حماسه 9 دی حاصل ولایتمداری و وظیفه شناسی مردم بود/ حماسه مردمی 9 دی آرامش را به کشور بازگرداند
+ پ -
حماسه ۹ دی حاصل ولایتمداری و وظیفه شناسی مردم بود/ حماسه مردمی ۹ دی آرامش را به کشور بازگرداند

امام جمعه کیش گفت: حماسه ۹ دی از ولایتمداری و وظیفه شناسی مردم شکل گرفت و حرکتی خود جوش بود که از ذهن و فکر مردم تراوش کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در گفتگو با خبرنگار کیش پرس،  حماسه ۹ دی را حاصل وظیفه شناسی و بصیرت مردمی دانست و افزود: این روز با دیگر روزها تفاوت ماهوی دارد و یکی از این تفاوت ها این است که حماسه ۹ دی حرکتی خودجوش بود که از وظیفه شناسی مردم نشأت می گرفت و یک فعالیت از پیش تعیین شده و هدفمند و برنامه ریزی شده نبود.

 

وی افزود: مردم وقتی احساس کردند گروهی اعتقادات و مقدسات آنان را نشانه رفته اند در میدان مبارزه حضور یافته و حماسه ۹ دی را خلق کردند و بساط همه فتنه گری ها را جمع کرده و کشور را به مسیر اصلی امامت و ولایت بازگرداندند.

 

امام جمعه کیش حوصله و تدبیر را از ویژگی های مردم نظام اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: مردم در جریان فتنه بسیار صبوری کردند اما زمانی که دیدند ریشه فتنه از خارج از کشور سرچشمه می گیرد و در پشت صحنه استکبار جهانی حضور دارد و به مقدسات مردم و اسلام توهین کرده و انقلاب را نشانه گرفته در یک حرکت انقلابی پاسخ تمامی فتنه گری ها و تلاش های چندماهه آنان را با قاطعیت دادند.

 

وی تصریح کرد: مردم نشان دادند که اگر در آینده نیز دشمن در فکر طراحی هر گونه فتنه برای ایران اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد آن ها با همان خلوص و وظیفه شناسی در عرصه حضور داشته و پاسخ آنان را خواهند داد.

 

حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه رمز بصیرت و آگاهی مردم  پیروی از ولایت است، افزود: وقتی مردم امام جامعه را تنها نگذاشتند همچنان آگاه و بصیر و وظیفه شناس باقی می مانند.

 

وی تاکید کرد: در طول تاریخ نیز مشاهده می کنیم که هرجا جامعه دچار آسیب شده به دلیل فاصله ای است که میان مردم و امام به وجود آمده مانند واقعه کربلا که مردم از امام خود فاصله گرفتند و آن فاجعه تاریخی رقم خورد.

 

امام جمعه کیش در ادامه افزود: حماسه ۹ دی ثابت کرد که در میان مردم و ولایت فاصله ای وجود ندارد و امت اسلامی ایران مطیع فرامین ولی امر خود هستند و خلق این حماسه توسط مردم آرامش را به کشور بازگرداند.

 

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه مردم در خلق حماسه از شروع مبارزات تا پیروزی انقلاب و پس از آن چه در ۸ سال دفاع مقدس و چه در خاموش کردن آتش فتنه دشمنان همواره پیشتاز بوده و از مسئولان جلوتر بوده اند، خاطر نشان کرد: مسوولان باید وظایف خود را نسبت به مردم به خوبی انجام دهند و از هر مسئله ای که موجب کدورت و نارراحتی مردم می شود بپرهیزند و اگر در انجام وظایف خود نیز دچار کاستی یا قصور شدند به صورت کاملا شفاف با مردم صحبت کنند.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff