حل مشکلات آموزشی کشور نیازمند درایت و تدبیر است /سیستم آموزش غیر انتفاهی تاثیر گذار در ارتقاء سطح علمی کشور
+ پ -
حل مشکلات آموزشی کشور نیازمند درایت و تدبیر است /سیستم آموزش غیر انتفاهی تاثیر گذار در  ارتقاء سطح علمی کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به افت علمی کشور گفت:حل مشکلات آموزشی کشور نیازمند درایت و تدبیر است.

کارن خانلری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با اشاره به وضعیت آموزش کشور گفت: سیستم تحقیقات آموزش تکمیلی کشور باید به سمت غیرانتفاعی شدن پیش رود چرا که در این نوع سیستم آموزشی انگیزه لازم برای ارتباط با بازار کار وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در سیستم آموزش دولتی انگیزه برای ورود به بازار وجود ندارد، اظهار کرد: سیستم غیرانتفاعی مخارج خودش را از طریق ارتباط با بازار کار تامین می کند در حالی که در آموزش دولتی این رویه وجود ندارد.

خانلری دانشگاه آزاد را نمونه ای از آموزش غیر انتفاهی موفق دانست و افزود: دانشگاه آزاد با عرضه تولیدات خود به بازار انگیزه تولید علمی را در خود می پروراند .

وی با بیان اینکه بسیاری ازکشورهای خارجی سعی می کنند تحصیلات ارشد و دکترا به سمت سیستم غیرانتفاعی ببرند، تصریح کرد: خصوصی سازی نقش مهمی در رشد کشور دارد و غیرانتفاعی کردن سیستم آموزشی می تواند در راستای ارتقاء سطح علمی کشور تاثیر گذار باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به جایگاه علمی کشور گفت: آثار علمی و مقالات برجسته که در مجلات علمی پژوهشی جهان منتشر می شود توسعه ندارد و در منطقه نیز کم است.

وی عملکرد دولت در بخش آموزش را منوط به عملکرد وزیر علوم دانست و خاطر نشان کرد: آموزش کشور دارای مشکلاتی است که حل آن نیازمند درایت و تدابیر است و برخلاف بحث اقتصادی ، مباحث علمی و فرهنگی نیازمند گذر زمان است

 

انتهای پیام/م

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff