حقوق های میلیونی ظلم آشکار به نظام حقوقی کشور و بیت المال است/رفتارهای مبلغین دینی بیانگر اخلاق عملی است
+ پ -
حقوق های میلیونی ظلم آشکار به نظام حقوقی کشور و بیت المال است/رفتارهای مبلغین دینی بیانگر اخلاق عملی است

امام جمعه کیش گفت: دریافت حقوق باید متناسب با کارکرد فرد بوده و با نظام حقوقی کشور همخوانی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: برخی حقوق ها با کاری که آن ها انجام می دهند و با نظام حقوق کشور همخوانی ندارد و این یک ظلم و جفای آشکار به جامعه و بیت المال است.

 

وی تصریح کرد: قانون باید با قدرت و قاطعیت با این افراد برخورد کند.

 

حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه دولت و دستگاه قضایی در این خصوص باید قاطعیت داشته و با این پدیده شوم که برخی از پست های جامعه را درگیر کرده و ظلم و جفای به بیت المال و جامعه است برخورد کند تاکید کرد: در این میان اینکه هر کس از هر موضوعی اطلاع پیدا کرد در شبکه های اجتماعی اقدام به نشر کند نیز کار اخلاقی و پسندیده ای نیست و باید از مبادی قانونی اقدام شود.

 

وی اظهار امیدواری کرد دستگاه قضایی با هر دو سوی ماجرا به جدیت و قاطعیت برخورد کند تا در این میان برخی افراد از فرصت ها سوء استفاده نکرده و آبروی دیگران را بازیچه اهداف نادرست خود قرار ندهند. همچنین کسانی که به هر شکل و دلیل به اموال بیت المال ضرر و خدشه ای وارد کرده اند به مجازات برسند.

 

امام جمعه کیش همچنین با بیان اینکه تبین اصول، احکام و اخلاق دینی نیازمند حضور مبلغان مذهبی که کارشناسان دینی هستند در میان مردم است، روز اطلاع رسانی و تبلیغات دینی را به مبلغان علوم دینی و قرآنی و روحانیت تبریک گفت و افزود: تبیین اصول، قوانین، احکام و اخلاق دینی اولین وظیفه مبلغان مذهبی است جدای اینکه حضور مبلغان دینی و رفتار عملی آنان در میان مردم بیانگر اخلاق عملی است و آنان با رفتار خود می توانند بسیاری از اصول اعتقادی و دینی را به صورت عملی به مردم بیاموزند.

 

وی ادامه داد: در راستای تبلیغات احکام دینی برای مردم هر ساله در ماه مبارک رمضان، ماه های محرم و صفر مبلغان دینی به سراسر کشور سفر کرده و احکام و اصول اخلاق دینی را برای مردم تفسیر و تبیین می کنند.

 

حجت الاسلام علیدادی اظهار کرد: هم اکنون نزدیک به ۳۰ مبلغ دینی جوان، پر انرژی در جزیره کیش فعالیت ها و تبلیغات مذهبی، فرهنگی و اخلاقی را برعهده دارند.

 

وی خاطرنشان کرد: برای بستر سازی احکام و اصول اخلاقی، دینی و اسلامی در میان مردم باید مبلغان دینی و روحانیت در کنار مردم همواره حضور داشته باشند و با رفتار عملی و درس های خود قوانین و اصول اخلاقی و دینی را برای مردم تفسیر و تبیین کنند.

 

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مساحت در میان آب های گرم و نیلگون خلیج فارس و با ۳۰ هزار نفر جمعیت، دارای بیش از ۴۲ هیئت مذهبی و  ۱۴ مسجد است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff