حفاری غیر اصولی اداره ها و کمبود مکان های فرهنگی مشکل اصلی اهالی بافت قدیم قشم
+ پ -
حفاری غیر اصولی اداره ها و کمبود مکان های فرهنگی مشکل اصلی اهالی بافت قدیم قشم

شهردار جزیره قشم با بیان اینکه بیشترین مشکلات اهالی بافت قدیم جزیره کمبود مکان های فرهنگی و ورزشی است،تصریح کرد: حفاره های غیر اصولی اداره های مختلف در بافت قدیمی برای اهالی مشکل زا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، رستم گورانی، شهردار جزیره قشم دانشجوی دکترای رشته برنامه ریزی شهری با بیش از ۷ سال سابقه فعالیت از شهریور ماه سال گذشته مدیریت بزرگترین جزیره خلیج فارس را بر عهده دارد.

گورانی که گسترش فعالیت عمرانی، احیاء ساخت عمران ایرانی و اسلامی در ایجاد طرح شهری، گسترش فعالیت شهر به ویژه محلی، توجه به هویت محلات  و گسترش فعالیت های فرهنگی تربیتی کار آفرینی را در اولویت کاری خود برای رفاه شهروندان قشمی می داند و افزود:عمده فعالیت عمرانی جزیره توجه به تجهیز پارک محلی بالغ بر ۱۳ محلی به اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه سه پارک محله در محلات قدیم با اعتبار بالغ بر ۱۰۰میلیون تومان احداث شده است،اظهار کرد: در اردیبهشت ماه نیز پارکی با مساحتی بالغ بر ۸ هزار متر مربع و اعتبار ۲۰۰ میلیون تومانی کلنگ زنی شده که در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

گورانی ادامه داد: دراواخر سال ۹۳ یک سالن ورزشی با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و۱۷۰ میلیون تومان کلنگ زنی شد که تاکنون پیشرفت فیزیکی۹۵ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکلات اهالی بافت قدیم جزیره کمبود مکان های فرهنگی و ورزشی است،تصریح کرد: حفاره های اداره های مختلف در بافت قدیمی برای اهالی مشکل زا است که لکه گیری معابر با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومانی در دست اجرا است.

شهردار جزیره قشم با اشاره به اینکه جزیره قشم ژئوپارک جهانی شده است، گفت:حفظ هویت محلی و آثار باستانی محلات از اولویت های جذب توریست که باید با نوسازی و زیرساخت های مناسب سهیل عبور و مرور توریست ها فراهم شود.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff