تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 356758
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گفتگو هرمز با پیرغلامان حسینی:

حماسه عاشورا و اربعین تا قیامت ادامه دارد/ مداحان اهداف قیام امام حسین (ع)را برای جامعه تبیین کنند

پیرغلامان و خدامان حسینی اظهار کردند:حضور مردم در روز اربعین و عاشورا هرساله پررنگ تر و پرشور تراست و با رنگ و لعاب خاصی صورت می گیرد که بیانگر تجدید بیت با سرور و سالارشهیدان و شهدای گرانقدر است.

حماسه عاشورا و اربعین تا قیامت ادامه دارد/ مداحان اهداف قیام امام حسین (ع)را برای جامعه تبیین کنند

علی اکبر دهقانی،پیرغلام خادم حسینی از شهرستان اشکذر استان یزد در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه ۷۵ سال  به عنوان مداح اهل بیت است گفت: با توجه به اینکه پدرذاکر اهل بیت بود و من با کمک و همیاری  پدر بزرگوارم از ۵ سالگی نوحه خوانی را شروع  کرده ام.

وی با اشاره به اولین روز آشنایی با مداحی اظهار کرد: پدرم اولین مربی من در امر آموزش مداحی بود و نوحه علی اکبرفرزند جوان حسین(ع) اولین نوحه ای بود که از پدرم آموختم واز آن زمان  تاکنون بعنوان مداح اهل بیت (ع) خدمت می کنم.

این پیرغلام حسینی بیان کرد: توسط سازمان تبلیغات این شهرستان به این اجلاس دعوت شدم و تاکنون پنجمین اجلاسی است که در آن حضور دارم و امیدوارم که امام حسین تا لحظه حیات  بعنوان خادم خودشان پذیرفته باشند و در آخرت شفاعتم را کنند.

وی  با اشاره به اینکه ۸۰ سال از عمرش می گذرد، اظهار کرد: عاشورا و اربعین حسینی هرساله پرشور ترو پررنگ تربرگزار می شود و  تا قیامت اینگونه خواهد بود.

دهقانی خاطرنشان کرد:امام حسین نقش مهمی در زندگی ام داشته به گونه ای که تاثیرات خادمی امام حسین (ع) هرلحظه حس می کنم و تا اخرین نفس پیرو این راه می باشم.

مداحان اهداف قیام امام حسین (ع)را برای جامعه تبیین کنند

پیر غلام دیگری که متخلص به عابد با اشاره به اینکه حدود ۴۰ سال سمت ذاکری و حدود ۳۰ سال توفیق شاعری برای اهل بیت را دارم ،گفت:برای اولین بار است که دراجلاس شرکت می کنم .

وی افزود:نقش امام حسین در زندگیم در یک کلام می گویم  امام حسین عشق ما و دین ما است و از این امام رزق و روزی می گیریم حتی نمک سفره ما از امام حسین است.

پیرغلام حسینی ازاستان قم اظهار کرد:اجلاس خوبی بود منتهی از برنامه ریزان این اجلاس گله دارم با توجه به اینکه اسم این اجلاس پیرغلام است و با رعایت سن و سال این افراد  توجه شود اما من خودم بخ شخصه ۱۷ ساعت در راه بودم و هنوز لقمه درون گلومان بوده در این هوای گرم و شرجی بندرعباس گفتند اجلاس ساعت ۱۴ است و بروید و این عدم دقت نکردم و ناصحیح برنامه ریزان است .

وی با اشاره به تعریف از عاشوار تصریح کرد:عاشورا یعنی ظلم ستیزی در یک کلام زیر بار ظلم نباید رفت با توجه به کلمه امام  حسین در روز عاشورا (هیهات من الذله) بیا کرده است.

پیرغلام حسینی تاکید داشت: ما باید اهداف امام را بشناسیم و نه فقط صرفا در مجلس نوحه بخوانیم و از مردم اشکی بگیریم که امام حسین طلب آب کرد و آب مهریه حضرت زهرا مادرش است و این اهداف امام حسین(ع) نیست ما باید به جوامع و مخاطب مان اهداف مهم آن را بشناسانیم .

وی افزود: یکی از اهداف امام حسین(ع) اینکه روز عاشورا در آن برهه جنگ زمانی که صدای اذان برپا شد امام نماز را به پا کرد یعنی اینکه مردم نماز را مهم بدانید، در شب عاشورا امام حسین (ع)در خیمه ها سرکشی کرد به این معنی که مردم صلح رحم  فراموش تان نشود ، یک عروسی نمادین برگذار کردر سرزمین کربلا که خیلی از افراد منکر این هستند که نبود ه اما این به معنی این است جوانان سنت پیامبر را داشته باشند برای جلوگیری از فساد در جوامع است.

مداح اهل بیت بیان کرد:حضور مردم در روز اربعین و عاشورا هرساله پررنگ تر و پرشور تراست و با رنگ و لعاب خاصی  صورت می گیرد و با رفت خیابان ها  تجدید بیت  با سرورو سالارشهیدان و شهدای کشور خودمان است.

 

حضور پرشور مردم در عاشورا حسینی نشانه آگاهی و بصیرت ملت ماست

محمد سجادکمالی از استان آذربایجان شرقی و مسئول کانون مداحان استان بیان داشت: عشق حسینی در وجود ما از زمانی است که مادرمان به ما شیر می دانندو این ما عشق را در قلبمان جاری ساخته شده.

وی افزود: بیش از ۵۰ سال خادم امام حسین هستم و برای سومین بار است که در اجلاس شرکت می کنیم .

پیرغلام حسینی اظهار کرد:روز عاشورا و اربعین هرسال نسبت به سال گذشته با عظمت تر و با معنویت بیشتر برگزار شده است و این نشان از آگاهای  بصیرت ملت ماست.

مداح اهل بیت تصریح کرد: با توجه به اینکه من دو سال است در پیاده روی کربلا شرکت می کنم و آن شور و عشقی در آن جاست برزبان جاری و وصف نشدنی است.

کمالی خاطرنشان کرد:آن حال و هوایی که مردم پیدا با لبیک یا حسین گویان و گریه کنان می روند واین حضور خودم را با هیچ عالمی نمی دهم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=356758
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,514 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی