تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 412346
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
امام جمعه کیش:

حماسه آزاد سازی خرمشهر در تاریخ جنگ های ایران بی نظیر است/ سران بی لیاقت عربستان بازیچه دست قدرت های استکباری هستند

امام جمعه کیش با اشاره به سفر اخیر ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به کشور عربستان گفت: امروز کسانی که خود را خادم الحرمین می دانند از رئیس جمهور آمریکا استقبال می کنند و به او شمشیر طلایی هدیه داده و در کنار او می رقصند.

حماسه آزاد سازی خرمشهر در تاریخ جنگ های ایران بی نظیر است/ سران بی لیاقت عربستان بازیچه دست قدرت های استکباری هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش گفت: در جامعه امروز زمانی که می خواهند قدرت یک کشور را بسنجند از سه معیار مهم جمعیت با محوریت تعداد، جوان بودن و تحصیلات، وضعیت جغرافیایی و توان حکومت مرکزی در بسیج نیروهای مردمی استفاده می کنند.

وی با تاکید بر اینکه کشور ما در هر سه مورد یاد شده در بهترین موقعیت و شرایط قرار دارد افزود: کشورهایی که نگاه معنوی ندارند ایمان را از محورهای قدرت نمی دانند و به نقش رهبری تنها در متن حکومت توجه می کنند.

نماینده ولی فقیه در کیش با بیان اینکه کشور ما برخلاف تصور دشمنان در هر سه بخش کشور قدرتمندی است اظهار کرد: ایران دارای جمعیت جوان، فعال و تحصیلکرده ای است و از نظر موقعیت جغرافیایی نیز کشور ما دارای موقعیت استراتژیک با صدها متر مرزآبی و دسترسی سهل الوصول به آب های آزاد است.

وی با تاکید بر اینکه در جهان یکصد نقطه استراتژیک وجود دارد که ۱۴ نقطه از اهمیت بالایی برخوردارهستند سهم ایران را ۲ نقطه مهم استراتژیک از این میزان عنوان کرد و افزود: قدرت بسیج مردمی در کشور و حکومت مرکزی ایران به خصوص نقش بی بدیل ولایت فقیه و رهبری نقشی ممتاز بوده و در دنیا نظیر ندارد و بسیار فراتر از رئیس جمهور یا رئیس یک قوه و کاملا متفاوت است.

امام جمعه کیش با یادآوری جریان های سیاسی فعال قبل از انقلاب گفت: پیش از پیروزی انقلاب ۴ جریان ، خط امام، لیبرال های میانه رو( جریان ملی – مذهبی)، گروهک ها و سلطنت طلبان در صحنه حضورداشتند.

وی ادامه داد: جریان سیاسی خط امام که متشکل از افراد مکتبی و مقلدان امام راحل(ره) بود که به فتوی و رساله امام(ره) عمل می کردند اما جریان ملی مذهبی با وجود اعتقاد به مذهب آن را در چاچوب و قالب ملیت پذیرفته و قائل به حضور مذهب در سیاست و حکومت و شکستن ساختارها نبودند و به مذهب در حد نماز و انجام فرایض معتقد بودند.

علیدادی با اشاره به جریان سوم موجود در جامعه در سال های ۵۶ و۵۷ اظهار کرد: این گروه فعال بوده و مبارزه می کردند اما نگاه ملی و مذهبی نداشتند و بیشتر جریان گروهک های چپگرایی بودند که به جنگ مسلحانه اعتقاد داشتند و بر این عقیده بودند که،حکومتی که به خواسته های آن ها توجه نکند باید مبارزه مسلحانه کرد.

وی با بیان اینکه گروه چهارم به حکومت وقت علاقه داشتند اما به هر دلیل منتقد برخی موارد بودند افزود: با پیروزی انقلاب گروه های سلطنت طلب که اغلب دارای رفاه مالی بودند از ایران خارج شدند و گروه های چپگرا نیز به مبارزه مسلحانه در مقابل جریان خط امام پرداختند و در این مسیر از کشتارهای بی رحمانه و ترور هایی که در آن ها بیش از ۱۷ هزار بی گناه قربانی شدند دست برنداشتند و پس از ایستادگی نیروهای خط امام به مرور از کشور گریختند.

علیدادی با اشاره به شرایط کشور در روزهای ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند ایران یادآوری کرد: در شرایطی که ایران در معرض اختلافات داخلی و بهم ریختگی نظامی بود دشمن از فرصت برای براندازی نظام بهره جست و با تحریک صدام حسین، عراق را وادار به حمله به ایران کرد.

وی با تاکید بر اینکه تحمیل این جنگ از سوی صدام حسین برای جبران حقارتی بود که در قطعه نامه ۱۹۷۵ متحمل شده بود افزود: ابتدای انقلاب بهترین دوران برای مخالفان ایران بود تا ایران را وارد جنگ تحمیلی کنند و بدترین دوران برای ما در تاریخ ایران برای شروع یک جنگ بود.

امام جمعه کیش در ادامه توضیح داد: عراق در بهترین شرایط نظامی و اقتصادی با برخورداری کامل از حمایت های کشورهای عربی و استکباری بود و ایران در بدترین اوضاع اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی در طول تاریخ خود.

وی با اشاره به اینکه عراق یک هزار و ۶۰۹ کیلومتر مرز مشترک با ایران دارد افزود: عراق فکر می کرد در اولین ساعت های حمله به ایران بخش های عرب نشین ایران مانند خوزستان با وی همراه خواهند شد و ارتش ایران به سرعت با عقب نشینی به داخل کشور بخش های وسیعی از ایران را در اختیار آن ها قرار خواهد داد.

علیدادی با بیان اینکه در آن زمان فرماندهی کل قوا به دست بنی صدر بود و این فرد اعتقادی به مقاومت نداشت افزود: وی با عدم کمک رسانی به نیروهای درگیر در جنگ موجب شد تا خرمشهر به اشغال رژیم بعث عراق درآمده و آبادان درحصر قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بنی صدر موجب شده بود تا اختلاف در میان فرماندهان نیروهای مسلح افزایش یابد افزود: جریانات داخلی، جنگ و شرایط حساس کشور و عدم کفایت سیاسی رئیس جمهوروقت موجب شد تا مجلس در یک حرکت انقلابی بی کفایتی وی را تصویب کرده و توسط رهبر انقلاب از فرماندهی کل قوا عزل شود و فرماندهی به دست با کفایت و توانمند امام راحل(ره) افتاد و از این زمان به بعد شرایط جنگ به نفع ایران به گونه ای تغییر یافت که در ۴ عملیات مهم ۹۶درصد از بخش های اشغال شده خاک ایران از دست دشمن آزاد شده و در بسیاری از قسمت ها نیروهای ایرانی به مرزها می رسند.

خرمشهر بدون واگذاری هیچ امتیازی آزاد شد

آزادی ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از خاک ایران (۶۰ برابر جزیره کیش) در عملیات بیت المقدس به گفته علیدادی در تاریخ عملیات های نظامی کم نظیر است

وی افزود: در این عملیات ۳۶ هزار نیروی عراقی ( اسیر، کشته مجروح) و از میدان مبارزه خارج شدند. نوزده هزار عراقی به دست نیروهای ایرانی اسیر شدند و سرنوشت جنگ به نفع ایران برگشت.

امام جمعه کیش با اشاره به تاریخ جنگ های ایران اظهار کرد: در تاریخ جنگ های ایران، خرمشهر سه بار به تصرف نیروهای بیگانه در آمده که در هر دو مرتبه قبل با واگذاری امتیازاتی به دشمن آزاد شده است اما در عملیات بیت المقدس بدون هیچ امتیازی به دشمن خرمشهر آزاد و دشمن از خاک ایران به عقب رانده شد.

وی به سفر اخیر ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به کشور عربستان اشاره کرد و گفت: امروز کسانی که خود را خادم الحرمین می دانند از رئیس جمهور آمریکا استقبال می کنند و به او شمشیر طلایی هدیه داده و در کنار او می رقصند.

علیدادی افزود: از بدو ورود ترامپ تا پایان حضور وی در عربستان دو بحث مهم در دستور کار آن ها بود.

وی ادامه داد: ابتدا اینکه هر چه می توانند از سران نالایق عربستان با ترفندهای مختلف پول بگیرند و مهمتر اینکه علیه ایران هر کاری می توانند انجام دهند.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه آن ها در تلاش برای براندازی حکومت جمهوری اسلامی در ایران هستند افزود: اگر حرفی از اسرائیل در این مباحث زده می شود تنها به منظور به زانو درآوردن ایران، لبنان، حزب الله و مقاومت است.

وی با تاکید بر اینکه مسئله مهم در کشور ما این است که در معرض ابتلائات و امتحانات الهی قرار داریم،عنوان کرد: یکی پس از دیگری در صحنه های مختلف امتحان خواهیم شد و باید مراقب باشیم که از این امتحان سرفراز بیرون آمده و به فضل خدا، درایت رهبری و جوانان رشید انقلاب این انقلاب را به دست با کفایت صاحب اصلی آن حضرت ولی عصر(عج) تحویل دهیم.

 

انتهای پیام /

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=412346
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,513 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل