حفظ وحدت جهان اسلام در شرایط کنونی وظیفه همه ماست

سیدعبدالجلیل قتالی مدیر مجتمع علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر در جشن هفته وحدت بر روی آبهای خلیج فارس( لندینگراف)گفت: وظیفه ما در ایام کنونی حفظ وحدت جهان اسلام و اجتناب از پراکندگی و تفرقه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سیدعبدالجلیل قتالی مدیر مجتمع علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر اظهار کرد: رسول الله (ص) را باید بیشتر بشناسیم، درمیان هیچ دین و آیینی و در بین هیچ پیامبرى چنین سیره پویا که همه عرصه های زندگی یک نفر را در بر بگیرد، وجود ندارد.

مدیر مجتمع علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر افزود: حضرت محمد بن عبدالله(ص) پیامبری است که خداوند او را مبعوث فرموده تا رحمتی برای همه جهانیان باشد. وماارسلناک الا رحمه للعالمین انبیا١٠٧

قتالی ادامه داد: در حقوق خویشاوندی و صله رحم هنگامی که علی رغم دشمنی ها و عنادت های قریشیان موفق به فتح مکه شد در حالی که همگی تصور میکردند که ازآنها انتقام سختی خواهد گرفت درحالی که او فرمود اذهبو انتم الطلقاء بروید که شما آزادید.
مدیر مجتمع علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر با اشاره به صحبت نویسنده ایرلندی تصریح کرد: برنارد شاو نویسنده ایرلندی مینویسد:محمد (ص) را باید منجی بشریت خواند من اعتقاد دارم اگر مردی مثل او حاکمی در عصر جدید میشد برای حل مشکلات کشورها از صلح و دوستی استفاده میکرد.
سیدعبدالجلیل قتالی خاطر نشان کرد: متاسفانه اخیراً در غرب تحت لوای آزادی بیان و دمکراسی اما با اهداف اسلام ستیزی شدیدترین اهانت ها و هجمه ها به ساحت مقدس رسول الله روا میدارند و وظیفه ما در ایام کنونی حفظ وحدت جهان اسلام و اجتناب از پراکندگی و تفرقه است همینگونه که در ابتدای انقلاب اسلامی رهبر فقید انقلاب هفته وحدت را نامگذاری فرمودند.

سرهنگ جعفر اسلامی فرمانده سپاه ناحیه بندر خمیر اظهار کرد: هفته وحدت توسط حضرت امام خمینی (ره) برای اتحاد و همدلی مسلمانان نامگذاری شد.
فرمانده سپاه ناحیه بندر خمیر با بیان اینکه مسائل مهمی در سطح جهان وجود دارد و مسله وحدت، هماهنگی، همدلی و برادری می باشد، افزود: اگر اتحاد و همدلی میان مسلمانان در سطح جهان بوجود بیاید، مسلمین از اقتدار لازمی برخوردار می شوند.
انتهای پیام/