حمایت از آثار مؤلفان هرمزگانی در اولویت قرار می گیرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عباس صالحی ،معاون  فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در جمع مولفان و ناشران استان هرمزگان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با استان ها طی سه سال گفت: انعقاد این تفاهم نامه ها طی سه سال اخیر حدود دو میلیارد تومان به حوزه فرهنگ استان هرمزگان درنظر گرفته شده که این انعقاد تفاهم نامه های استانی به عنوان گام دوم در کنار بودجه ها است.

 

وی افزود: معاونت فرهنگی وزارتخانه براساس این تفاهم نامه ها برای استان ها که در 24 آیتم شده است به استان ها هیچ بدهی ندارد و در تفاهم نامه امسال 800 میلیون ریال اعتبار برای خرید کتاب از ناشران استانی به هرمزگان اختصاص داده شده است.

 

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: با خرید آثار ناشران استان ، حمایت از مراسم کتاب سال استان ها، حمایت از مفاخر استانی، حمایت از طرح های فرهنگی ویژه استان های مرزی، حمایت از چاپ آثار پژوهشی، حمایت از طرح های خلاقانه  را از آیتم های تفاهم نامه ها است .

صالحی اظهار کرد: هرمزگان با توجه به شرایط اقتصادی استان فقیری نیست و  نباید به این استان محروم گفته شود و پشتوانه بسیاری از فعالیت های فرهنگی در سطح جهان بنگاه های اقتصادی قرار دارند و باید در جامعه  موسسات و بنگاه های اقتصادی در حوزه مسئولیت های اجتماعی به وجود آید.

وی افزود: با حساسیت ها دراستان های مرزی به ویژه هرمزگان باید هم از طریق مرکز  به حوزه فرهنگ بیش از پیش توجه شود .

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد:دیپلماسی عمومی برای ایجاد یک امنیت پایدار از طریق استان های مرزی در فضای منطقه ای داشته باشیم و برای تحقق این اصل مهم از طریق فرهنگی چاره اندیشی کرد.

وی افزود: با وجود ظرفیت های فراوان و منحصربه فرد در استان ها متاسفانه تا کنون فرصت رسانه ای در ظرفیت ها در سطح شهرستان ها فراهم نشده که این  یک بیماری رسانه ای و مدیریتی است.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در آینده نزدیک حمایت از چاپ آثار مؤلفان هرمزگان را در اولویت بهتری قرار خواهیم داد و همچنین آثار نویسندگان هرمزگان در کمیته آثار مکتوب ارزشمند مورد بررسی و حمایت قرار خواهد گرفت.

صالحی خاطرنشان کرد: 33 درصد منابع مستقیم و غیر مستقیم معاونت فرهنگی در استان‌ها هزینه شده است که امسال توزیع اعتبار منابع به 40 درصد رسیده است.

 انتهای پیام/م