حفظ و حراست از ذخایر آبزیان دریا برای نسل های آینده
+ پ -
حفظ و حراست از ذخایر آبزیان دریا برای نسل های آینده
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان:

حفظ و حراست از ذخایر آبزیان دریا برای نسل های آینده

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان اظهار کرد:ایجاد زیستگاه های مصنوعی آبزیان،پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی در این موضوع و همچنین رهاسازی سالانه بچه میگو در دریا را از مهمترین اقدامات شیلات هرمزگان در این حوزه خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از ندای ساحل ؛مسعود بارانی،معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با بیان اینکه امروز حفظ و حراست از آبزیان خلیج‌فارس برای نسل‌های آینده یک ضرورت و تکلیف است گفت: خوشبختانه با تعامل خوبی که بین صیادان استان و اداره کل شیلات هرمزگان است به‌ویژه در سال‌های اخیر گام‌های خوبی در این زمینه برداشته‌شده است.

وی با اشاره به اقدامات خوب یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان،دریابانی استان و همچنین برگزاری دوره‌های  آموزشی و ترویجی توسط  شیلات هرمزگان در راستای حفظ و حراست از آبزیان خلیج‌فارس افزود : مجموعه این اقدامات با مشارکت  جامعه صیادی در حفظ و حراست از ذخایر آبزیان مؤثر بوده است که خوشبختانه امروز شاهد مطالبه گری خود صیادان در این مهم هستیم.

 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان اظهار کرد: توجه به کمبود امکانات،نیروی انسانی و تجهیزات یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان مشکلات زیادی در ایفای نقش حفاظتی و حراستی خود دارد که امید است این مهم با مشارکت جامعه صیادی در راستای صید و صیادی پایدار به خوبی همپوشانی و خلأهای موجود مرتفع گردد.

 

وی افزود: نتیجه عدم ایفای نقش مطلوب حفظ و حراست از ذخایر آبزیان باوجود تلاش‌های بسیار و به دلیل مشکلات یاد شده را رقم خوردن نگرانی‌های جدی در رابطه با ذخایر آبزیان خلیج‌فارس به‌ویژه کاهش شدید ذخایر  آبزیان باارزش اقتصادی یادکرد هرچند شیلات هرمزگان در راستای بازسازی ذخایر همواره و با جدیت تلاش‌های فراوانی کرده است.

 

بارانی تصریح کرد: ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی آبزیان،پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی در این موضوع و همچنین رهاسازی سالانه بچه میگو در دریا را از مهم‌ترین اقدامات شیلات هرمزگان در این حوزه خواند.

 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به وضعیت فعلی آبزیان خلیج‌فارس نقش جامعه صیادی در مشارکت حفظ و حراست از آبزیان با شیلات هرمزگان  را بیش از پیش مهم و حیاتی خواند ، بیان کرد: در حال حاضر این مهم تکلیف و ضرورتی جدی و مهم برای صیادان و جامعه شیلاتی استان است که به خوبی از سوی صیادان و شیلات هرمزگان تعامل لازم برقرارشده است.

 

بارانی خاطرنشان کرد: بابیان اینکه درصورتی‌که حفظ و حراست از ذخایر آبزیان خلیج‌فارس روند مطلوبی به خود نگیرد، نسل آینده از فعالیت‌های صیادی دریایی بهره‌ای نخواهند ، افزایش بازسازی ذخایر با تکیه‌بر رهاسازی آبزیان  ،مشارکت همه جانبه در حفظ و حراست از آبزیان و از همه مهم‌تر حرکت جامعه صیادی به‌سوی آبزی‌پروری که استان هرمزگان در آن پیشرو است مناسب‌ترین راهکارها برای مرتفع کردن این معضل است.

 

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff