حمایت از شرکت های دانش بنیان و اتصال صنعت کیش به دانشگاه
+ پ -
حمایت از شرکت های دانش بنیان و اتصال صنعت کیش به دانشگاه
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی کیش مطرح کرد:

حمایت از شرکت های دانش بنیان و اتصال صنعت کیش به دانشگاه

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی سازمان منطقه آزاد کیش از اجرای چند طرح با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  کیش پرس؛در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه آزاد کیش، با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی درگام نخست نسبت  به تصویب و ابلاغ شیوه نامه مربوط به این ستاد اقدام شد.

 

بنابر این گزارش علی جیرفتی دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی که با حضور مدیر عامل سازمان و اعضای این ستاد برگزار شد  از عقد تفاهم نامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش در زمینه ایجاد مراکز انتقال فناوری های پیشرفته درمانی و تاسیس موسسه مطالعات توسعه و تحقیقات کاربردی فناوری پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و اتصال صنعت جزیره کیش به دانشگاه  خبر داد.

 

وی افزود: ایجاد مشوق با اعطای تخفیف در عوارض و نرخ واگذاری اراضی، تسهیل شرایط واگذاری زمین و اعطای تسهیلات به منظور جذب شرکت های دانش بنیان اقدامات دیگری است که در مسیر ارتقاء تولید و رشد صادرات در جزیره کیش انجام شده است.

 

معاون اقتصادی  سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برنامه ریزیهای انجام شده برای  استقرار ۷۰ شرکت دانش بنیان در برج صدف کیش و ساخت پارک علم و فناوری در جنوب کیش با مساحتی بالغ بر۶۷ هکتار گفت: بهره برداری از ۱۰ طرح صنعتی  تا پایان سال جاری بر اساس برنامه پیش بینی شده با هدف افزایش ۳۰ در صدی تولیدات منطقه، اقدام دیگری است که برای بهره گیری از توانمندیهای بالقوه این منطقه و تحقق اقتصاد مقاومتی در جزیره کیش در حال انجام است.

 

جزیره کیش با ۹۱ کیلومتر مساحت در تلاش برای جذب هر چه بیشتر صنایع غیر آلاینده و حمایت از شرکت های دانش بنیان است و هم اکنون در شهرک های صنعتی این جزیره مرجانی شرکت های دانش بنیان  بسیاری در حال فعالیت هستند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff