حماسه 9دی جشن تکلیف سیاسی نسل سوم انقلاب بود/ فتنه 88 نقاب از چهره خواص دنیا طلب برداشت

+ پ -
حماسه ۹دی جشن تکلیف سیاسی نسل سوم انقلاب بود/ فتنه ۸۸ نقاب از چهره خواص دنیا طلب برداشت

امام جمعه شهرستان حاجی آباد با بیان اینکه فتنه ۸۸ با همه تلخی هایش برکاتی هم داشت افزود: با بصیرت حداکثری که ایجاد شد نظام و انقلاب ما بیمه شد، خواب فتنه گری در کشور ما برای همیشه بی تعبیر ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد با اشاره به فتنه سال ۸۸ گفت: کلید واژه اساسی و  پایه ظاهری فتنه ۸۸ بود دروغ تقلب در انتخابات بود که از چند ماه قبل از انتخابات برخی از سران فتنه شائبه هایی را در مورد انتخابات مطرح کردند تا نظام را درموضع انفعال قرار بدهند .

وی اظهار کرد: سران فتنه با ایجاد بستری برای تحقق اهداف یا فتنه گری شان پس از شکست در انتخابات مسو و هم زبان با رسانه های خارجی شدند بحث تقلب در انتخابات را رسما مطرح کردند.

مختاری افزود: فتنه گران هواداران خود را با هیجانات قبل از انتخابات به خیابان کشیده بودند و درحالی به شائبه تقلب دامن می زند  که اگر دلیل و مدرکی وجود داشت قانون مسیر پیگیری را مشخص کرده بود و مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  هم دستور ویژه برای رسیدگی دادند.

وی تصریح کرد: سران فتنه خود بهتر از هر کسی واقف بودند که امکان تقلبی با فاصله رآی چند میلیونی در انتخابات وجود نداشت لکن سران فتنه که از خواص دنیا طلب جامانده از قدرت بودند از هیجانات جوانان پرشور سوءاستفاده کردند و فرصت بزرگ انتخابات رآی چهل میلیونی راکه میتوانست در عرصه بین المللی پشتوانه عظیمی برای ملت وحکومت باشد را به تهدیدی بزرگ برای نظام ومردم تبدیل کردند.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد با اشاره به نقش اساسی برخی از گروهها درخلق فتنه۸۸ بیان کرد: سران فتنه خواص دنیا طلبی که گاهی برخی از چهره های مبارز قبل انقلاب و یاران امام راحل(ره)در بین آنها مشاهده می شدند افرادی که گاهی خودشان را پدر خوانده انقلاب میدانستند تا مرز براندازی نظام پیش رفتند و عملا نقشه ای را که استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار امکان اجرای آن را نداشتند اجرا کردند.

وی تاکید کرد:  دلیل اینکه امروز و تا همیشه سران فتنه منفور مردم ما هستند این است که اینها حق را می شناختند اما برباطل لجاجت کردند و تا مرز براندازی نظامی که برای رسیدن به آن صدها هزار شهید داده بودیم پیش رفتند و حاضر شدند که این کشور در آتش کینه ها و احقاد آنها بسوزد.

مختاری با بیان اینکه دشمنان خارجی ملت و نظام به سرکردگی آمریکا جنایتکارکه وقتی فضا را مناسب دانستند تمام عوامل داخلی و خارجی خود را بکار گرفتند، افزود: چمدان های پر از دلار نفتی برخی کشورهای عربی و اعتبارات براندازی نظام را راهی کشور ما کردند و تمام رسانه ها و بوغ های تبلیغاتی خود را برای حمایت از فتنه گران و در جهت دهی به آنها بکار گرفتند.

وی بیان کرد: گروه ساکتین در فتنه که عموما از خواص و نخبگان جامعه بودند که در چنین مواقعی باید نقش آفرینی می کردند لکن عدم تشخیص و بصیرت یا هر عذری که هرگز پذیرفته نیست مانع از ایفای نقش آنها شد و با سکوت خود مسیر فتنه گران را هموار کردند.

امام جمعه شهرستان حاجی آبادگفت:البته گناه بزرگی مرتکب شدند و شاید یکی از دلایل طولانی شدن فتنه۸۸ همین سکوت برخی نخبگان وخواص جامعه بود که باید عمار گونه فریاد می زدند و از حق دفاع میکردند

وی اظهار کرد: سکوت با مبانی دینی ما سازگاری ندارد شما وقتی به واقعه تلخ و عبرت آموز عاشورا و کربلا نگاه می کنید، آنجا هم در مقابل امام حسین(ع) دو گروه وجود داشت یک گروه یزید و لشکریانش و یک گروه هم نخبگان ساکت جامعه که گاهی خوشحال بودندکه ما در این فتنه بی طرف بودیم

مختاری تصریح کرد:عده ای ازجوانان ایران اسلامی که تحت تاثیر هیجانات انتخاباتی والقادات غلط سران فتنه ابزاری برای سوء استفاده دشمنان داخلی و خارجی نظام و مردم شده بودند که البته با اتفاقاتی که رخ داد و دوروئی و تزویر سران فتنه کم کم حقایق را فهمیدند دیدند که اینها دم از امام عزیز (رحمه الله علیه)می زنند.

وی ادامه داد: افکار ناب امام(ره) را استقلال را آزادی را مبارزه با استکبار و اسرائیل را و میراث بزرگ امام(ره) یعنی ولایت فقیه را زیر پا گذاشتند و به همین حد هم قائل نشدند به امام حسین(علیه السلام)که همه دار و ندار ملت ما و نقطه اشتراک ارادت شیعه و سنی و مسلمان و مسیحی و.. هست جسارت کردند و نقاب از چهره سران فتنه کنار رفت دست پلید استکبار جهانی که از آستین آنها بیرون آمده بود آشکار شد.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد اظهار کرد:کسانی که می دیدند تمام گروههای معاند نظام در داخل و خارج بسیج شده اند به امام راحل و کلام امام و میراث امام عزیز یعنی ولایت فقیه جسارت شد تمام دشمنان نظام به طبل و پایکوبی مشغول هستند اما باز اینها بر باطل خود لجاجت می کردند.

وی افزود: بصیرتی در تمام طبقات اجتماعی خاصه جوانان و نوجوانان عزیز شکل گرفت که حاصل این بصیرت ناب و ولایتمداری سرشار مردم عزیز ایران حماسه بزرگ و تاریخی نهم دی ماه شد، واقعه بزرگی که با اشاره نائب امام زمان ازجان و دل ملت برخواست و تمام خیابانهای ایران اسلامی را پرکرد و روز یاس دشمنان این نظام مقدس اسلامی شد.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد تصریح کرد: نهم دی ماه از جنبه حضور پر شور و با کیفیت نوجوانان وجوانان عزیز بسیار با اهمیت است نسل سوم انقلاب که بسیاری از کسانی که جوانان ما را نشناخته بودند گمان می کردند آنها بیگانه با انقلاب و آرمانهای انقلاب هستند اما نهم دی ماه روز جشن تکلیف سیاسی و بلوغ نسل سوم انقلاب ما شد نوجوانان و جوانان علم این انقلاب را از نسل اول و دوم تحویل گرفتند.

مختاری با بیان اینکه فتنه ۸۸ با همه تلخی هایش برکاتی هم داشت، بیان کرد: با بصیرت حداکثری که ایجاد شد نظام و انقلاب ما بیمه شد، خواب فتنه گری در کشور ما برای همیشه بی تعبیر ماند، دست سران فتنه و خواص دنیا طلب که زیر نقابها مخفی شده بودند برای مردم روشن شد.

وی با بیان اینکه وحدتی مثال زدنی بین اقشار مختلف جامعه شکل گرفت،ادامه داد: خباثت دشمنان خارجی به ویژه آمریکای جنایت کار بیش از پیش نمایان شد، دلداگی ملت نسبت به امام عزیز(ره) و ولایت فقیه و نایب امام زمان(عجل الله فرجه)مقام معظم رهبری برهمگان آشکار شد.

امام جمعه شهرستان حاجی آباد با بیان اینکه در نهم دی ۸۸ مردم ایران اسلامی مهر تایید دیگری از نایب امام زمان عجل الله فرجه دریافت کردند ،خاطرنشان کرد: از امتحانی بزرگ با بصیرت و وفاداری به ولایت سربلند بیرون آمدند تا قابلیت خود را بعنوان امت بستر ساز ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله فرجه)به خداوند متعال نشان دهند.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff