حضور مدیران در نماز جماعات سبب اعتلای اخلاق و تقویت اخلاق مداری در نظام اداری می‌شود
+ پ -
حضور مدیران در نماز جماعات سبب اعتلای اخلاق و تقویت اخلاق مداری در نظام اداری می‌شود

بمناسبت ایام الله دهه مبارک فجر همایش یاوران نماز با هدف ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز با حضور حضرت آیت الله فراحانی معاون آموزشی امور حوزه های علمیه کشور در شهرستان سیریک با حضور ۱۰۰ نفر از مدیران ادارات و نهادها و متولیان امور فرهنگی و مسجد در شهر سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی، آیت الله فراحانی معاون آموزشی امور حوزه‌های علمیه کشور در همایش یاوران نماز در سیریک، نماز را مهم‌ترین رکن و عنصر جامعه اسلامی دانست و افزود: نماز یکی از اساسی‌ترین عوامل در پایداری و استمرار اسلام بوده و امروز در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز بر اهمیت و جایگاه این فریضه الهی در جامعه تاکید بسیاری شده است.

وی اقامه نماز را یکی از ویژگی‌های حکومت اسلامی عنوان کرد و افزود: در نظام اسلامی، اقامه نماز به ویژه نمازهای جمعه، جماعت دارای اهمیت زیادی است و همانطور که شاهد هستیم در نمازهای جمعه که جزو اعمال عبادی و سیاسی وحدت بخش در حکومت اسلامی محسوب می‌شود ما مسلمانان اعم از شیعه و سنی باید حضور پرشور داشته باشیم.

معاون آموزشی امور حوزه‌های علمیه کشور برپایی نماز جماعت در محیط‌های اداری را بسیار با اهمیت و اثرگذار عنوان کرد و افزود: حضور مدیران و کارکنان در نمازهای جماعت ادارات، علاوه بر اینکه عمل به فریضه واجب الهی است موجب اعتلای اخلاق و تقویت اخلاق مداری در نظام اداری نیز می‌شود که نتیجه آن، رفتار کریمانه و مناسب با مردم و تکریم ارباب رجوع خواهد شد.

 فراحانی یادآور شد: وظیفه همه ماست تا می‌توانیم فرهنگ اقامه نماز را در جامعه جا بیاندازیم و در این راه خانواده، اساتید و علما نقش مهمی در اجرای این فریضه مهم بر عهده دارند.

معاون آموزشی امور حوزه‌های علمیه کشور  اضافه کرد: ما باید به واسطه نماز که یکی از واجبات مهم همه مسلمانان است بتوانیم نسل جوان را نسبت به خدا، نماز و احیای این سنت مقدس جذب کنیم برای اینکه تمامی کمال‌ها و سعادت دنیا و آخرت در نماز تجلی پیدا می‌کند.

2 3 4 5 7 8 9 1
انتهای پیام/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff