حل مسئله عفاف و حجاب نیازمند یک پدافند فوری است/ مسئولان کمی از کارهای تئوری و آسیب شناسی فاصله بگیرند
+ پ -
حل مسئله عفاف و حجاب نیازمند یک پدافند فوری است/ مسئولان کمی از کارهای تئوری و آسیب شناسی فاصله بگیرند

امام جمعه مشهد حل مسئله عفاف و حجاب را نیازمند یک پدافند فوری و قوی دانست و افزود: مسئولان باید کمی از کارهای تئوری و آسیب شناسی ها فاصله بگیرند و اقدامات عملی بیشتری برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب صورت دهند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، جانشین بازرس ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور صبح امروز با امام جمعه مشهد دیدار و گفتگو کرد.
علی مولا زاده  در این دیدار با ارائه گزارشی از ستاد عفاف و حجاب کشور گفت: وزارت کشور با همکاری سایر دستگاه های متولی به دنبال اقدامات اثرگذار و نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب است.
وی افزود: راهکارهای پیشنهادی ائمه ی جمعه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی همواره راهنمای خوبی برای اجرای هرچه بهتر طرح های مربوط به حوزه ی عفاف و حجاب بوده است.
ادامه داد : ممنوعیت استفاده از منشی خانم و نیز تفکیک جنسیتی در فضای اداری ابلاغ شده و در بخش زیادی از محیط های اداری دولتی و بخش های عمومی دولتی و خصوصی به اجرا درآمده است.
جانشین بازرس ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور با بیان اینکه ساماندهی مانکن ها و لباس های نامناسب در مجتمع های تجاری و یا سازها از دیگر اقدامات خوب در حوزه عفاف و حجاب است؛ گفت : بازرسان وزارت کشور و استانداری ها به طور مستمر عملکرد بخش های مختلف را در این حوزه مورد ارزیابی و نظارت قرار می دهند.
حضرت آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد نیز در این دیدار حل مسئله عفاف و حجاب را نیازمند یک پدافند فوری و قوی دانست و افزود: مسئولان باید کمی از کارهای تئوری و آسیب شناسی ها فاصله بگیرند و اقدامات عملی بیشتری برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب صورت دهند.
وی بر اطلاع رسانی مناسب این اقدامات تأکید کرد و گفت: اطلاع رسانی مناسب در رسانه ها و شبکه های اجتماعی می تواند در جامعه دغدغه ایجاد کند.
امام جمعه مشهد تأکید کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و رفع مشکلات این امر، نیازمند یک هم افزایی ملی است.
سید کمال الدین حسینی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی هم در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات و جلسات ستاد غفاف و حجاب استان گفت: این ستاد تاکنون ۲۷ جلسه برگزار کرده و برای نخستین بار در کشور چهار کارگروه علمی، آموزشی، مد و لباس و رسانه زیرمجموعه ستاد تشکیل شده که به عنوان الگو به سایر استانها منعکس شده است.
وی با بیان اینکه سه اصل مهم در امر عفاف و حجاب ترسیم شده است، افزود : تأثیرپذیر، الگوپذیری و الگوسازی و درون سازی سه رویکرد مهم ستاد استان است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مسئله عفاف و حجاب فقط مربوط به بانوان نیست و آقایان را هم شامل می شود؛  ادامه داد: سازمان های مردم نهاد می توانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب داشته باشند به این منظور جلسات متعددی با این سازمان برای هم افزایی و هماهنگی هرچه بیشتر برگزار شده تا از کارهای موازی جلوگیری شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff