تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 455299
تاریخ انتشار:جمعه ۰۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان مطرح کردند؛

حماسه ۹ دی باطل السحر فتنه بود/انقلاب اسلامی با ریزش افراد متوقف نمی شود/ فتنه گران سال ۸۸ به اصل نظام جسارت کردند

نماز جمعه این هفته در آستانه بزرگداشت حماسه ۹ دی، با شرکت احاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

حماسه ۹ دی باطل السحر فتنه بود/انقلاب اسلامی با ریزش افراد متوقف نمی شود/ فتنه گران سال ۸۸ به اصل نظام جسارت کردند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نماز جمعه این هفته با شرکت احاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز  کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

بندرعباس: احیای قانون، تنها راه نجات جامعه/حماسه ۹ دی بر اجرای عالانه قانون استوار است

آیت الله علامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به آرامش روح در مسجد، اظهار کرد: کودکانتان را با مسجد انس دهید تا بیاموزند هیچ پناهگاهی بهتر از مسجد وجود ندارد و در خانه خدا به یاد او بودن ارزش بیشتری دارد.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه دل بستگی به مال دنیا ترامپ را در عربستان رقصاند، تصریح کرد: تجصیل مال دنیا خوشبختی نمی آورد و ثروتمند پیوسته در اضطراب است و تبدیل به بنده ماش می شود.

نعیم آبادی ادامه داد: نباید همچون بی ایمانان مال دنیا را وسیله اطمینان بدانیم و از نبود ثروت خود را بیچاره بدانیم چرا که دل مطمئن نه از ثروت می لرزد و نه از فقر می ترسد.

وی با اشاره به اینکه اسلا آمریکایی قدمتی طولانی تر از خود آمریکا دارد، گفت: هر اسلامی که ظلم را ببیند و لب فرو بندد یا در مقابل ستم به سایر مسلمانان بی تفاوت باشد، اسلام آمریکایی است که حتی در زمان حکومت مامون نیز وجود داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه کوشش  جوامع به ثبت نشانگر فرهنگ آنان است، بیان کرد: یکی از دعواهای جدی در استان در بحث ثبت است چرا که زمین ها به طور قانونی ثبت نشده اند و امکان ضایع شدن حقوق مردم وجود دارد.

نعیم آبادی با اشاره به اینکه بی قانونی یکی از ضعف های بزرگ جامعه ما است، گفت: قانون برای اجرا و برقراری نظم اجتماعی عادلانه نوشته شده است و اگر قانون می خواهد رسالت خود را به نحو احسن اجرا کند باید به حق مردم که در ساحل ضایع شده است، رسیدگی کند.

وی با تاکید بر اینکه حماسه نه دی بر اساس اجرای عالانه قانون استوار است، خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ بر پایه بی قانونی استوار بود و حقی که از آن دیگری بود را به زور می خواستند. فردا در سالروز نه دی باید در مقابل دستگاه های قدرتمندی که بی عدالتی را عادی جلوه می دهند فریاد عدالت سر دهیم چرا که تنها راه نجات جامعه احیای قانون است.

جاسک: مردم ایران با حضور در ۹ دی نطفه فتنه را خفه کردند

حجه السلام و المسلمین محمد کاظم مناقبیان امام جمعه شهرستان جاسک در خطبه های نماز جمعه گفت: یکی از مسلمات شیعه و سنی در منابع دسته اول مسلمین زیارت است  که امروزه عده ای خود را تافته جدابافته ای از مسلمانان میدانند و برچسب شرک و کفر به قاطبه مسلمین جهان میزنند و  متاسفانه برخی تفکرات وهابیون در برخی جوامع مسلمان رسوخ پیدا کرده یکی از آنها زیارت اهل قبور است.

امام جمعه شهرستان جاسک با اشاره به سخنان امام خامنه ای در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: کسانی که در قبل مدیریت کشور در دست آنها قرار می گیرد به عنوان اپوزیسیون نظام صحبت می کنند و سخنان دشمن را به زبان می آورند اینها باید پاسخگو باشند و امروز متاسفانه در کشور جوی حاکم است گویا مملکت را ارث پدری خود می دانند گویی مملکت اکر به دست اصولگرا یا اصلاح طلب افتاد باید دیگری را کنار بزند.

وی گفت: مردم با مشکلات معیشتی بسیاری دارد دست و پنجه نرم می کند توصیه می کنیم دولتمردان ما بجای اینکه به مسایل حاشیه ای بپردازند مشکلات را حل کنند بجای آمار های غیر واقعی و فرافکنی بیایند شفاف سازی کنند میگویند نرخ تورم تک رقمی است و خبر از رقم های ۷۰۰ هزار شغل می دهند اما در واقع چیزی نمیبینیم باید از نرخ تورم تشکر کنیم که تک رقمی مانده و از جای خود تکان نمی خورد.

حجه الاسلام و السلمین مناقبیان اظهار داشت: دی روزی که مردم ایران با بصیرت عالی و.دشمن شناسی و وقت شناسی فتنه را در نطفه خفه کردند آنهایی که با هدف پشت پرده کودتای مخملی مردم را به صحنه آوردند و عده ای را با هدف براندازی نظام فریب دادند مردم به موقع دست آنها را خواندند و مردم وقتی دیدند هدف جدا کردن مردم از رهبری و نظام و تخریب مقدسات است موج خروشان آنها جوشید و دشمن را به عقب راند. که در روز نهم دی شما عزیزان با حضور در صحنه با رهبری نظام و امام راحل بار دیگر پیمان میبندید

امام جمعه شهرستان جاسک گفت: اداره صنعت و معدن استان هرمزگان بدون خبر و اطلاع اداره  صنعت و معدن شهرستان و اتاق اصناف شهرستان تصمیم گرفته نمایشگاه عرضه کالا را در شهرستان برگزار کند که عده ای دستفروش با اجناس چینی و بنجل  را جمع کرده که اجناس بی کیفیت دست مردم بدهند.   اداره اصناف تصمیم گرفته نمایشگاه برگزار کند که  اصل موضوع خوب است اما چرا با کسبه و اصناف مشورت نشده شما بیایید نمایشگاه تولیدی برگزار کنید نه اینکه با جنس های بنجل چینی بازار شهرستان را بهم بزنند .

 

کیش:حماسه ۹ دی باطل السحر فتنه و محصول حرکت های انقلابی و ملی مردم بود/۹ دی روز تجلی قدرت خداست

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی بر اهمیت نگرش دقیق بر حماسه ۹ دی تاکید کرد و گفت: حماسه ۹ دی محصول حرکت های مردم دیندار و انقلابی بود.

وی با تاکید بر ماندگاری حماسه ۹ دی بر رصد ۸ ماهه رهبر معظم انقلاب بر فضای غبارآلودی که جریان ۹ دی توسط دشمنان و منافقان ایجاد شده بود اظهار کرد: پس از ۸ ماه جریان فتنه گری وایجاد فضای غبارآلود حماسه عظیمی توسط مردم آفریده شد و راهپیمایی ده ها میلیونی در دفاع از حریم دین، نظام و جایگاه رهبری شکل گرفت.

امام جمعه کیش با بیان اینکه این حماسه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شده است  افزود: این حادثه تنها یک راهپیمایی نبود و رفراندمی بود در دفاع از نظام و رهبری و مردم نشان دادند که از دین، نظام و باورهای خود جانانه دفاع می کنند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب بیان کرد: این حماسه باطل السحر فتنه بود. فتنه ای که اگر حضو رملت نبود تهدید بزرگی برای نظام و خون شهدا بود.

خطیب جمعه کیش بر تحلیل دقیق و موشکافانه حوادث ۹ دی توسط اهل سخن و قلم به فرموده مقام معظم رهبری تاکید کرد و افزود: عوامل مهمی در این حادثه دست به دست هم دادند تا آن را تبدیل به حماسه ای بزرگ و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی کنند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین و اولین عامل لطف و عنایت الهی بود افزود: دست خدا پشت این حرکت عظیم مردمی بود و موجب حرکت دهها میلیونی خودجوش مردم بود.

حجت الاسلام حسن زاده با تصریح بر اینکه ۹ دی روز تجلی قدرت خدا بود افزود: مدیریت هوشمندانه و هدایت رهبری در این جریان از عوامل مهمی بود که توانست این حادثه را به یک حماسه تبدیل کند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب ۸ ماه با صبوری و توجه تمام راه ها را طی کرده و بر جریان های جامعه تمرکز داشتند اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تمام زمینه هایی را که باید ایجاد شود با مدیریت هوشمندانه ایجاد کردند.

امام جمعه کیش با اشاره به اهمیت بصیرت مردمی در کنترل جریان ۹ دی افزود: مردم نشان دادند که ملتی بصیر، هوشیار، دشمن شناس هستند که شناخت در لحظه وحرکت در لحظه را در کارنامه خود دارد و با بصیرت غبار فتنه فتنه گران را از بین برد.

وی نقش آفرینی افراد آگاه جامعه را از موارد مهمی برشمرد که در حماسه ۹ دی تاثیر گذار بوده است و افزود: بسیاری از اهل زبان، قلم و دلسوزان انقلاب با زبان و قلم حقیقت را بر مردم روشن کرده و زمینه ساز راهپیمایی وحماسه آفرینی در ۹ دی شدند.

خطیب جمعه کیش جهل عوامل فتنه را از دیگر موارد آشکار شدن فتنه و نابودی آن دانست و افزود: در عاشورای حسینی اباحه گردی و سوت زدن در خیابانها و هتک حرکت به عزای حسینی خون مردم را به جوش آورد تا در مقابل فتنه بایستند.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت وفات بانوی گرانمایه اسلام حضرت فاطمه معصومه(س) خواهر گرانقدر امام رضا(ع) گفت: این بانوی معظم و گرانقدر اسلام که در قم آرمیده است شخصیتی بزرگوار است که به روایات متعدد از ائمه معصومین (ع) زیارت ایشان اجر و پاداش زیارت امام رضا(ع) را دارد.

وی با اشاره به روایات افزود: بنابر روایات زیارت ایشان بهشت را بر زائران این بانوی معظم اسلام واجب می سازد.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مصلا برگزار شد.

حاجی آباد: فتنه گران سال ۸۸ به اصل نظام جسارت کردند

حجت الاسلام مختاری امام جمعه حاجی آّباد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرارسیدن سالروز ۹ دی خطاب به نوجوانان عزیز که اتفاقات آن روز را از نزدیک درک نکرده اند ممکن است شبهاتی ایجاد شود عنوان کرد: فتنه را در سال ۸۸ با تهمت  تقلب به نظام به راه انداختند و هیچ سندی بر این تقلب نداشتند.

امام جمعه حاجی آّباد افزود: با این دروغ بزرگ تقلب یک عده را به خیابان کشاندند و اگر مدعی تقلب بودید کشور راه کار و قانون قرار داده است مگر شورای نگهبان برای شنیدن حرف شما جلسه نگذاشت مدرکی نداشتید .

مختاری بیان کرد:خسارت سنگینی در فتنه ۸۸ به کشور وارد کردند، بیش از ۹۰ درصد مردم پای صندوق رای آمدند این جواب حضور خوب مردم به پای صندوق های رای نبود.

وی اظهار کرد:خارج نشینان مشغول پایکوبی بودند همه فهمیدند مسیر مسیر براندازی نظام است تا حد براندازی نظام پیش رفتند.

امام جمعه حاجی آباد تصریح کرد: اما نظام چه رفعتی با فتنه گران داشت، کشور ترکیه چه برخوردی با کودتاچی ها کرد یک عده از مردم پشت سر آنها رفتند متوجه شدند آنها را همراهی نکردند.

مختاری بیان کرد: فتنه گران به اصل نظام ، رهبری، عزای سید الشهدا جسارت کردند تا اینکه مردم ریختند به خیابان و کار فتنه گران را تمام کردند.

وی افزود:هر کسی دوباره بخواهد در برابر قانون و نظام بایستد مردم در برابر آنها خواهند ایستاد همان طور که سران فتنه در زیر پای مردم له شدند امروز هم زیر پای جوانان با شعور ملت له خواهند شد.

مختاری در ادامه به سالروز نهضت سواد آموزی اشاره کرد و افزود: نهضت سواد آموزی به برکت انقلاب صورت گرفت و اولین قدم برای سواد آموزی ریشه کن کردن بی سوادی است.

پارسیان: حماسه نهم دی حمایت از اصل نظام و ارزش ها بود / انقلاب اسلامی با ریزش افراد متوقف نمی شود

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به سالروز وفات حضرت معصومه( س) گفت: همان گونه که حضرت زهرا(س) با استدلالهای استوار و متین حقانیت ولایت را تبیین کرد، حضرت معصومه(س) نیز چنین بود.

میرزایی با اشاره به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه نهم دی ماه در دیدار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: از نکات مهم کلام رهبر انقلاب تأکید بر شناخت دشمن و برنامه های آنها است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند، متاسفانه در داخل هم گروهی درست همان کار دشمن را ادامه می دهند، تصریح کرد: دشمنان انقلاب با استفاده از همین ضعف های داخلی چنین جلوه می دهند که انقلاب به اهداف خود نرسیده و مردم را نسبت به انقلاب نا امید می کنند.

امام جمعه پارسیان به تذکر معظم له نسبت به افرادی که قبلا و یا امروز امکانات کشور را در اختیار داشتند و نقش مدعی نظام و اپوزیسیون را اجرا می کنند در حالی که حق آنرا ندارند عنوان کرد: آنهایی که سر سفره انقلاب به شهرت و قدرت رسیدند و با چهره انقلابی دنبال متهم کردن نظام هستند و یا عده ای دنبال دین زدایی و انقلاب زدایی هستند هر دو گروه مکمل هم و در خدمت دشمن هستند.

خطییب نماز جمعه پارسیان تأکید کرد: وقتی میزان حال فعلی افراد است باید با صراحت و بدون استثنا از فتنه گری سیاسیون بی تقوا اعلام برائت کرد.

میرزایی با اشاره به نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت: نهم دی حمایت از یک شخص و گروه نبود بلکه نهم دی حمایت از اصل نظام و ارزش ها بود و انقلاب اسلامی با ریزش اشخاص متوقف نمی شود.

وی با یادآوری ۱۳ دی ماه سالروز ابلاغ پیام تاریخی جضرت امام (ره) به گورباچف در سال ۶۷ یادآور شد: آن زمان که اتحاد جماهیر شوروی یکی از دو ابر قدرت دنیا بود حضرت امام(ره) نشانه های از هم پاشیدن نظام مارکسیستی را هشدار داد و اعلام کرد تنها راه نجات بشر مکتب اسلام و یکتا پرستی است به طوری که بعد از مدتی که پیش بینی امام(ره) محقق شد گورباچف از این که پیام ایشان را جدی نگرفت پشیمان بود.

امام جمعه پارسیان با اظهار تأسف از حادثه جمعه گذشته و مجروح شدن تعدادی از نیروهای نظامی و تخریب برخی از اموال بیت المال اظهار کرد: اگر قانون ملاک باشد و بیش از آن انتظار نداشته باشیم که به اقتصاد و امنیت کشور ضربه وارد شود مخصوصا با ورود کالاهای ممنوعه مانند مشروبات الکلی، قرص های روان گردان و … این اتفاقات ناگوار پیش نمی آید.

وی با اشاره به صفات خوب مردم ساحل نشین که انسانهای زحمت کش و طالب روزی حلال هستند گفت: ممانعت گروهی از تردد نیروها و خودروهای امدادی به ویژه آمبولانس برای حمل مجروحان جای تعجب و پی گیری دارد.

خطیب نماز جمعه پارسیان در پایان با قدردانی از راهنمایی و رانندگی در فراهم کردن گواهینامه موتور سیکلت در شهرستان، آن را اقدام مثبتی در راستای درخواست های مردمی دانست.

رودان: فتنه گران در سال ۸۸ اصل نظام جمهوری اسلامی را هدف گرفته بودند

حجت الاسلام مهدی رحمانی امام جمعه رودان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالگرد حماسه ۹ دی گفت : در سال ۸۸ به بهانه دروغین تقلب در انتخابات کودتای خزنده و خطرناک با حمایت و هدایت بیگانگان به ویژه آمریکا ،انگلیس و اسرائیل ، تمامیت انقلاب و نظام اسلامی را به مخاطره انداخت .

وی افزود : کودتایی مخملی و رنگین که فرمانش در دست سرویس های وابسته به بیگانگان بود،عده ای بازی خورده،ساده لو ،بی بصیرت و تشنگان قدرت و ثروت ،اختیارشان را به بیگانگان سپردند و اجانب در جهت براندازی نظام اسلامی از آنها بهره برداری کردند.

امام جمعه رودان در ادامه اظهار کرد: در واقع انتخابات بهانه بود و اصل نظام جمهوری اسلامی و براندازی از اهداف اصلی فتنه گران در سال ۸۸ بود.

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به وارد کردن خسارات زیاد مادی و معنوی و حیثیتی جبران ناپذیری از طرف فتنه گران به مردم و نظام عنوان کرد: ایجاد اختلاف بین مردم ،امیدواری دشمنان نظام به برخی جریانات داخلی ،بازی با حیثیت بین المللی جمهوری اسلامی ایران ،کشته شدن ۳۹ نفر که بیش از ۱۳ نفر آنان بسیجی بودند،افزایش فشارها و تشدید تحریم ها و فشار به اقتصادو زندگی مردم،باج خواهی در پرونده هسته ای ،خسارات فراوان به اموال عمومی ،اختلال در روابط اقتصادی و کاهش شدید صادرات ،افت شدید سرمایه گذاری خارجی که یک مورد آن افت ۶۰ میلیارد دلاری فقط در بخش انرژی بود از جمله خسارت جبران ناپذیر فتنه ۸۸ بود.

وی یاآور شد: حضور به موقع،با بصیرت و غیرت،شجاعانه و انقلابی مردم در ۹ دیماه سال ۸۸ و تدبیر و هدایت های مقام معظم رهبری آتش فتنه را در کشور خاموش کرد.

رحمانی اضافه کرد: مردم همیشه بصیر،بیدار و هوشیارند و تا آخرین نفس از ارزش های نظام و ولایت دفاع خواهند کردو پاسخ دندان شکنی به هر فتنه و فتنه گری خواهند داد.

امام جمعه رودان در پایان با اشاره به سوابق ارزنده زبیر و تن دادن ایشان به روحیه ثروت اندوزی و اشرافی گری و تاثیر گرفتن از اطرافیان ،باور کردن و فریب خوردن از وعده های دشمنان اسلام ،خاطر نشان کرد: زبیر کشته شد ولی فکر زبیر،فکر طلعه و فکر عمرعاص زنده است و تاریخ در همه زمان ها و مکان ها قابل تکرار است و باید مواظب افراد مرعوب باشیم .

انتهای پیام/

 

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=455299
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,238 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی