حقوق بشر با حق ظالمانه “وتو” همخوانی ندارد/ برخی افراد ساده لوح بر کنار آمدن با آمریکا اصرار می ورزیدند
+ پ -
حقوق بشر با حق ظالمانه  “وتو” همخوانی ندارد/ برخی افراد ساده لوح بر کنار آمدن با آمریکا اصرار می ورزیدند

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه حقوق بشر با حق ظالمانه “وتو” همخوانی ندارد، اظهار کرد: در حالی که برخی افراد ساده لوح بر کنار آمدن با آمریکا اصرار می ورزیدند اما با وجود مذاکره و امضاء قرارداد پای عهد و پیمان خود نایستادند و به وعده های خود عمل نکردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با اشاره به روزجهانی حقوق بشر و تصویب اعلامیه حقوق بشر توسط سازمان ملل اظهار کردند: امروز از کدام حقوق و از کدام بشر سخن گفته می شود و چه کسانی قرار است از این حقوق دفاع کنند افرادی که از اعتماد مسئولان ما سوءاستفاده و برجام را نقض کردند در حالی که برخی افراد ساده لوح بر کنار آمدن با آمریکا اصرار می ورزیدندو این ها می گفتند اگر با آمریکا وارد مذاکره شویم مشکلات حل می شود اما با وجود مذاکره و امضاء قرار داد دیدم که آن ها پای عهد و پیمان خود نایستادند و به وعده های خود عمل نکردند.

 

آیت الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با بیان اینکهایمان به خدای یگانه و رسول مکرم اسلام اصل ایمان بشمار می‌رود، گفت: رفتارهای غلطی نظیر غیبت، حسد و تهمت موجب دور شدن انسان از فضیلت‌های اخلاقی شده و ایمان انسان را تضعیف می‌کند.

وی ادامه داد: مسلمان واقعی باید همواره رفتارهای خویش را در ترازوی ایمان و اعتقاد قرار داده و از آلوده ساختن اندیشه و کلام خویش به رفتارهای اشتباه و غلط بپرهیزد چرا که انحراف آدمی از رفتارهای غلط اما کوچک او آغاز می‌شود.

امام جمعه بندرعباس مقاومت۸ ساله ملت ایران در طول جنگ تحمیلی را نتیجه وجود روحیه ایثار و استقامت در وجود ملت ایران دانست و اظهارکرد: پس از پایان جنگ دشمنان، تجاوز عراق به ایران را عامل اصلی بروز جنگ عنوان کردند اما باید پرسید که چرا آمریکایی‌ها و غربی‌ها و دیگر هم پیمانان عراق جلوی این تجاوز را نگرفتند و روز به روز بر آتش جنگ میان دو ملت مسلمان افزودند؟

نعیم‌آبادی تصریح کرد: هرگاه در دنیا اختلافی بین دو تا از ملت های مسلمان ایجاد شود بلافاصله غربی‌ها بخصوص آمریکا و انگلیس وارد عمل شده و بر شدت اختلافات می افزایند تا جایی که بین ان دوکشور جنگی رخ دهدبه گونه ای که در این بین اسلحه، اطلاعات و صنایع نظامی و … خود را به آنها می فروشند با این هدف که از ظرفیت ملت‌های مسلمان کاسته شود و براموال ملت‌های مسلمان سلطه ایجاد کنند.

وی با اشاره به هفته پژوهش بیان کرد: آنچه که کشور را از وابستگی نجات می‌دهد، نمره نیست بلکه علم است و باید معیار و ملاک‌ها در دانشگاه‌ از سمت و سوی نمرده دادن و نمره گرفتن به تولید علم تغییر یابد و موضوع تولید علم در دانشگاه‌ها جدی‌تر گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تاکیدکرد: کپی کردن مقالات و تولیدات علمی دیگران خیانت به کشور است و باید به طور جدی با آن برخورد شود تا آبروی دانشمندان موفق کشورمان از سوی برخی افراد سودجو مورد آسیب و لطمه قرار نگیرد.

 نعیم‌آبادی با اشاره به فرارسیدن هفته وآغاز امامت حضرت مهدی موعود (عج) خاطرنشان کرد: شیعه و سنی باید دست در دست هم بر اشتراکات یکدیگر تکیه کنند و از هرگونه تفرقه بپرهیزند چرا که تنها سود آن متوجه استکبارگران خواهد بود.

وفاق ملی مردم و مسئولان در مقابله با آمریکا ستودنی است

حجت الاسلام حسن علیدادی، امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در همه امور با گرامی داشت سالروز ولایت و امامت حضرت ولی عصر(عج) گفت: جهان تشنه عدالت و بی صبرانه منتظر منجی و مصلح جهانی است.

وی افزود: بسیاری از چشم ها امروز در جهان منتظر ظهور و حضور حضرت مهدی(عج) است؛ انسان هایی که ظلم های بسیاری را متحمل شده اند همچنین ملت هایی که به بهانه های مختلف مورد ظلم واقع شده اند.

خطیب جمعه کیش با اشاره به روزجهانی حقوق بشر و تصویب اعلامیه حقوق بشر توسط سازمان ملل اظهار کرد: امروز از کدام حقوق و از کدام بشر سخن گفته می شود؟ و چه کسانی قرار است از این حقوق دفاع کنند؟

وی با تقبیح حقوق بشر آمریکایی تصریح کرد: افراد لاابالی که امروز بر کشورها حکومت می کنند و قدرت های بزرگ را در دست گرفته اند آیا از حقوق بشر چیزی می فهمند؟ آیا آن ها برای بشریت احترامی قائلند؟

حجت الاسلام علیدادی ادامه داد: اگر ده ها و صدها گزاره عالی در خصوص حقوق بشر نگاشته شود اما بدون مجری اصلح چه فایده ای خواهد داشت؟ چه کسانی مجری این قوانین عالی خواهند بود؟ آیا آمریکا و سازمان مللی که به هیچ عهد و پیمانی پایبند نبوده و نیستند مجری آن هستند کسانی که به هیچ قول و عهدی عمل نکرده اند می خواهند از حقوق بشر ردفاع کنند؟

وی تاکید کرد: امروز اگر ما در کشور خود شاهد امنیت و آرامش هستیم تنها به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران، خون شهدا و زحمات رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس است.

امام جمعه کیش به شرایط حاکم بر کشورهای سوریه و عراق و ظلمی که بر مردم بی گناه این کشورها وارد می شود اشاره کرد و افزود: هر بخش از این کشورها که از دست تکفیری ها آزاد می شود و مردم از دل آتش و جنگ خارج می شوند از این رخداد خوشحال می شوند. آیا این حقوق بشر و مدیریت جهانی است که ملت ها در میان آتش و خون به سر ببرند.

وی با تاکید بر اینکه برخی افراد ساده لوح بر کنار آمدن با آمریکا اصرار می ورزیدند گفت: این ها می گفتند اگر با آمریکا وارد مذاکره شویم مشکلات حل می شود اما با وجود مذاکره و امضاء قرار داد دیدم که آن ها پای عهد و پیمان خود نایستادند و به وعده های خود عمل نکردند.

خطیب جمعه کیش با اشاره به حق وتو آمریکا و برخی کشورها در سازمان ملل افزود: هر کس که حقوق و قانون می داند خواهد گفت که حق وتو یک حق ظالمانه است.

وی با اظهار تاسف از رخدادهای منطقه و فراگیر شدن پوچی، ظلم و بی عدالتی در جهان ابراز کرد: هر چه در دنیای امروز پیش می رویم ضرورت وجود یک مصلح جهانی برای انسان ها جدی تر می شود.

امام جمعه کیش با اظهار خشنودی از وفاق ملی مردم و مسئولان در مقابل با بدعهدی آمریکا گفت: امروز همه احزاب، مجلسف دولت و دستگاه قضایی همه در خدمت آرمان های نظام، امام راحل(ره) و رهبری آماده ومهیای این هستند که اگر آمریکائیها کوچکترین حرکت نسنجیده ای داشته باشند با پاسخ قاطع ملت و مسئولان ایران مواجه شوند.

وی همچنین به سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل(ره) اشاره کرد و افزود: شورای انقلاب فرهنگی یکی از یادگارهای امام است که بخش قابل توجهی از چهره های ارزشمند علمی و فرهنگی کشور در دانشگاه برای هدایت این مجموعه گردهم آمده اند و برای دانشگاه ها که مراکز حساس و مهمی در کشور هستند تصمیم گیری می کنند.

امام جمعه کیش با تسلیت شهادت عارف بزرگ شهید آیت الله دستغیب امام جمعه شیراز، شهادت شهید محمد جواد تندگویان یکی از وزاری دولت شهید رجایی که در دفاع مقدس به دست رژیم بعث عراق اسیر وشهید شد تسلیت گفت .

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید بر ترویج و گسترش نماز و فرهنگ نماز در جامعه تصریح کرد: تا دیر نشده درامور شخصی و اجتماعی به فکر نماز باشید و حجت را در پیشگاه خدا بر خود در امر نماز تمام کنید.

وی با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبر در امر نماز که فرمودند ” بحث نماز یک بحث جدی است” خاطر نشان کرد: تمامی ادارات، نهادها و بخش های دولتی و خصوصی برگزاری نماز را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند.

امام جمعه کیش در خطبه اول نماز نیز با تاکید بر مقابله با هوی و هوس در زندگی اظهار کرد: هوی وهوس موجب پیشداوری در مورد انسان ها، دلبستگی به دنیا، افزایش تمایلات دروغین، پذیرش تمایلات و خواست های شخصی برخلاف خواست الهی و سد شدن راه خداپرستی و خداجویی در انسان می شود.

وی خاطرنشان کرد: دو چیز است که به گفته معصوم علیه السلام موجب بدبختی انسان در دنیاست، اول آرزوهای طولانی که پایانی ندارند و دوم تبعیت از هوی و هوس که از حق جویی انسان ها جلوگیری کرده و سد راه انسان در رسیدن به قرب الهی می شود.

 

خوی اشرافی گری باید در برخی از مسئولان کنار رود

 

جت الاسلام و المسلمین بارانی،امام جمعه توکهور-هشتبندی بااشاره به سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ آن را قرارگاه مهندسی فرهنگی کشور دانستند وضمن تقدیرازخدمات این شورا گفت: انتظار دلسوزان و مردم این است که شورای انقلاب فرهنگی،بیشتر به مباحث فرهنگ عمومی جامعه بپردازد و برای گرایش نسل جوان به سمت اسلام و شریعت برنامه ریزی داشته باشند.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی باتاکید بر اجرایی شدن مصوبات شورای انقلاب فرهنگی به سرنوشت طرح عفاف وحجاب اشاره کردند و افزود:ما در موضوعات مختلف خصوصا بحث فضای مجازی نیازمند پیوست های فرهنگی هستیم و امیدواریم دولت های مختلف هم در اجرایی کردن این مصوبات اهتمام داشته باشند.

بارانی با اشاره به آغاز هفته وحدت و با بیان اینکه تمام گرفتاری ها و بدبختی های مسلمین در اختلاف و نفاق بین آنهاست؛ تصریح کرد:دقرآن مسلمانان را به وحدت فراخوانده است و اگر مسلمانان به همین یک آیه عمل کنند ؛تمام مشکلات اجتماعی؛سیاسی و اقتصادی آنها برطرف میشود.
وی بااشاره به نقشه دشمن و ایجاد و حمایت ازشیعه انگلیسی و اهل تسنن آمریکایی در تبیین این مساله به جلسه نخست وزیر انگلیس با سران خودفروخته عرب اشاره کردند و بیان کرد:از همین تریبون از زبان شما امت نمازگزار اعلام میکنیم آنچه موجب عزت و اقتدار در جهان اسلام میشود؛دوحدت امت اسلامی است و هر کسی در جهت خلاف وحدت حرکت کند قطعا خائن به دین رسول الله(ص )است.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه مردم منتظر عملیاتی شدن وعده ها و بودجه های اعلامی مسئولان هستند ضمن تشکر از مسئولان محترم به مساله آب شرب بهداشتی اشاره کردند و گفت بحمدلله قول های خوبی داده شد اما مردم منتظرند این وعده ها در سطح جامعه و روی زمین هم عملیاتی شود و بر روی کاغذ باقی نمانند.
بارانی به مشکل بی آبی در سطح منطقه اشاره کردند و با بیان اینکه برخی از روستاها با جمعیت عظیم حتی شبکه آب رسانی هم ندارند و مسئولان محترم باید بازدید میدانی از این مناطق داشته باشند تا درد و رنج مردم را از نزدیک لمس کنند، اظهار کرد:ما طبق قانون اساسی در جمهوری اسلامی شهروند درجه یک و دو نداریم و امیدواریم مسئولان محترم به داد این مردم برسند و مردم عزیز ما از این وضعیت دشوار در تامین یکی از ضروری ترین نیازهای خود بیرون بیایند.
وی  در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حقوق های نجومی اشاره کردند و با بیان اینکه نباید این موضوع به فراموشی سپرده شود در تشریح مطالبه مردم و رهبری از مسئولان تصریح کرد: هشت ماه از این مساله میگذرد و همه قوا هم در ابتدا اعلام آمادگی برای برخورد کردند اما نتیجه رسیدگی به آن هنوز برای مردم روشن نشده است و سوالات در ذهن مردم باقی است .
امام جمعه توکهور-هشتبندی اظهار کرد: در مملکت شهدا معنا ندارد عده ای اینگونه و متاسفانه در پوشش قانون بیت المال را غارت کنند ودر گوشه ای از کشور عده ای با یارانه زندگی کنند وآب برای خوردن نداشته باشند و هیچ برخوردی هم صورت نگیرد .
بارانی با بیان اینکه خوی اشرافی گری باید در برخی مسئولان ما کنار برود؛خطاب به آنها بیان کرد: بدانید مردم انقلابی ما با تبعیت از رهبری بر سر اصول و آرمان های انقلاب محکم ایستاده اند و هر کسی در خلاف مسیر انقلاب حرکت کند از مردم سیلی محکمی خواهد بود.
وی در پایان خطبه دوم به تغییر مسئول آموزش و پرورش منطقه اشاره کردند وافزود: حضور ۴۰۰ فرهنگی وبیش از هشت هزار دانش آموز میطلبدکه تلاش و نگاه مسئولان امربه منطقه بیش از گذشته باشدواساسا فلسفه تغییرمدیران هم همین است .
امام جمعه توکهور-هشتبندی ارتقای نمایندگی آموزش و پرورش منطقه وهمچنین تلاش برای ایجاد زیرساخت های آموزشی ونوسازی مدارس فرسوده را ازاولویت های این حوزه و خواست مردم دانستند و در بیان یک تذکر جدی به بحث سیاست زدگی اشاره و اظهار کرد:یک معضل تاحال در سیستم آموزشی منطقه ما نبوده وبا همت دوستان هم نخواهد بود؛آموزش و پرورش وفرزندان مانبایدقربانی شوند ؛سیاست زدگی یک ویروس و معضل نابود کننده علم ؛دانش؛ پرورش وپژوهش است. و به عنوان تذکر عرض میکنم اگر این ویروس درمدارس ودربین فرزندان ما دیده شود،بنده قطعاکوتاه نخواهم آمد وبرخی تعارفات موجود راهم کنار خواهم گذاشت .
وی خاطرنشان کرد:همه بدانند مردم نجیب ماهمه کمبودها راتحمل کرده و میکنند چون فهیم هستند و اوضاع را درک میکنند اما محکم جلوی هر تحرک و چراغ سبز نسبت به ورود سیاست زدگی در نهاد علم ودانش و تربیت راخواهند گرفت ودرمقابل ازهمگی نیروهای خدوم ودلسوزومتعهد هم دفاع و حمایت خواهندکرد.

 وحدت یکی از ضروریات جامعه اسلامی است

امام جمعه موقت حاجی‌آباد با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز و پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص بیان داشت: معظم‌له فرمودند: سال‌هاست که شعار برپا داشتن نماز را سر می‌دهیم و با وجود توصیه‌های فراوان و موکد، اما هنوز به آن درجه‌ای که می‌بایست حق نماز ادا بشود، نرسیده‌ایم و فعالیت‌ها موثر نبوده و رضایت‌بخش نیست و وظیفه این امر بر دوش آحاد جامعه است که با یک وحدت همگانی احساس وظیفه کنند.

وی در ادامه فرهنگ‌سازی در جهت اقامه نماز را ضروری دانست و مشارکت در امر اقامه نماز را وظیفه روحانیون، والدین، مربیان مدارس، اصناف و بازاریان خواند و افزود: خانواده اولین پرورشگاهی است که معنویت در روح فرزند تجلی پیدا می‌کند و والدین اگر جو خانواده را معنوی کنند و از کودکی فرزند را عادت به این فریضه الهی دهند در ذهن فرزند نقش می‌بندد و در سنین نوجوانی و جوانی تجلی پیدا می‌کند.

امام جمعه موقت حاجی‌آباد، اقامه نماز را در مدارس و ادارات به عنوان یک اصل مهم برشمرد و اضافه کرد: آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه نقش مهمی در احیا و اقامه نماز در مدارس و ادارات دارند و ترویج فرهنگ نماز، دانش آموز را از تمام خطرات مصون می‌دارد و تاثیر بر روی بقیه اعضای خانواده نیز می‌گذارد و انقلابی را در این نهاد به‌وجود می‌آورد.

صادقی تصریح کرد: حضور کسبه و بازاریان در اقامه نماز یکی دیگر از مسائل است که می‌تواند موجب اقامه و احیای فرهنگ نماز شود و احترام به نماز اول وقت موجب برکت رزق و روزی می‌شود و اولیای الهی وقت نماز بدنهایشان لرزان می‌شد و در روایات تاکید زیادی بر این مساله کرده‌اند.

وی استقرار روحانی به‌منظور بیان احکام و مسائل شرعی و اقامه نماز اول وقت در روستاها را ازجمله وظائف اداره تبلیغات اسلامی خواند و افزود: در بعضی از مساجد روستاها مشاهده می‌شود که دارای نمازگزار و جمعیت قابل توجهی هستند اما امام جماعت ندارند و این مساله تکلیف اداره تبلیغات اسلامی را زیادتر می‌کند که در بحث استقرار روحانیون در مناطق روستایی توجه بیشتری داشته باشند.

امام جمعه موقت حاجی‌آباد در پایان تصریح کرد: روستاهایی که از نعمت وجود عالمان دینی و روحانیون برخوردارند به مراتب جرائم‌های آن روستا، طلاق و غیره کمتر مشاهده می‌شود و بعد معنوی انسان اگر رشد پیدا کرد، انسان به درستی راه را از بیراهه و کوره‌راه‌ها تشخیص می‌دهد.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff