حقوق ماهانه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای یک داروساز در تهران کم است
+ پ -

جمعی از داروسازان و دانشجویان داروسازی تهران امروز در اعتراض به حقوق پایین مقابل انجمن داروسازان تجمع کردند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اعتراض این داروسازان که حدود ۱۰۰ نفر هستند، به پایین بودن حقوق دریافتی در داروخانه‌هاست که موجب شده، داروخانه داران افرادی غیر داروساز را استخدام کنند و به این ترتیب ممکن است اشتباهاتی رخ دهد که سلامت مردم به خطر بیفتد.

محسن رجبی یک این داروسازان به خبرنگار فارس گفت: سال گذشته به طور متوسط به ازای هر ساعت کار یک داروساز در یک داروخانه ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت می شد و اگر این داروساز موظف به ۴۴ ساعت کار در هفته و ۱۷۶ ساعت کار در ماه باشد در ماه حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به یک داروساز پرداخت می‌شد.

وی ادامه داد: البته اکثر داروخانه داران طی قراردادهایی داروسازان و مسئولان فنی داروخانه‌ها را بیش از ۲۰۰ ساعت کار در ماه مجبور می‌کنند حتی گاهی طی این قرارداد یک داروساز باید تا ۱۴ ساعت در روز کار کند تا بتواند درآمد مناسب تری داشته باشد.

این داروساز گفت: امسال حقوق یک ساعت کار داروساز و مسئول فنی داروخانه را با افزایشی که بسیار کمتر از نرخ تورم است به حدود ساعتی ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان رسانده‌اند که برای ۱۷۶ ساعت در ماه حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود که واقعاً کفاف زندگی یک داروساز را که ۷ سال برای گرفتن مدرک دکترای داروسازی زحمت کشده است؛ کم است.

وی ادامه داد: ممکن است یک داروساز به عنوان مسئول فنی بتواند یا مجبور شود تا ۲۲۰ ساعت در ماه هم کار کند تا به حقوق دریافتی حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد اما این کار قبل از چیز باعث افزایش امکان خطا و آسیب به سلامت مردم می شود.

رجبی گفت: البته این حقوق مربوط به یک مسئول فنی داروخانه است، بسیاری از داروسازان قائم مقام مسئول فنی هستند که حقوق دریافتی آنها به مراتب کمتر است و معمولاً تعداد ساعت شیفت خود را هم به طور کامل نمی‌توانند پر کنند و به همین علت دریافتی بسیار کمتری دارند.

این داروساز گفت:‌ از نظر ما داروسازان و دانشجویان داروسازی همه این مسائل ناشی از ضعف انجمن داروسازان است، هر سال هزار یا ۲ هزار تومان به حق یک ساعت کار داروساز اضافه می‌کنند که حتی جبران تورم هم نمی‌شود.

وی افزود: این مشکلات باعث شده که در بسیاری از داروخانه‌ها عملاً از افراد غیر داروساز با حقوق کمتر استفاده شود و قطعاً این مسئله به سلامت مردم آسیب می زند و می‌تواند اشتباهات و مشکلات جدی را برای سلامت مردم و مراجعه کنندگان به داروخانه‌ها به وجود آورد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff