تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 444440
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
کارشناس عالی امور استراتژیک:

حقوق های نجومی در این وضعیت اقتصادی جنایت است

سفیر اسبق جمهوری اسلامی در مکزیک و استرالیا گفت: این حقوق های نجومی و این اختلاس ها در این وضعیت اقتصادی جنایت است و بالاتر از این حقوق های نجومی این است که کسانی که این حقوق ها را گرفته اند را ذخیره های نظام عنوان کنند که این نیز خیانت است.

حقوق های نجومی در این وضعیت اقتصادی جنایت است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمدحسن قدیری ابیانه، کارشناس عالی امور استراتژیک در همایش استانی و اختتامیه مسابقه دانشجویی کتابخوانی حماسه حسینی در دانشگاه هرمزگان، اظهار کرد: امام حسین (ع) ۱۰سال امام بود اما قیام نکرد چه شرایطی پیش آمد که قیام ضروری شد؟جاهایی پیش می آید قیام کردن لازم نیست.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام در ادامه گفت: ما باید به دنبال تشخیص وظیفه خود باشیم در هر مقطعی از تاریخ و زندگی به آن عمل کنیم تکلیف امام حسین(ع) قیام و مقاومت تا پای شهادت بود و بعد تکلیف بر دوش حضرت زینب(س) برای پیام رسانی نه فقط به مردم آن دوران بلکه کل تاریخ قرار گرفت؛ اگر حضرت زینب (س) و امام سجاد(ع) به وظیفشان عمل نمی کردند شاید ما از ماجرای آنچه گذشت بی خبر می ماندیم.

قدیری ابیانه بیان کرد: یکی از مسائلی که کمک کرد این ماجرا در تاریخ ثبت شود کاری بود که عوامل یزید انجام دادند، یعنی هر کسی نقشی در این جنایت داشت برای دریافت جایزه از یزید مکتوب کردند و آن نوشته ها باعث شد ما امروز حادثه کربلا را با جزئیات و کلمات و گفت و گو هایی که رد و بدل شد بشناسیم.

وی گفت: ما باید به دنبال ادای تکلیفمان باشیم و کسانی که می گویند ای کاش ما آن زمان بودیم و در راه حضرت شهید می شدیم، شاید از عمق وجودشان این آرزو داشته باشند اما شاید شانس آوردند، زیرا اگر بودند در سپاه یزید بودند آن هایی که امروز پشت سر رهبر نیستند و از ایشان حمایت نمی کنند و بلکه درصدد تضعیف نظام و انقلاب هستند کسانی هستند که به نظر من اگر در آن دوره بودند در جبهه مخالف بودند.

دیپلمات ایرانی با اشاره به اینکه در اسلام  تاکید شده در روز قیامت هر کسی به اندازه عقل خودش ماخذه می شود، تصریح کرد: عقلی که خداوند به انسان داده وسیع است که معمولا ما انسان ها کمتر از آن استفاده می کنیم و در قرآن تاکید شده که چرا عقلتان را به کار نمی گیرید؟ همچنین می توان گفت که ما دو پیامبر داریم یک از آنها پیامبران الهی که اعزام می شوند و رهنمودهای خدا را ابلاغ می کنند که قرآن نمونه ای از آن است.

قدیری ابیانه با بیان اینکه وظیفه اصلی دانشجو به کارگیری از عقل در همه زمینه ها است، تصریح کرد: به عقیده بنده رسالت دانشجو لزوما مدرک گرفتن نیست بلکه دانشمند شدن است دانشجو باید بتواند عقلش را به کار گیرد و علم بیاموزد و در مسیر درست از آن استفاده کرده و اگر غیر از این باشد غفلت کرده و وظیفه اش را درست نشناخته و به آن عمل نکرده است.

وی بیان کرد: همه انسان ها تکالیفی بر عهده دارند که باید آن را تشخیص داده و به آن عمل کنند، امام حسین(ع) تکلیف الهی خود را تشخیص داد و تا پای جان همراه با یارانش در برابر ظلم ایستاد و تکلیفی هم ما داریم که عمل به تکلیف است.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام در ادامه اظهار کرد:  مقدمه عمل به تکلیف این است که از خود سوال بپرسیم که تکلیف من چیست؟برای عمل به تکلیف موقعیت را باید خوب شناخت و بدانیم در کدام مختصات جغرافیایی، تاریخی و انسانی قرار داریم و همچنین تکلیف من و شما در جمهوری اسلامی چیست؟ما از آشنایی با حماسه حسینی و سایر رویدادها باید استدلال بطلبیم وضعیت موجود را بشناسیم و تکلیف خودمان را بدانیم.

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه دانشجو باید روحیه پاسخگویی داشته باشد، گفت: بعضی ها روز دانشجو را صرفا روز مطالبه گری می دانند آیا این تکلیف درستی است؟ آیا دانشجو باید مطالبه گر باشد؟ یا باید پاسخگو باشد؟بگوید این چند سالی که وقت گذاشته ام فارغ التحصیل شده ام وقت گذاشتم، دانشگاه امکانات قرار داد فضای تحصیلی فراهم کرد، استادی که درس داد، آیا من باید پاسخگو باشم .

وی افزود: بنده معتقد هستم این نهضت مطالبه گری گاهی به افراط کشانده می شود، باید نهضت پاسخگویی باشد و هفته دولت، هفته قوه قضاییه، هفته نیروهای انتظامی، مجلس و… مسئولان در آن گزارش عملکرد می دهند اما روز دانشجو جای گزارش دادن  به روز مطالبه گری تبدیل می شود.

سفیر سابق جمهوری اسلامی در مکزیک و استرالیا ادامه داد: عده ای فارغ التحصیل می شوند و می گویند به ما امکانات دهند تا کار کنیم اما من معتقدام یکی از رسالت های دانشجویان نه گرفتن امکانات، بلکه ایجاد امکانات است.

قدیری ابیانه اضافه کرد: زمانی که ایران هیچ موشکی نداشت شهید تهرانی مقدم ایران را به یکی از پنجمین قدرت برتر دنیا تبدیل کرد و یک جمله ای دارد که باید با طلا نوشت: فقط افراد ضعیف در حد امکاناتشان کار می کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: پدر موشکی ایران این گونه فکر و عمل کرد که ما امروز قدرت موشکی در جهان هستیم به نحوی که مراکز پژوهشی آمریکا بررسی کردند که اگر آمریکا به ایران حمله کند روز اول تمام ناوگانش در منطقه نابودخواهد شد و حداقل ۲۰هزار آمریکایی کشته می شود و این برای موقعی بود که ما موشک های دوربرد نقطه زن نداشتیم.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام بیان کرد: یک زمانی برای مسئولان ما سوال بود که اگر آمریکا که موشک های دوربرد دارد به ما حمله کند ما دسترسی نداریم حمله کنیم چرا که چنین موشکی نداریم و در حال حاضر آن موشک هایی که آن ها دارند ایران ندارد اما این مشکل ما را آمریکایی ها حل کردند اطراف ما را آنقدر پایگاه زدند که در دسترس موشک های ما قرار گرفتند.

قدیری ابیانه افزود: اگر نگاهی به وضعیت اقتصادی کشور کنیم ایران یک کشور ثروتمند و نفت خیز محسوب می شود و علاوه بر آن گاز، سنگ، معادن، طلا، مالیات، گمرک و خیلی درآمد کسب می کند اما با این وجود که این درآمدها را داریم پس چرا ما مشکلاتی از قبیل مسکن، معیشت، اشتغال و….داریم؟پس پول نفت چه می شود؟ آیا اگر درست هزینه می کردند ما این چنین مشکلاتی داشتیم؟ و چرا گاهی کشورهایی مثل عمارات پولی که به مردمش به عنوان یارانه می دهد گاهی از حقوق کارمندان ما بیشتر است؟

وی افزود: روزی که رئیس جمهور برنامه را تقدیم نماینده مجلس می کند گزارشی می دهد و تیتر روزنامه ها می شود مثلا پیش بینی مقدار درآمد نفت در سال آینده چه مقدار خواهد شد و یا در پایان سال میزان درآمد کسب شده، اعلام می شود و چیزی می شنویم  اندازه درآمدهای نجومی از نفت است‌ که تشخیص اندازه آن برایمان مشکل است.

سفیر سابق جمهوری اسلامی در مکزیک و استرالیا تصریح کرد: معمولا وقتی با دانشجوها صحبت می کنم می گویم از درآمد نفت چیزی به شما رسیده؟ جواب می دهند خیر ما که چیزی ندیدیم و هزینه سالانه یک دانشجو حداقل سالی۳الی۴میلیون تومان است که سهم تقریبا ۴ نفر از نفت می شود یعنی دولت دست در جیب عده ای کرده سهم نفت آن ها برای تحصیل شما گذاشته و آن ۴ نفر کپر نشین شده اند.

قدیری ابیانه در ادامه گفت: یعنی شما از جیب کپر نشین ها تحصیل می کنید سرمایه گذاری بدی نیست اگر شما خودتان را مدیون آن کپر نشینان بدانید و وظیفه دارید آن ها را از این وضعیت نجات دهید. دولت هزینه تحصیل شما را می دهد که از طریق علم و تجربه و مهارتی کسب می کنید آن ها را از این وضع نجات دهید.

وی بیان کرد: برخی کپرنشینان دستشان به جایی نمی رسد و آن ها بچه هایشان همان جا زندگی می کنند اگر فرصتی شد درس می خوانند، بعضی صحنه ها از کپر نشینان دیدم که خجالت کشیدم و یعنی کسی که یک میلیون در ماه حقوق می گیرد با این مبلغ یعنی ۱۷نفر کپرنشین شدن تا آن شخص کار کند و میزان کار مفید در ادارات ما ۲۲دقیقه است و این کارمند می گوید این حقوق بابت حضورم است.

سفیر سابق جمهوری اسلامی در مکزیک و استرالیا ادامه داد: این حقوق های نجومی در این وضعیت و این اختلاس ها جنایت هستند و بالاتر از این حقوق های نجومی این است که کسانی که این حقوق ها را گرفته اند را ذخیره های نظام عنوان کنند این خیانت است و اما در شرایطی اقتصادی اختلاس کم زیاد محسوب می شود چه برسد به این اختلاس های کلان و بنده نمی گویم دست از سر دولت بردارید اما بگویید این پول ها چه کار کردید؟ و بدانیم اندازه آن چقدر است.

قدیری ابیانه اضافه کرد: یکی از خوبی های وزیر اقتصاد سابق این بود حقایق را بیان می کرد لذا شایستگی نداشت دور دوم راه پیدا کند و در حال حاضر وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و مملکت ما مثل ساختمان پلاسکو است که آتش گرفت و اگر رسیدگی نکنیم اقتصادش فرو می پاشد.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی می گوید جنس خارجی خریداری نکنید، می گوییم این که نمی شود اما نگفته بروید جانفشانی کنید می گوید جنس خارجی نخرید و هر کس در این مملکت از لباس و وسایلی که مارک خارجی دارد و یا خارجی است احساس غرور می کند استعمار زده هستند.

سفیر سابق جمهوری اسلامی در مکزیک و استرالیا خاطر نشان کرد: جنگ گاهی نظامی است که مرتب ما را تهدید می کنند، البته جرات نمی کنند وارد جنگ با ما شوند اما جنگ فرهنگی و اقتصادی و… فراوان است که هیچ وقت قطع نشده و گاهی لازم است کسی مثل شهید حججی برود جانش را فدا کند، برای انجام تکلیف، اما خانم ها در زمینه جنگ تکلیفی ندارند در عوض آن باید در جنگ فرهنگی و اقتصادی انجام تکلیف کنند و همچنین اقتصاد مقاومتی را عمل کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=444440
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,222 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل