حماسه اربعین زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است/ خدمت رسانی به زائران بصورت شبانه روزی انجام می شود

+ پ -
حماسه اربعین زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است/ خدمت رسانی به زائران بصورت شبانه روزی انجام می شود

خادم مواکب اربعین حسینی در مرز شلمچه با بیان اینکه خدمت به زائرین زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است، اظهار کردند: تمام خدماتی که زائران اباعبدالله نیاز دارند بصورت شبانه روزی انجام می شود.

احسان راوند، خادم موکب بهبهان در گفتگو با خبرنگار اعزامی  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با بیان اینکه امسال، دومین سال پیاپی از برقراری این موکب است، گفت: ۱۵ رو زقبل از فرارسیدن اربعین حسینی کارهای زیرساختی انجام می شود و پس از آن برای هرچه بهتر برگزار شدن راهپیمایی اربعین حسینی بصورت ۲۴ ساعت و شبانه روزی به زائرین عزیر خدمت رسانی می شود.

 

وی افزود: این موکب، موکب مردم نهاداست و از هیچ ارگان خاصی حمایت نمی شویم و هر روز صبح از دو تا سه هزار نفر پذیرایی می شود و البته در فواصل بین صبحانه و ناهار با شیرینی، نان های محلی تبدون، نان روغنی با خرما و ارده که از محصولات روستای اطراف و تهیه شده از کنجد و نیز با سایر بیسکویتها از زائران عزیز پذیرایی می شود.

 

خادم موکب بهبهان با تاکید بر اینکه خدمات دهی در این موکب شبانه روزی است، اظهار کرد: برای پذیرایی هرچه بهتر از زائرین چهارخانه در روستا را برای اسکان شبانه زائرین با هرتعداد همراه را تخلیه کرده ایم و برای اسکان شبانه هم شام برای مهمان تدارک دیده شده است و در تمامی فاصله های زمانی برنامه پذیرایی بصورت مرتب انجام می شود.

 

 

راوند با بیان اینکه تمام کارهای این موکب توسط جونان روستا انجام می شود، تصریح کرد: با وجود اینکه سه هزار جمعیت در این روستا وجود دارد همه جوانان که بین ۲۰ تا ۳۰سال سن دارند همه مشتاق اباعبدالله هستند در ایام اربعین پای کار هستند و از هیچ کمکی دریغ نمی کنند و در حال حاضر در پشت صحنه مشغول خدمت رسانی هستند حتی دختران و زنان روستا مسئولیت پخت نان برای پذیرایی از زائرین را برعهده دارند.

 

وی بیان اینکه انگیزه ام از این کار مصداق حدیث پیامبر(ص) است، بیان کرد: حرارتی که از شهادت سرور و سالار شهیدان در دلهای مومنان برافروخته می شود  هرسال این حرارت بیشتر می شود و این ارادتی که جوانان این روستا نسبت به آقا با عبدالله دارند ثابت می کندکه اگر ما هم در آن زمان بودیم قطعا یاریشان می کردیم و ان شاءلله در این پیاده روی و  حماسه اربعین که زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است بتوانیم نقش کوچکی داشته باشیم.

 

خادم موکب بهبهان با اشاره به اینکه این موکب تا دو ورز بعد از اربعین مشغول انجام خدمات به زائرین است، خاطرنشان کرد: وجود سرویس بهداشتی مناسب یکی از مشکلات این موکب است و امیدواریم سال آینده بتوانیم این مشکل را  که اولویت اصلی است را برطرف کنیم و سرویس خدمات دهی برای ناهار و شام بیشتر شود.

 

انجام خدمات شبانه روزی به زائرین اربعین اباعبدالله  

 

علی اسدی ، خادم موکب کرمان با بیان اینکه این موکب از ۱۳ آبان برپا شده است، گفت: این موکب نزدیک به ۱۷ الی ۱۸ روز قبل از اربعین برای خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله برپا شده است و در حال حاضر ۵۰ نفر بصورت مستمر مشغول انجام فعالیت هستند.

 

وی افزود: همه دوستان خالصانه در راستای خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله فعالیت می کنند و امیدواریم این خدماتی که در حال حاضر برای زائرین سید وسالار شهیدان انجام می دهیم  را برای ظهور آقا امام زمان بتوانیم انجام دهیم.

 

خادم موکب کرمان با بیان اینکه هرشب بین ۶۰۰الی ۷۰۰ نفر از زائرین را در امر خدمت رسانی پوشش می دهیم، اظهار کرد: در این موکب خدمات مختلفی از جمله انواع نوشیدنی های سرد و گرم، واکس صلواتی کفش و سایر خدماتی را که زائرین نیاز دارند، انجام می شود.

 

 

انتهای پیام/ت

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff