حضور کمرنگ مسئولان کیش در جشنواره/رویدادهای فرهنگی فقط در حاشیه یک جشنواره معتبر دیده می شود
+ پ -
حضور کمرنگ مسئولان کیش در جشنواره/رویدادهای فرهنگی فقط در حاشیه یک جشنواره معتبر دیده می شود

دبیر جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش با گله از حضور کمرنگ مدیران و مسئولان در جشنواره ،گفت: بایدمسئولان فیلم های جوان ها را ببینند و اگر خوب بود این فیلم ها در حضور تعداد بیشتری نمایش داده می شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس،در آیین اختتامه نخستین جشنواره فیلم کوتاه موج، ابراهیم حصاری دبیر جشنواره با تقدیراز مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، اساتید، داوران و هنرمندان جشنواره ،گفت: حضور هنرمندان سخت کوشی که قدم در عرصه رقابتی هنرمندان گذاشتند و برای خلق آثار ارزشمند برای حفظ و احیاء جایگاه متون ادبی و کهن این سرزمین گام موثری برداشتند قابل تقدیر است.

 
حصاری با اشاره به دستاوردهای هر جشنواره ، افزود: گردآوری افراد تازه کار در کنار صاحبان نام، بهره مندی مشتاقان هنر از تجارب اهل فن، خلق آثار هنری ارزشمند، معرفی و شناخت نیروهای جوان و مستعد همه و همه از دستاوردهای خوب و مفید جشنواره ها و بالطبع جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج است.

 

 
وی ادامه داد: آنچه این رویداد را از دیگر رویدادهای هنری متمایز می کند فراهم کردن انگیزه ای متعالی برای ورق زدن حکایات کهن فارسی و یافتن راهکارهای پندآموز از میان داستان های دیروز برای زندگی بهتر در دنیای امروز است.

 

 
دبیر جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش با بیان اینکه ۱۲۰۰ فیلم در جشنوار مشارکت کردند که ۸۵۰ اثر مورد بررسی داوران قرار گرفته و در نهایت ۶۵ اثر مورد داوری قرار گرفت اظهار کرد: امیدوارم این جشنواره فرصت معرفی استعدادهای جوانانی باشد که آینده درخشان فیلمسازی را رقم خواهند زد.

 

تبدیل کیش به یک مرکز فرهنگی

 

در بخش دیگری از این مراسم رسول صدر عاملی کارگردان و عضو هیئت داوران جشنواره با تقدیر از کامران شیردل ،گفت: در سال های قبل فیلم های با قدرتی در این منطقه برگزار شد که ادامه نیافت.

 

وی ادامه داد: همه اقوام ایرانی نقطه روشن و درخشانی به نام کیش در ذهن دارند. کیش متعلق به همه ایرانی ها و مرکز توجه است و بسیار درست است اگر با توجه به اینهمه زیبایی، درخشتدگی و طبیعت درخشان کیش به یک مرکز فرهنگی در کشور تبدیل شود.

 
وی با تاکید بر اینکه هیچ رویداد فرهنگی در کشور دیده نمی شود مگر اینکه در حاشیه یک جشنواره معتبر فیلم باشد ، گفت: کن یک روستاست اما جشنواره آن یکی از معتبرترین جشنواره های جهانی است شهرهای مهم به اعتبار جشنواره هایشان شناخته می شوند.

 
صدرعاملی با اظهار امیدواری از تداوم برنامه های فرهنگی همانند جشنواره فیلم فجر ، افزود: سینما در بین جوانان امر مهمی است همانگونه که ادبیات در گذشته مهم بوده است.

 

وی به رنجی که از دهه ۶۰ تا به امروز برای سپردن سینما به دست نسل جوان و بیان کرد: از دیدن این همه فیلم خوب چیزهای خوبی آموختم و ای کاش جایزه ای درکار نبود و تنها دیدن فیلم و گفتگو بود و یک جریان فرهنگی اتفاق می افتاد زیرا فیلم های خوب که شایستگی جایزه را داشتند بسیار زیاد بود.

وی همچنین از هیئت داوران به دلیل انتخاب هوشمندان برگزیدگان از میان ۸۵۰ فیلم تبریک گفت.

 

حضور کمرنگ مدیران و مسئولان کیش در جشنواره

 

ابوالفضل جلیلی دیگر داور جشنواره با تقدیر از فیلمسازان شرکت کننده در جشنواره گفت: در سراسر دنیا مشکلاتی در ارتباط با فیلم و به ویژه فیلم کوتاه وجود دارد و اعتراض به این مشکلات ایرادی ندارد زیرا این کشور برای همه است.

 
وی با گله از حضور کمرنگ مدیران و مسئولان در جشنواره ادامه داد: باید مسئولان فیلم های جوان ها را ببینند و اگر خوب بود این فیلم ها در حضور تعداد بیشتری نمایش داده می شد .

 
جلیلی افزود: در جایی که همه شعار فرهنگی می دهند و کار فرهنگی انجام نمی دهند به نظرم برگزاری جشنواره فیلم کوتاه موج در کیش تاثیر گذار بود و تلاش شبانه روزی دبیر جشنواره از خلوص نیت و علاقه وی به برگزاری جشنواره را نشان می داد به طوری که اگر در هر جایی از هزینه ها کم گذاشته می شود وی از جیب خود نیز برای این جشنواره هزینه کرد.

 
وی همچنین به شرکت کنندگان در جشنواره فیلم کوتاه موج توصیه کرد: خیلی این جایزه های جشنواره را جدی نگیرید زیرا خطر این است که جوانان پس از مطرح شدن و دریافت جایزه دچار غرور می شوند مهم این است که فیلم خوب باشد.

 
این داور جشنواره با بیان اینکه فیلم ها خوب بود ،تاکید کرد: با وجود اینکه فیلم ها خوب بود و پارتی بازی درآن نبود اما نوآوری در فیلم ها کم بود و تنها در یک یا دو اثر نوآوریی هایی دیده می شد سطح آثار نیز یکدست بود و اختلاف بین آن ها زیاد نبود.

 

در ادامه مراسم برترین های جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج در بخش های داستانی، انیمیشن و مستند معرفی شدند. به برگزیدگان لوح تقدیر، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جوایزی نقدی تعلق گرفت.

 

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش با حضور علی اصغر مونسان مدیرعالم سازمان منطقه آزاد کیش، داوران جشنواره، جمعی از هنرمندان مطرح کشور و فیلمسازان جشنواره برگزار شد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff